Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhén problémás gyerek...

Enyhén problémás gyerek esetén melyik a jobb nevelési módszer?

Figyelt kérdés

Inkább ráhagyni és hagyni amit akar, vagy szigorúan (akár ordítással, veréssel is) megnevelni, fenyíteni a gyereket?

Konkrétan eléggé akaratos, és ha nem úgy van ahogy ő akarja simán nekünk is ugrik, meg hisztizik. Én vagyok az apa, ráhagynék sokmindent (bár volt már hogy kapott tőlem is). Anyja elég sokat ordít vele, és szigorúan próbálja kezelni. Pl. egyszerű példa rendet rakni az istenért sem akar, ekkor sok kiabálás, fenyegetés van, de általában ekkor sem rak rendet, pedig nem lenne egy nagy dolog. pl. jutalmazás beígérése esetén sem csinálja. 5 éves fiú

Valaki akinek saját tapasztalata van? :) Pl. aki sokmindent ráhagyott, mi lett végül a gyerekből?


2023. márc. 28. 13:57
1 2 3
 11/24 NTBS ***** válasza:
50%
Szigorú, de következetesen.
2023. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Enyém csak másfél éves,de azt tapasztaltam,ha szigorúan is, de nyugodtan fegyelmezem akkor nem hisztizik,de ha én is hisztisen,nyűgösen állok hozzá akkor ő is nyűgösebb lesz,jobban ellenáll. A folytonos ordibálás pont az ellenkezőjét éri el, határozott fegyelem kell vagyis már ŕég szabályokat kellett volna fegyelemmel betartatni.
2023. márc. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
És mégis aki nem ordít, es nincs erőfölény se alkalmazva, az mondjuk hogy oldaná meg ha a gyerek pl nem hajlandó mondjuk megfurdeni vagy a fogát megmosni? Konkrét módszer érdekelne ami nem olyan szintű hogy kap egy matricát ha megy fürdeni/megmossa a fogát mert ezek nem érdeklik.
2023. márc. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
27%

Egyszerűen megkértem, hogy rakjon rendet. Addig nem tágítottam, amíg meg nem csinálta. Akkor viszont megdicsértem. Nem kell más jutalom, csak az, hogy a szülő megdicséri. Ez szárnyakat ad neki. Legközelebb már megteszi magától és hív oda, hogy nézzem meg - és dicsérjem meg.

Ehhez persze kell egy szeretetteljes kapcsolat köztünk.

2023. márc. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

#13, az elmélet ugye az, hogy ha jó a kapcsolat, akkor hallgat rád és nincs gond. Ha ordítasz, akkor nem lesz jó a kapcsolat, tehát nem fog rád hallgatni, megint ordítani fogsz, és előbb-utóbb az se fog működni. Tapasztalatom nincs, mert az én gyerekem még csak másfél éves.


Egyébként a "megfogom és elviszem fürödni" módszert a kapcsolatalapú nevelés sem tiltja. Legalábbis az én értelmezésemben nem. Azt viszont nem tanácsolja, hogy valamilyen szeparációs büntetést alkalmazz, például megüsd, vagy számára kedves tárgy elvételét helyezd kilátásba. (Kivéve ha az a konkrét tárgy okoz problémát. Telefont elvenni, mert rumli van a szobájában nem oké. Telefont elvenni, mert megkérted hogy rakjon rendet, de már fél órája azon lóg viszont oké.)

2023. márc. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem is az érdekelt volna h kiabálás nélkül hogyan kell rávenni h összepakoljon a gyerek. (nem egyededül nyilvá) De az hogy odaül az anyja mellé aki szedi a játékokat, de a gyerek az istenért fel nem szed egyet sem.

Mert ugye az sem célravezető h akkor anya megcsinálja helyette.

Tehát ilyenkor mit tesztek?

2023. márc. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A gyerek kora is számít utolsó, mert mondjuk egy 3 éves nem fog önállóan pakolni, de ha játékot csinálsz belőle pl a kukásautóval viszi a legót a dobozba vagy beparkolnak az autók a helyükre sokkal nagyobb kedve lesz, ezt sokszor a 6,5 évesemmel is eljátszom még, illetve egy 6 évessel már simán meg tudod beszélni,hogy akkor tudunk elindulni a játszóterre,ha a szoba már rendben van, illetve már az is bejön,hogy mondom neki hogy ha szanaszét vannak a játékok akkor hamarabb elvesznek,és ez tényleg így van ebbe semmi zsarolás nincs, ezen kívül ha megcsinál valami én mindig megdícsérem, annyira büszke magára, legutóbb 2 hétig nagyon figyelt arra hogy ne legyen hatalmas kupi a szobájában annyira jó motiváció volt. Nyilván hangulatfüggő is a gyerekeknél, apósom mindig elmondja, hogy vonalzóval annyit ütött a gyerekeire ahány játék szanaszét volt, és Ő már rég ezt tette volna az én gyerekeimmel..nos milyen jó,hogy nem teheti, mert nem megoldás..és most ne hidd azt hogy birka türelemem van, és sosem emelem fel.a hangom, de igyekszem fejlődni és keresem azt a módszwrt ami a gyerekeimnek és Nekem is jó eredményesen,hosszútávon, hogy elérjük azt,hogy azért rakjanak rendet mert erre van igényük. A fürdésre nálunk az is bevált,hogy ha nem fürdik meg,koszos marad és kénytelen úgy lefeküdni az ágyába, képzelje el milyen jó lehet úgy lefeküdni,hogy pl homokos a lába, szúrja a homok stb. Nálunk ez is bejön, de ez is kor függő.
2023. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a reggeli öltözésre vok kíváncsi 4 évesnél.

Őszinte leszek rohadtul nincs kedvem azért 5kor kelni h 7kor eltudjunk indulni.....

Így is már 6kor kelünk h elkészüljön, mert vannak napok mikor egyszerűen a semmin is hisztizik. Nem hajlandó együttműködni

Egyébként szerintem senki nem azt várja egy 3-5 évestől h egyedül pakoljon, de igen is csinálja ő is!

Lehet bohóckodni, meg játszani, ok. De mikor időre kell végezni valamivel, szerintem elvárható már egy ekkora gyerektől az együttműködés. Ugyan úgy mint az oviban.

2023. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbik fiam elég kényelmes típus, pakolásnál mindig mondja,hogy neki nem megy, ehhez még kicsi. Mondtam ne viccelj ott voltam az oviban és láttam hogyan pakolsz össze 2 perc alatt gyönyörűen, erre huncutul elmosolyodik, és megkérdem hogyan tudsz az oviban pakolni ilyen szépen itthon meg egyátalán nem akarsz? Hát ott az óvónéni mondja 🤣 hát kössz
2023. márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom a 4 évesemet reggel én öltöztettem különben tuti elkésünk.
2023. márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!