Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kezelitek, ha valaki...

Hogy kezelitek, ha valaki beszól a hisztiző gyereketekre?

Figyelt kérdés

Autista a gyerekem és ha valami nem úgy van, ahogy ő azt elképzeli, akkor piszok nagy hisztiket le tud vágni.

Örjöng, vagdalózik, ütni akar. Nem szép látvány, de nem tudok mit kezdeni vele. A szép szó neki nem ér, sem a kiabálás, semmi. Ha valamit a fejébe vesz, akkor azt tűzön-vízen át még akarja valósítani. Az egyetlen módja annak, hogy megakadályozzuk, ha felemeljük és elhozzuk onnan. Na ilyenkor szokott torka szakadtából ordítani, hánytatni magát, stb. Nem elég hogy szenvedek a gyerekkel, cipelem, próbálom megakadályozni, hogy ne tegyen kárt sem magában, sem bennünk, jönnék még az ismeretlen beszólások, hogy hagyd szegénykémet, ne bántsd, látod hogy nem akarja. Nyilán olyan emberektől, akiknek fogalmuk sincs az állapotáról, de nekem meg erőm nincs egy ilyen alkalommal elkezdni magyarázni egy ismeretlennek, hogy mi a helyzet.

Ti ezt hogy kezelnétek?


2021. febr. 11. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Èn ha beszòltak visszaszòltam. Kultúràltan, de hatàrozottan.
2021. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Magasról letojtam és max. kaptak pár csúnya pillantást.

Ott és akkor mindig csak a gyerek érdekelt, megoldani gyorsan.

2021. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk nem volt ilyen. Egyszer idős nénik ajánlkoztak rám vigyorogva, hogy hazaviszik, mondtam, oké. Erre a gyerek megszeppenve abbahagyta (már fél órája ordította hazafelé a játszótérről tyúklépésben vonszoltatva magát, hogy "Csúúúnya vagy, anyaaaa", mert az volt a fix ötlet, hogy ölben vigyem, ő meg majd viszi a biciklit:). Szóval hálás voltam érte :D Bár persze 5 perc múlva újra kezdte, de addig majdnem fél utcát haladtunk.
2021. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám nekik, hogy a saját dolgukkal törődjenek.
2021. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%

Senkinek semmi köze ahhoz, hogy ordít más gyereke, foglalkozzon a sajátjával.

Nekünk ilyen nem volt, egészséges gyerekem van, de láttam ilyet játszótéren. Felfogni azt sose tudtam, ha tudja a szülő, milyen a gyereke, minek viszi közösségbe? Különben lehet, hogy az ütést stb. egy pohár hideg víz megoldja, illetve egy nagy pofon. Mondom ezt úgy, hogy soha nem ütöttem meg a gyerekem, pedig már 11 éves.

Igaz, hisztizni is csak nagyon ritkán hisztizett.

2021. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mivel nem 0/24-ben hisztizik a gyerek, tehát kiszámíthatatlan, hogy mikor tör rá: van hogy 2 hétig nyugi van, egy engedelmes tündér, aztán egy nap alatt 2x is levág egy-egy balhét. Te reálisnak látod elzárni egész életre? És de, közösségbe kell vinni, orvos szerint is (legalábbis a miénket, mert középsúlyosan érintett, emberi kapcsolatok kialakítására alkalmas, vannak barátai, érdeklődik, a világra nyitott, csak rugalmatlan) Szerintem nem életszerű egy kis lakásban nyomorgatni egy embert.

Otthon kapott már vizet, de nem segít neki, csak olaj a tűzre + az utcán -5 fokban nem fogom a gyerekem arconlocsolni.

Egyszer rácsaptam az utcán a kezére, amiért karommal akart nekiesni az arcomnak, egy idős nő rendőrt akart rám hívni, szóval ennyit az utcán lévő fegyelmezésről.

2021. febr. 15. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:
13%
Utálom mikor egy kölyök üvölt, direkt még hergelem is az anyját, hogy mekkora egy fxsz kölyköt nevelt.
2021. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!