Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adott egy akaratos, többembere...

Adott egy akaratos, többemberes 2,5 éves kisfiú, aki nagyon ragaszkodik a megszokott dolgaihoz. Szobája, játékok stb. Hogy viselné egy ilyen típusú gyermek, ha családi házba költöznénk?

Figyelt kérdés
Úgy értem ezt a változást...egy nyugodt természetű gyermekkel, gondolom ez nem probléma, de mi tartunk tőle, mivel csak pl. elraktuk a régi kiságyát, máris kereste, hogy hol van.
ápr. 3. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Előtte elsétáltok az új házhoz többször is, be is mentek, ha lehetséges, megmutatjátok, hol lesz az új szobája, ódákat zengtek, hogy ez mennyivel szebb meg jobb, mint a mostani, elmentek a legközelebbi játszótérre, és ott is örömködtök, hogy milyen kervajó, hogy az új házból ide is el lehet jönni, esetleg beígértek egy kutyát. Szerintem nem lesz gond.
ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
mutassátok meg neki előre akár többször is, kutyát szerintem fölösleges beígérni :D, a lényeg, hogy érezze, hogy ti biztosak vagytok benne, hogy ez jó lesz. a szobáját próbáljátok meg minél hasonlóbban berendezni a mostanihoz. nem kell azért túldramatizálni, a költözés egy szükséges dolog. sokszor mondjátok el neki, mi történik, pakoljatok együtt, ne érje őt váratlanul, hogy "eltűnnek" a dolgai. de nem kell belőle nagyobb ügyet csinálni, mint amekkora.
ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de a költözés az ugye úgy zajlik, hogy amíg ő bölcsiben van átszállítják a bútorokat és már oda megyünk, tehát váratlanul fogja érni. Nyilván oda lehet most is menni, de üres a ház belülről. Meg ugye kicsit az udvart is játszósítanánk.
ápr. 3. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, mi is költöztünk, nem érte őket váratlanul, már bőven hetekkel előtte erről szólt az élet, pakolás stb. Együtt bepakoljátok a holmiját, néha elnéztek az új ház felé, megnézi az új szobáját, a költözés reggelén elköszön a régi lakástól és tudni fogja, hogy délután már az új helyre fog hazamenni. Nálunk 5 és 3 évesek voltak és teljesen simán ment. Csak jó dolgot mondj neki az új helyről, lelkesedj és neki is könnyebb lesz.
ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi átvittünk előre pár jàtèkot és màr játszott is az üres házban, amíg az apja tapétát kapart én meg dzsungelt irtottam a kertben.
ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

3-as kérdező, de BESZÉLNI lehet és kell is róla! te hogy éreznéd magad, ha egy ekkora változás teljesen a fejed fölött zajlana, és fogalmad nem lenne, mi történik?

#2

ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Költöztem 2,5 éves autista, azaz extrán "megrögzött", rugalmatlan gyerekkel, de fel se merült bennem, hogy kihagyom és a háta mögött intézem.

Nyilván igyekeztünk akkor pakolni, amikor legkevésbé volt "láb alatt" (vigyázott rá a mama), de annak ellenére is "megbeszéltük vele", hogy még nem is beszélt.

Rengeteget meséltünk a házról, többször voltunk ott együtt is. Együtt készültünk, mutattuk a képeket a felújítás folyamatairól. Időnként ő is jött segíteni.

Nem is készült ki a költözéstől.

ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmit se kell csinálni, beszélni kell róla, esetleg megmutatni a házat, aztán átköltözni. Pár nap alatt megszokja.
ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!