Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ahol 4 kiló feletti gyermek...

Ahol 4 kiló feletti gyermek született és sokáig durván nőtt, ott az értelmi szint, vagy egyéb képességek elmaradtak?

Figyelt kérdés
Most 26 hós fiam 4400 grammal 57 cm-vel született, most 16.5 kg 100 cm. 3 évesre való ruhákat hord. Válogatósan eszik, de eszik. Vitaminokat kap. Beszéde lassan fejlődik, szavakat, szótagokat mondd csak, illetve állathangot. Sokszor érzem úgy, hogy nem érti amit mondok, gyerekek társaságában látom, hogy nem itt kellene tartania. Tényleg lehet későn érő? Most kezdett el mutogatni is. Még cicizik, nem szobatiszta és rengeteget sír, de nem tudom miért, alvása mindig is rossz volt. Tényleg a gyors növekedés lehet ennek az oka és ha lelassul helyreáll minden? Nálatok hogy volt?
2023. jan. 3. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem függ össze. Ismerős 5 kilóval született babája sokmindent előbb csinált, mint az enyém, aki 3 kilóval született.


A beszéde szerintem rendben van, a szobatisztaság sincs elkésve egyáltalán. Minden gyerek fejlődési üteme más, de a testmérethez 100%, hogy semmi köze.

2023. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
A lányom bár "csak" 3700 grammal és 54 cm-el született, de márciusban lesz 2,5 éves és ő is 104-es ruhákat hord. 26 hónaposan 95 cm és 16 kg volt, szóval arányaiban még gyorsabban is fejlődik, mint a fiad. Folyékonyan beszél, nappalra már július óta szobatiszta, az éjszakát 7 hetes kora óta átalussza, nem sírós, csak hisztis, de az természetes ebben a korban. Ez alapján nem gondolom, hogy összefüggés lenne ezek és a gyors fizikai fejlődés között.
2023. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Lánnyal kár összehasonlítani egy fiút, a lányoknak tipikusan gyorsabb a beszédfejlődése és könnyebben lesznek szobatiszták. (Két fiam és egy lányom van, markáns különbség van ezekben a nemek között.)
2023. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2950 grammal és 50 cm-rel született. Olyan pici volt, hogy hetekig jó volt rá az 50-es ruha, ami a nővérére annó 3 napig. Mire 2 éves lett hatalmasat nőtt. 98-as ruhákat hordott, aztán kicsit lassult a növekedés. A beszéde elmaradt, a szobatisztaságról ne is beszéljünk, de nála kiderült, hogy gondok vannak. Most 4 éves 110-116-os ruhákat hord, 27-es lába van, és alig egy fejjel alacsonyabb csak a 8 éves nővérénél, aki jóval nagyobb baba volt mikor született.

Amiket a babád csinál kérdező nem annyira vészes. 2 évesen nem kell, hogy szobatiszta legyen, és ennyi beszéd is még rendben van ebben az életkorban. Vannak gyerekek, akik gyorsabban kezdenek beszélni, vagy lesznek szobatiszták, de az nem azt jelenti, hogy a tiéd le van maradva.

2023. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

"Most kezdett el mutogatni is."


És a védőnő nem említette, hogy ez esetleg gond lehet? Tudtommal az 1 éves státuszon kérdezik a mutogatást, mert addigra már kéne. Nyilván ha 13-14 hónaposan kezdi el a gyerek, ott még nem kell belelátni semmi különöset, de azért a 26 kicsit odébb van.


A többi nem para, de ez kicsit aggasztó szerintem.


Sógornőm fia 4800 grammal született, most 10 hónaposan 12 kilós és bőven 80+ centis (ezt nem tudom pontosan). De mindent hamar csinált, hamar forgott, hamar ült, hamar mászott, stb. Most már sokszor úgy áll egy helyben, hogy nem kapaszkodik. Ja, és mutogat is. Táncol zenére, karikát rátesz a rúdra, stb.

A lányom 3200 gramm volt és 49 centi, most 2,5 éves, 13,5 kg és kb. 94-95 cm. Mindent bőven időben csinált, de a beszéde csak most nem olyan rég indult be úgy igazán. 2 évesen még csak pár szava volt, most már szépen mondatokban beszél. Mondjuk ő jó alvó és nem is sírós. De ő sem szobatiszta még, nem is hajlandó ráülni a bilire egyelőre, pedig tudja, mire való. Az éjszakai pelenkák teli vannak pisivel minden reggel. Szóval szerintem még nem is érett meg rá.

A fiam 3700 gramm és 57 centi volt, már iskolás. Na ő mindent nagyon-nagyon hamar csinált, mozgást is, beszédet is, minden egyebet is - de pl szobatiszta 2,5 éves kora után lett.

Szóval minden gyerek más, nem gondolom, hogy összefügg bármi a születési súllyal.

2023. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Nekembis a mutogatáson akadt meg a szemem, erre kérdezz rá szakembernél, illetve nézesd meg a fülét.


Az én fiam (majdnem 4 kilósan született, pár gramm hiányzott) szintén megkésett beszédfejlődésű, elmentünk audiológushoz és kiderült, hogy a mély hangokat egy kicsit rosszabbul hallja. Hall de nem teljesen tökéletesen, és emiatt késett a beszéde. Az nem vizsgálat, hogy tapsolsz egyet mögötte és figyeled hogy felkapja-e rá a fejét. Van hogy bizonyos frekvenciát nem hallanak.


Amennyiben azt mondják hogy nincs baj a fülével, én befizetnék egy beszédindításra. Mi a hömböldébe iratkoztunk be, és szépen meg is indult a beszéd, bár még mindig le van picit maradva.


Kérdésedre válaszolva, kétlem, hogy a születési súlya bármit befolyásolt volna.

2023. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
2. vagyok. Nekem is van fiam is, tudom, hogy van különbség. A fiam is hasonló fejlődésű volt egyébként és ő ugyan szobatiszta nem volt még, de szépen beszélt már ilyen idősen, annyire sem volt sírós, kint a lányom és extra jó alvó volt. Szerintem van elmaradás a Kérdező fiánál (mutogatás, beszéd), de az nem azért van, mert nagy.
2023. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan miért kéne 2 évesen szobatisztànak lennie? A mutogatás tényleg gyanús, de a beszédben sincs elmaradva, kétévesen még bőven nem beszélnek érthetően. Legyen 20-50 állandó "szava" (hangsora), amit következetesen ugyanarra a jelenségre használ.

Ahogy a többiek is írták, a születési súllyal semmi összefüggés nincs amúgy.

2023. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
4300 grammal született a fiam, most 7 éves. Az óvodában az iskolához szükséges felmérésen a pszichológus külön akart beszélni velem, hogy a gyerek zseni. Kis csoportos kora óta ír, olvas. Nem tanítottuk. Az osztályfőnöke tehetségként emlegeti. Matekból, magyarból egyaránt ügyes. Mozgásfejlődésével soha nem volt gond, viszont most látom, hogy belekóstolunk sportokba, hogy ügyetlen a mozgása. Nem hinném, hogy a születési súlynak köze lenne az értelmi fejlődéshez. Két éves korára szobatiszta, ágytiszta volt. Az időre született kisebbik fiam 3 éves elmúlt és még nem ágytiszta.
2023. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pont azért kérdezem, mert státuszon ha nemet mondtam valamire, akkor is igent jelölt a védőnőnk, és mondta mindenre nem baj. Minden tanácsadáson úgy panaszkodtam, mint a vízfolyas, mert mindig baj volt sajnos. De mindig csak nekem volt baj, hogy feszít, hogy rángatózik álmában, hogy bármi is legyen a hipotón nyakával vagy mittomén. De most is azt mondták ne menjünk sehova nem indokolt, túl gyors a testi fejlődés, és ne hasonlítsam tesóhoz. Hmmmm ... Elvittem bölcsiseknek való magán foglalkozásra, ilyen korai fejlesztőbe, ott közölték pénzért hogy baja van az tuti de hogy mi azt nem tudják, vigyem neurológushoz, fülészhez,logopédushoz,pszichiáterhez stb. Mert bármi lehet, de ők ilyet nem láttak még. 😞 nagyon el vagyok keseredve. Magánba kértem időpontokat, majd 2 hét mire menni lehet.
2023. jan. 3. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!