Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Teljes felmérés. Mire számítha...

Teljes felmérés. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!


Jövő héten, végre hosszú kálvária után felmérik a lányomat.

IUGR-ként született, 4 napot volt oxigéninkubátorban, 1 éves koráig jártunk fejlődésneurológiára. Mivel a járáson kívűl nem késett a mozgása, nem csináltak semmit. Az akkori védőnőnek hiába jeleztem, hogy szerintem baj van, legyintett. " első gyerekes" "túlféltő" voltam , "a gyereknek ilyen a habitusa" minden volt,csak ne kelljen a problémát észre venni. Jelenleg 6,5 éves iskolát halaszt. 3 éve húzódik az egész,3 éve toporgunk és nem kap fejlesztést. Mielőtt elkezdte volna az óvódát be mentem az illetékes pedagógiai szakszolgálathoz. 1 éven keresztűl jártam a nyakukra, mindig csak "majd behívnak" rengeteg a gyerek..

Az ovi legyintett, el van maradva,de majd behozza.

Ovit váltottunk. Itt is hiába mondtam el baj van, látom. Emellett rengeteget hiányzik is, gyakorlatilag ősztől tavaszig nonstop beteg. Mikor behívtak minket az iskolahalasztás felülvizsgálata miatt, kibukott, hogy gyakorlatilag 3 éves szinten van a lányom képességeit tekintve minden területen, ők ugyan sajnálják, "elvesztünk" a rendszerben.. Ami biztos, hogy az idegrendszere fejletlen, figyelemhiányos,és ki tudja még mi.

Ekkor megint csak kértem a teljes felmérést. Mire végre eljött a nap, covidra hivatkozva elutasították a lányom felmérését, mert rizikófaktor (az allergiás nem idült nem heveny bronhitise miatt) közölték majd ha nem allergiás a gyerek, vagy nincs covid hozzam.. Ekkor annyit sikerült elintézni, hogy az addig kitöltött papírjainkat beküldték a megyei pedagógiai szakszolgálathoz, "mert úgy is sni-t fog kapni és majd ott felmérik" . Április 26.-án iktatva is lettünk,és ha múlthéten az ovi, a védőnő nem telefonál 3 kört körbe, kitudja mikorra kaptunk volna időpontot.. Aki volt teljes felmérésen le tudná írni mire lehet számítani?



2021. okt. 7. 17:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

9 és 10#


Nagyon szépen köszönöm a normális választ.

Higyjétek el 3.5 év alatt annyi helyen kértem már segítséget 5x költöztünk, ebből 3x 20 km belül, és mindenhonnan elutasítottak vagy a közlekedés miatt vagy a helyhiány miatt. Nekem nem lehet jogosítványom, férjem rengeteget hetelt, hol külföldön, hol országon belül.

Férjem családjában a tanulási nehézség minden fajtája jelen van (sajnos)

Jelenleg speciális helyzetben vagyunk. A saját házunk épül, ahol jelenleg lakunk nincs internet csak a telefonomom. Tehát amit én tudok azt itthon végezzük. Rengeteget próbáljuk a finommotorikát itthon javítani. A logikát is.

Április után sikerült egy ismerőssel (végre) megnézettetnem a lányunk, ezzel foglalkozik. Elsőkörben specifikus fejlődési zavart mondott, később már qnnyit mondott várjuk meg a felmérést. Elkezdte a fejlesztést, minden hétvégén 1.óra,ami annyira kimerítette és felbolygatta a gyerek idegrendszerét, hogy teljesen kifordult magából, aztán neki is családi és egészségügyi gondok adódtak, költözés, és azóta megint csak lógunk a levegőben..

Az ovi fejlesztené csak ugye kell a papír.

2021. okt. 7. 19:25
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Igen, állami fejlesztést papír nélkül nem kaphattok... Vonalvezetés, formafelismerés, rész-egész (képrészletet be tudja-e illeszteni a képbe), sormintát tud-e folytatni stb, ilyesmire készüljetek. Beszédértés, szókincs is biztosan lesz.
2021. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Mire lehet számítani? Semmire. Talán előírnak majd heti 1-2x45 perc semmit, talán még azt sem. TAlán közlik, hogy majd megy utazó gyógypedagógus, aztán kiderül, hogy hiába van előírva, nincsen, így nem fog menni.

Ezért kaptad az eddigi válaszokat, mert pörögsz a nagy semmin. Tudom, hogy fáj ezt hallani, de ez a magyar valóság.


Próbálj keresni olyan fejlesztést, amihez csak alkalmanként kell sokat utazni, betanítják és otthon végezhető. Pl. a TSMT ilyen, pont idegrendszert rak helyre, akár jó is lehet Nektek. Havi egyszer kell utazni, utána Te csinálod otthon. De vannak még hasonló terápiák, én ezt csinálnám.

2021. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ezekkel is mind mind tisztában vagyok. Itt helyben van utazó gyógypedagógus,és alapozó tornát is elakarnak kezdeni az oviban. Eddig focira járt, ez volt ovin belül. Ez is rengeteget javított a mozgásán. Amúgy túlmozgásos. Nem sima állami oviba jár a lányom, hanem integrált alapítványiba. Picike családias ovi.


Félre értettétek a kérdést. Én az aznapra lennék kíváncsi.

Hány órára számítsunk? Én addig kint fogok várni? Gyógypedagóguson, pszichológuson kívűl nézi- e más a gyereket?

Kell e vinni bármit ( enni és innivalón kívűl)

2021. okt. 7. 20:26
 15/23 anonim ***** válasza:

A felmérés nálunk úgy zajlott, hogy

1. Pszichológus, ő kitöltetett vele egy IQ-tesztnek nevezett valamit. Ne a hagyományos Iq-tesztre gondolj, ez egy komplex képességfelmérés, a nő felolvasta a gyereknek a kérdéseket. A fiam figyelemzavaros, és beszédértési zavara van. Visszakérdezett, és azt mondta a nő, hogy az instrukció szerint nem lehet elismételni a kérdéseket. A gyerekem itt nagyjából fel is adta. Az jött ki neki, hogy 88-as az IQ-ja. Hozzáteszem, hogy itt 70-es IQ-tól számít valaki fogyatékosnak, szóval tényleg köszönőviszonyban sincs azzal a dologgal, amit a köznyelv IQ-nak ismer. Mivel nekünk ezt le is írták, a helyi körzetes iskola fel sem akarta venni, mondván, hogy nincs erre emberük, meg csökkentett tanterv szerint akarták tanítani. De a legtöbb ismerősöm gyereke így teljesített ezen a teszten, szóval ne hagyd, hogy leírják, hogy 80-as az Iq-ja, mert ez nem szép.

2. Nálunk volt logopédus, megcsináltatta vele a Gósy Mária tesztet. Ez való a beszédértési zavarra. Ebben felmérik, hogy tudja-e diferenciálni a különböző hangokat, szavakat zajban, érti-e az olvasott szöveget.

3. Általános gyógypedagógus, ő kb. azt nézte, hogy megvannak-e az iskolaérettséghez szükséges készségek, meg tudja-e fogni a ceruzát, ismeri-e a jobb és bal oldal fogalmát, saját tesztrészeit ismeri stb.

4. Gyermekpszichiáter. Adhd-s, autista és még nem tudom milyen kódokat csak orvos adhat ki. Kérdezd meg, hogy van-e nekik, mert ha nincs, akkor neked kell vinned gyermekpszichiátertől papírt. Mi most így jártunk, hogy tavaly még volt, de felmondott, és így vissza kellett mennem egy szakvéleménnyel, ezért is hónapokat csúszhat a dolog.

Viszont ha van nekik, akkor külsős szakvéleményt nem fogadnak el, szóval ezt érdeklődd meg előre. Ő csak beszélgetett a gyerekkel, figyelte, hogy felveszi- e a szemkontaktust, kikérdezte a családról, meg laptopon a színösszekötögetős játékot játszottak.


Ennek egyedül akkor van értelme, ha speciális iskolába kell járnia a gyereknek, mert akkor kiírják neki. Magadtól nem viheted speckó suliba. Ha azt mondják, hogy integrálható, akkor kiírják neki a fejlesztéseket, amit nem fog megkapni a jelenleg oszladozó pedagógiai rendszerben. Ekkor a körzetes suliba fog járni, oda fel kell, hogy vegyék. Viszont ha nem oda akarod iratni, akkor nem veszik át, mert a kódos gyerekeket nem nagyon szeretik. Szóval tényleg érdemes meggondolni, hogy van-e erre szükség. Én is vidéki gyógypedagógushoz hordtam a gyereket évekig. Itt is vannak diplomás szakemerek, esetleg érdemes a helyi általános iskolában érdeklődni, vagy az oviban, hátha ott tudnak helyi szakembert. Én is az egyik tanítónőtől kaptam meg a telefonszámát a gyógypedagógusnak

2021. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Végtelenül hálás vagyok, hogy ezt leírtad, és köszönöm a jó tanácsot.


Figyelemhiány itt is van, és szerintem van itt is baj a beszédértéssel.

Nagyon sokszor veszem észre, akármennyire is próbálunk az ő szintjén elmagyarázni valamit, hogy sokszor nem érti.

Gyógypedes ismerős azt mondta olyan a gyerekem mint egy papagáj. Elismétli, de nem érti.

Túlmozgásos.

Ebben az évben elkezdett önmagától a semmiből betűket és számokat írni. Ne úgy képzeld, hogy mi tanítjuk, vagy fog egy mesekönyvet és elkezdi másolni. Persze mindent fordítva, duplán. Nem csak tükörírva hanem alulról felülre fordítva.

Ha rá néz egy 20 ft-re nem azt mondja 2 és 0 vagy 20 hanem megkérdi : Anya ez 0 és 2?

Borzalmasan figyelmetlen. Folyamatosan kék zöld. Ha túl pörög akkor fel alá ugrál mindenre mint egy kecske.


Férjem részéről a családjában jelen van a diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia és egyebek.


Körzetesbe fogjuk íratni, eddig ez a terv, itt van gyógypedes is. Csak nem mindegy, hogy kap e felmentést pl németből, vagy szenvedteti a tanár és bukdácsol a gyermekem. (ez csak egy példa)

2021. okt. 10. 20:51
 17/23 anonim ***** válasza:

Felmentést első évben nem szoktak kiírni. Majd ha kiderül, hogy hogy megy neki. A fiam pl. beszédértési zavarral 5 angolból. Igaz, hogy valami rettenetesen lassan haladnak, egy év alatt 3 fejezetet vettek át. Itthon szinte semmit sem tanul, a suliban begyakorolják.

Könnyítéseket szoktak kiírni, pl. több felkészülési idő, de ez is egy nagy semmi. A legtöbb tanár le sem tojja, amelyik meg rendes, az papír nélkül is megadja, ha kell.

2021. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
De ha vannak gyógypedagógus ismerőseid, nem tudtak valakit ajánlani, aki tudna vele foglalkozni? Tényleg érdemes lenne most elkezdeni, mert mire ebből papír lesz... Nem túlzok 8 hónapig állt a főnök asztalán a szakvélemény, mire aláírta. Értem én, hogy sok a gyerek, de azért a munkamorál sem áll a csúcson.
2021. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Aki neki állt fejleszteni, a nak családi eü gondok adódtak, költözés, és nyár eleje óta nem érem el.


Aki itt van az oviban és az alapítványnak az papír nélkül nem fejleszt. Magánban nem vállal.

Kérdeztem tud e valakit ajánlani magánban, annyit mondott körbe érdeklődik. Na ez volt múlthét, és a gyerekeim azóta betegek.

Ez is hatalmas probléma, hogy gyakorlatilag többet van itthon mint oviban mert annyira gyenge az immunrendszere. 1.5hét után 4 napot voltak! Csütörtökön már lázasan hoztam haza.

2021. okt. 10. 21:25
 20/23 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen, nekünk is aki fejlesztett, azért végezte el a főiskolát, mert a fia autista volt, és kb. évente rájött, hogy ő besokallt, és akkor lemondta az összes óráját. Mi is egy évig jártunk hozzá, aztán nem vállalt. Most úgy tudom megint vállal, merrefelé laktok?
2021. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!