Miért nem beszél?

Figyelt kérdés
Hidd el mindent de tényleg mindent megteszek annak érdekében hogy a 4 éves lányom beszéljen de nem. Mondóka, énekek, könyvek stb de nem. Küldenek gyerek pszichológushoz, mert lehet szorong és azért nem. De mitől szorongna? Normális család vagyunk. Nem értem.... Az ovi is katasztrófa így. Mit kezdjek vele? A fejlesztés jövőre indul, magánban is február mire bejutnànk, pedig nem 1et hívtam.

2021. okt. 22. 18:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

A TSMT-t nem ajánlották még? Beszédindítást? 2 éves kora óta járhatna!

Hol laktok?

Mi a gyerek 2 éves korától "100" helyre jártunk..

Ha nem segít a Pedagógiai Szakszolgálat, akkor a fejlődésneurológus kiír tsmt tornát és beszédindítást is!

Csak el kell menni.

2021. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok.

Mielőtt pszichológushoz viszed, legalább egy fejlődésneurológus vagy egy gyógypedagógus lássa!

2021. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Az ovi hogy-hogy nem küldte sehova eddig? Vagy a védőnő?
2021. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

De amúgy TUD beszélni?

Eddig beszélt? Vagy a beszéd el sem kezdődött?


Ha eddig beszélt, akkor elektív mutizmus merülhet fel.


Ha el sem indult a beszédfejlődése, akkor az értelmi fogyatékosságtól az autizmuson át a süketségig sokminden szóba jöhet.


Lássa szakember. Minél hamarabb!

2021. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Fiam 2.5 éves volt mikor elkezdtük a tsmt tortnát napról napra láttam a fejlődést. Youtuben van fent csupa torna nekünk ez segitett.
2021. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
4%
2021. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%

5!

De azt se kezdheti el, amíg nem viszi el szakemberhez!

2021. okt. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
2 éve kellett volna kezdeni. Millió oka lehet, az orvosiakat kellene kizárni első sorban.
2021. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Engem még nem hívtál :) sosem adok ilyen késői időpontot senkinek sem, pláne ahol már ennyi idős gyerekről van szó.

A távolság sem minden esetben gond. Online is nagyon sokat tudunk segíteni. ( tsmt terapeuta)

2021. okt. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ped szolgálat, nevtan pipa. Ovi által megyünk. Hallása tuti 100 hogy jó, 2,5evesen már szavakat mondott, begyulladt a füle, felrekezeles es pandemia után, vagyis 13hónap után kivettek az orrmandulájàt. Persze értem a tsmt - t, de az amúgy elméletileg egyénre szabott nem? De persze a nagylabdan gurulás, gördeszka stb ezek, otthon is csináljuk. Amúgy sokat mozog. Motor, futó bicaj is kivégezve. Most a bicaj érdekli. Igaz potkerekkel. Az oviban meg folyton azt hallgatom, hogy vegyek bugocsigat, mert az milyen jó 🥴

Kedves utolsó! Esetleg irhatnek privátban? Bocsánatot kérek az ékezet nélküli írásért. Mindenkinek ment a zöld pacsi. Köszönöm

2021. okt. 22. 19:20
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!