Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak itt diszlexiás és...

Vannak itt diszlexiás és diszgráfiás gyerekek szulei? Milyen nehézségeitek vannak a tanulásban?

Figyelt kérdés
Lányomnak vannak tipikus diszes tunetei, pl. nehezen tanult meg olvasni, szovegértés és helyesírás nem megy, de ami most aggaszt, hogy már felso tagozatos és annyira nehezen tanulja meg fejbol a dolgokat, nagyon rossz a memoriája, nem bír semmit megjegyezni, ez is a diszesség része vagy valami más baj is lehet vele?
2023. márc. 8. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én ugyan nem szülő vagyok "csak" diszlexiás és diszgráfiás.

A rossz szövegértés és a rossz memória nálam nem volt jellemző, de az évszámokat képtelen voltam megjegyezni, nagyjából mindig felcseréltem a számokat (ez töri órán különösen rossz volt).

Jár valamilyen fejlesztésre? Nálunk a suliban volt külön, ott adtak egy könyvet ami kimondottan diszlexiásoknak, diszgráfiásoknak volt (mielőtt bárki írná, nem speciális iskola volt, teljesen normális). Esetleg ti is kereshetnétek ilyesmi könyveket.

Sokat lehet javítani a tüneteken. Sajnos nem fog teljesen elmúlni (még mindig nem érzem, ha cserélem a betűket az írásképem meg borzasztó), de pl régen fel kellett menteni angolból, most már a nyelvvizsgára készülszök, szóval az, hogy valami korábban nehezebben ment nem jelenti azt, hogy ez később nem változhat.

2023. márc. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vitted sehova, hogy megállapítsák milyen zavara van? Szerintem a diszesseg része amit írsz. De el kellene vinni valahova, ahol segítenek neki, mert így mindig mindent nehezen fog megtanulni, logopédus foglalkozik ezzel, bár fiatalabb korban kellett volna.
2023. márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Evekig jártunk logopédushoz, de o nem ezzel foglalkozik, régebben jártunk fejlesztésre is, pszichologushoz is, pár konnyítést kap a suliban, de nem sokat. Integrálni szerettem volna, de a suliban lebeszéltek rola, most már bánom. Nincs semmi sikerélményunk, pedig orákat tanulunk. Már most félek a kozépsulis felvételitol, aztán az érettségitol. Régebben talán nem volt ennyire feltuno, hogy ilyen rossz a memoriája, mert nem volt ennyi lecke, ezért ezzel a részével nem is foglalkoztunk.
2023. márc. 8. 09:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanuljunk meg tanulni


Ezt a könyvet vegyétek meg.

Én diszes vagyok, nekem ez segített, hogy sikerüljön az egyetem.

Alternatív tanulási módszerek vannak benne, nagyon hasznos, de munka ez is, mert meg kell tanulnia a gyermeknek ilyen módon tanulni.


Én pl. csak úgy tudok verset tanulni, ha elmutogatom.

2023. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Integrálni az mit jelent számodra? Nem "rendes" iskolába jár? Vagy logopédiai osztály van? Sni kódja van? Ha normál suliban van, nem sokat foglalkoznak egy diszes gyerekkel. Neked kell elvinni valahova és fizetni. Ha ennyire nem megy neki, akkor könnyen lehet, hogy érettségije sem lesz. Vannak mindenféle módszerek ami segíthet, baromi drágán. Én csak pesten tudok helyeket. De leírom ha az nektek közel van.
2023. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kulfoldon élunk, rendes iskolába jár, itt az integrálás azt jelenti, hogy komolyabb konnyítéseket kap, itt nincs SNI kod.
2023. márc. 8. 10:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi helyet keress.

[link]

2023. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

#4 vagyok

Diszkalkulia, diszgráfia és diszlexia.

Ezzel a három nehézséggel csináltam végig az iskolákat az egyetemig.

A mi időnkben még nem tudtuk mi ez, mindenki azt hitte h rossz tanuló vagyok és lusta.

Nem kaptam semmilyen könnyítést és nem tanultam speciális osztályban.

Végigvertem magam mindenen, csak a nyelvtanulás nem ment, akkor derítettük ki az okát.

Egy diszes is tud tanulni csak több időbe telik és speciális módszerekre van szükség.

Nekünk nem elég ha beülünk az órára vagy elolvasunk 2x egy tételt.

Tényleg nézzétek meg azt a könyvet, nem lehetetlen csak plusz energia.

2023. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!