Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hány éves kortól probléma, ha...

Hány éves kortól probléma, ha egy gyerek nem tud táborban feloldódni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 12. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Én 19 vagyok, legutóbb talán még általánosban voltam táborban, nyolcadikban. Akkor se tudtam feloldódni, csak amikor a legjobb barátnőmmel ketten a szobában maradtunk. Egyébként nem sikerült. Azelőtt 1-2 éve pedig az ofőm által javasolt táborba mentem, ahol teljesen idegenek vettek körül egy hétig. Katasztrófa volt. Utáltam. Van aki nem képes, de ettől nem vagyok nem normális.
2020. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Vannak visszahúzódó gyerekek, pláne akkor nem fogják jól érezni magukat, ha teljesen idegenekkel kerülnek össze. De ha ez “csak” annyi, hogy nem igazán érzi jól magát és nem beteges szorongás, az egyáltalán nem abnormális.
2020. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Semmikor, ha nem akarod ráerőltetni.
2020. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Ne kínozd a gyerekedet csakhogy lepasszold az önzőséged miatt. Ha nem érzi ott jól magát miért küldöd el? Anyámék is elküldtem 3-szor is és nagyon haragudtam rájuk mert SEHOL SEM TUDTAM FELOLDÓDNI
2020. nov. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem kellenne rögtön azzal vádaskodni, hogy a gyereket akarja lepattintani a kérdező. Valszeg önnállóságra akarja nevelni.
2020. nov. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tábor egy lehetőség. Nem mindenkinek jön be ez a projekt - nem mindenki gondolkozik ilyen egysíkúan, hogy ez majd önállóságra nevel. Én pl. simán péntek suli után átvonatoztam 15 évesen keresztbe egyedül az országot. Üvegeket szedtem össze, ebből meg ételt vettem - megoldottam. Vasárnap este hazaértem, megcsináltam a leckét és hétfőn már jó diák voltam. Ellenben szívből utáltam mindenféle tábort, meg a vele járó közösségi programokat. Ettől még rendes ember lett belőlem és a beilleszkedéssel sincs bajom sem munkahelyen, sem barátokkal. Egyszerűen a kocsmázást, táborozást, tűzijáték nézegetést, meccsre járást vagy egyéb csoportos tevékenységeket nem szeretem, elkerülöm. Egy nyári tábort erőltettek rám 10 éves nyári szünetemben ahelyett, hogy hagytak volna szabadon pihenni, barkácsolgatni, strandra, könyvtárba, szabad egyetemi előadásokra járni, kortársaimmal csavarogni a játszótereken. Semmi értelme nem volt az egésznek. Jobb se lettem töle, meg több sem. Sose értettem, mire való ez a spádé.
2020. nov. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés max. fordított irányú lehet, azaz: Hány éves kor_IG_ probléma, ha egy gyerek nem tud táborban feloldódni?


Nehéz megoldani a gyerekfelügyeletet a szünetekben. Főleg kisiskolás korban, mert akkor már jelentős mennyiségű szünet van, de egyedül még nem szerencsés otthon hagyni.


Érdemes arra törekedni, hogy trükkökkel minél hamarabb magára hagyható legyen a gyerek a szünetben (étkezés megoldása, telefon használta, vészhelyzetek begyakorlása)), de amíg ez nem lehetséges, és senki sem hadra fogható, akkor érdemes az ízlésének megfelelő napközis táborba íratni. (Lehet, hogy ez a mezei iskolás/napközis tábor v. ügyelet, egy jó könyvvel, vagy okostelefonos játékkal. És ilyen helyzetben végképp nem bizgetném, hogy mit csinál egész nap. Élje túl, aztán szórakozzatok egy jót, és főzzetek egy jó vacsorát.


Ha pedig már megbízható, akkor hagyd otthon maradni a szünetben, ha neki úgy a jó.

2020. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20 vagyok, utáltam mindig is a táborokat. Egyszer- kétszer voltam és úgy éltem meg mindegyiket, mintha Auschwitzban lennék. Kínzás számomra. A többnapos osztálykirándulásokat is kihagytam, és mindig kivontam magamat bármilyen "ottalvós" program alól, habár az egy naposakkal soha semmilyen problémám nem volt... Egyszerűen utálom, én ilyen vagyok. Szerintem ez nem probléma, nem kell mindenkinek szeretni.
2020. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!