Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI státusszal rendeljező...

SNI státusszal rendeljező gyermekre lehet valahonnan anyagi segítséget kérni? A lányom 3 éve SNI-s eddig nem igényeltünk semmit.

Figyelt kérdés
Nem szeretnék csüngőzni a szociális halon, viszont elesni sem szeretnék semmitől. Köszönöm a segítséget.
2021. jan. 11. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt láttam, lehet én vagyok a felületes, de nem talalom, hogy az emelt csaladipótlék összege az SNI után mekkora összegét jelent.
2021. jan. 11. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen SNI. Mi a BNO kód? Pl. F"valami". Mondjuk ha F83, az kellemetlen, mert nem jár rá semmi. Míg egy F84-re (autizmus) több ellátás is.
2021. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 babyboom567 ***** válasza:
91%

SNI-s a kisfiam,kevert specifikus zavar, megkésett beszéd.

Semmi sem jár.

2021. jan. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

A BNO kód(diagnózis, besorolás)számít, illetve ha kettő, vagy három van, akkor mindegy mi van, mert az már halmozottan sérült, arra jár.


Én felváltva szórakozok a támogatásokkal, van mikor úgy ítélem meg kell, máskor ha van esély, hogy leveszik a kódot, változik a diangózis, nem hosszabbítom meg.

2021. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Ez állandóan visszatérő kérdés, és valóban van többféle kód, van amelyik fogyatéknak számít, arra jár. Eleve nem is értem, hiszen azért sni, mert azt mondják az állapot végleges. Akkor minek ez a különbségtétel? Ja, tudom, azért, mert a btm-re már nem jár semmi fejlesztés.

Egy adhd-ra pl. nem kaphatsz semmi extrát, 50 %-os étkezési kedvezmény a suliban, de ennyi. Pedig arra pl. van gyógyszer, és elég drága is, aki szedi igazán adhatnának rá valami támogatást.

De itt többen is állították, hogy adhd-ra ők kapnak, és a pszichiáter állította ki róla a tartós beteg papírt. Mert csak arra jár, nem az sni miatt, az voltaképp az oktatáshoz kell, nem egészségügyi irat. De nekünk a pszichiáter kerek-perec elzárkózott előle, azt mondta, ez hülyeség, adhd-ra nem jár. Szóval lehet, hogy attól is függ a doki mennyire bevállalós.

Azt hiszem az a szabály, ha jár emelt családi, akkor jár egyéb támogatás is, pl. utazási kedvezmény.

2021. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jár adhdra is, ha a gyerek szegregált oktatásban tud csak részt venni az állapota miatt, illetve gyógyszert is szed. Ti egymibe jártok?


Benne is van a törvényben, az adhdcsoportban facen ki is másolták, én most nem keresgélem meg.


Ha az egyik doki nem adja meg, át lehet menni a másikhoz, szabad orvosválasztás van. Illetve csak olyan pszichiáter tudja megadni, aki államiban is rendel, benne van az állami rendszerben is, nem csak magánban rendel, mert az nem jogosult kitölteni ilyen papírt.


Az sni nem végleges, egy sajátos nevelési igényt jelent, csak pillanatnyilag áll fent, sokakról lekerül vagy enyhítik btmnre, mert javul az állapota.


Az olyan diagnózisok, mint pl az autizmus, az állandó, mert egész életében az lesz, de mikor már nem jelent oktatási problémát az oktatása(ezt jól megmondtam:), tehát ugyanolyan dolgokra képes, mint a többi diák minden téren, akkor van, hogy egyszerűen megmondják, hogy sni státusza már nem indokolt(vagy olyan szépen kompenzál).


Szerintem nem érdemes levetetni, csak intézményválasztások előtt, amikor már ott vagy bent, inkább legyen snis, akkor is, ha nincs problémája. Jót fog neki tenni az a 40 pluszpont egyetemi felvételinél, meg a több idő, esetleg ilyen olyan könnyítés, amit kap.

2021. jan. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ami járna, az emelt CSP, olyan 26 ezer forint, ha egyedülálló vagy(csak kbra mondom), és gyes 10 éves korig, ami 28 ezer, összesen olyan 51 ezer forint, nem valami egetrengető kincs. Ha nem dolgozol, csak napi 4 órában, a gyerek meg csak 5 órát tölt intézményben, akkor járhat rá GYOD, ami 100ezer körül van, de csak akkor, ha állapota indokolja(pontgyűjtős).
2021. jan. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem nagyon van adhd-ra szegregált iskola. Talán csak a fővárosban.
2021. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!