Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hányás-hasmenéses vírus?!

Hányás-hasmenéses vírus?!

Figyelt kérdés
Kisfiam 18 hónapos. Múlthét szombaton ment a hasa, 4*, majd este altatásnál sugárba kihányt mindent. Egész éjszaka alig aludt, valószínű fájt a pocakja. Vasárnap is ment a hasa, 3* egy nap, de hányni nem hányt. Majd hajnalba, 3-kor a hányásra keltünk. Mai nap délután is hányt, és most elalvás előtt is, de ma már csak 2 hasmenéses pelus volt. Voltunk orvosnál ma, kapott kanalas gyógyszert hasfogónak, meg valami port, azt mondta az orvos, hogy valami rehidratáló folyadék, de ha patikába keverik, olcsóbb és ugyan az, mint a vény nélkülire vehetők. De sajnos későn rendelt az orvos, mire eljutottunk a patikába, zárva volt, így csak reggel tudom megvenni. Adott egy beutalót is, ha úgy látom, vigyem a kórházba. Kicsit bágyadt, nyűgös, bár nem alszik többet mint szokott, csak semmi és sehogy nem jó, csak az ölembe lenne. Viszont, itt laknak az unokatesók egy házzal arébb, velük szívesen eljátszik, csak ha ketten vagyunk, akkor semmi-sehogy. Enni alig-alig eszik, ma például egy kis sós ropit és pufit evett csak, de ez délután ki is jött. Inni iszik, de egyáltalán nem sokat. Kb 3-4-5 dl-t egy nap. Az orvos szerint 1 litert kéne innia egy nap, de ez a betegség előtt sem volt meg nála. A tejital sem kell neki, ma estére 30ml ivott belőle. Próbáltam vizet, teát, gyümölcslevet, de nem nagyon akar, nem akarom erőltetni, mert 2* próbáltam, de amint lenyelte, vissza is jött, ha viszont kinálom és elfogadja, akkor bent marad. A baj, hogy ez a folyadék 24 órára édes kevés. Tudni kell, hogy soha nem volt jó evő, mindig annyit evett szerintem, hogy épp ne haljon éhen. Ebbe már beletörődtem, hízni hízik, nem a kellő mennyiséget, de nem fogy, ami a lényeg. Föleg most az elmúlt 2 hónapban, 3 foga jött ki hátul, és többet is látok, hogy bújni akar. Úgyhogy ez az evés téma nálunk nagyon nehéz. Tehát, a kérdésem az lenne, hogy szerintetek mikor vigyem el a kórházba? Meddig várjak? Ez a por, amit írt a doki, úgy olvastam 1 literbe kell feloldani és 2 nap alatt megitatni. Szerintem ez lehetetlen lesz. Adjam neki ezeket, vagy inkább már holnap vigyem el? Hiába nem sokszor hányt, mert 3 nap alatt 4*, de az orvos jól megijesztett a kiszáradással, főleg, hogy hiába iszik, de nem sokat. Szerintetek mit tegyek? Első gyerek, teljesen egyedül, apa külföldön. Jaj, van pisis pelus, de nincs annyira tele, nyilván mert kevesebbet is iszik, de azzal szerintem nincs gond. Segítsetek!

2022. okt. 24. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ors folyadék vagy por. Rehidratáló


Nálunk van a hipp ors, azt boltban is lehet kapni a baba részen


Jobbulást

2022. okt. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a hányós hasmenéses gyerekedet átviszed az unokatesókhoz, hogy megfertőzze őket is, jól értem?
2022. okt. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan utolsó,nekem is ez ütötte meg a szemem.Ne vidd sehova,mert mindenki elkapja,ez rendkívül fertőző vírus.Itatni meg lassan,kortyonként,lehet,hogy a hideg jobban esik a gyomrának,úgy próbáld.Látatlanban senki nem tudja neked megmondani,hogy kiszárad-e a gyerek,de ha egyáltalán nem iszik, akkor vinni kell Ha lassacskán elfogadja a folyadékot, akkor pár nap és elmúlik.Oké,hogy első gyerek,meg egyedül vagy,de azért ennyit tudj már megoldani,és a rehidratáló is olyan,hogy be lehet azt egy napra szerezni vény nélkül is ha valaki akarja.De ha simán teát meg sóskekszet adsz addig az is jó lesz mostmár.
2022. okt. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanez miatt vittem be a gyerekem kórházba, 2.7 volt a cukra.

Itass vele cukros teát, a kórházban nekünk azt adtak. Fontos, hogy igyon, és ha keveset is, de egyen.

2022. okt. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egyáltalán nem tűnik vészesnek, amit írtál. Ha alapból sem iszik meg 1 litert, akkor miért inna, meg ennyit betegen? Ors ital a dm-ben is van, hipp ors ital. Szerintem ennyire ne parázzál. Nem fog kiszáradni ha napi kétszer van hasmenése és egyet hány. Itassad és etesd meg ha sikerül, én nem vinném sehová. Más gyerekekhez sem, mert ezt elkapják azonnal.
2022. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!