Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy állítod meg a hisztis...

Hogy állítod meg a hisztis viselkedést, hogy neveled le róla egyszer smindenkorra?

Figyelt kérdés

Mert a tanacs ez, de hogy ezt hogy érte el arról már nem tud mit mondani, szerinte elég egyszer erélyesen fellépni.


Mi van ha egy nálunk nem elég? A másik gyerek többet nem próbálkozik az enyém igen. Akkor nem voltam elég erélyes?


Ő ezt nem hagyná.

Én sem hagyom, akkor arra a hisztire be is válik, mégis megpróbálja legközelebb.


A gyerekem más vagy máshogy kell leszoktatni róla?


2021. máj. 26. 10:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Az idő segít.

hagyom megélni, hogy megtanulja kezelni az érzelmeit.

2021. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak felcsesznek ezzel az én ezt nem engedtem, nem tűrném, nálam ezt nem engedhette meg beszólongatásokkal, mikor láthatóan más habitusú az övé meg az enyém. Az enyém hurrikán, az övé türelmes, tud egyhelyben maradni stb
2021. máj. 26. 10:30
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Én otthagytam ha hisztizett, nem vettem róla tudomást. Nálunk bevált, de nyilván ez sem válik be mindenkinél. Nem volt különösebben hisztis a fiam, de azért előfordult olykor, feszegette a határait. Egyetlenegyszer hisztizett sétálás közben is annyira, hogy feküdt a földön üvöltve, de akkor is rájött, hogy nem akar ott maradni egyedül, és abbahagyta. A lányom még csak 11 hónapos, vele nem tudom, mi válik majd be.
2021. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekek temperamentuma között óriás különbségek vannak - éppúgy, mint a felnőtteknél.

Az elég hihetetlen, hogy valamit egyszer mond meg a gyerekének, és onnantól soha nem kell újra mondania.

Jó esetben elég százszor vagy ezerszer, rosszabb esetben milliószor kell mondani. :-))))

2021. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Például ha otthagyom, őt nem érdekli, sőt inkább elfutna messzire.


Ezt csinálja állandóan hogy rongybaba módjára eldobja magát, ha nem akar valamit.

2021. máj. 26. 10:52
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Én inkább először próbálom átölelni, megnyugtatni. Ha lenyugodva is ellenkezik, akkor próbálom elterelni: pl. nem akar fogat mosni, akkor mondom, hogy milyen jó lesz utána játszani. Nem állítom, hogy mindig beválik. :-))) És a két gyerekünknél is eltérő a hatékonysága. Vagy próbálok arra apellálni, hogy az ilyen okos és nagy kislányok hogyan viselkednek ebben a helyzetben.

És persze néha nekem is elfogy a türelmem. :-)))

2021. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel mind tisztában vagyok, csomó eszközöm van arra hogy megállítsam, mégis periodikusan apait anyait belead, már ki kéne nőnie.

Nem érzem hogy annyival rosszabbul csinálnám. Mégis vissza visszatér az akaratosságához. És baromira fel tud bosszantani ha ekkor kioktatnak. :(

2021. máj. 26. 11:08
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem mondta el a modszeret, akkor valoszinuleg megverte a gyereket, es ez a nagy modszer...


En inkabb szenvedek par evet a gyerekemmel es magyarazgatom neki amig meg nem erti. Engem a szuleim veressel neveltek. Nem akarom, hogy a gyerekem is olyan lelki nyomorult legyen, mint en.


Mindenki maga donti el, hogy neveli a gyereket. Szerintem hallgass a sajat megerzeseidre, es ne kerj tanacsot masoltol, mert mindenki hazudik, vagy szepit a valosagon.

2021. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet
2021. máj. 26. 11:43
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

7: "És baromira fel tud bosszantani ha ekkor kioktatnak. :("


Azt megértem. Én vigyorogva mondanám neki, hogy micsoda boldogság nekem, hogy egy ilyen kiváló anyuka/apuka bölcs nevelési tanácsait hallgathatom. :-)))

2021. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!