Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3.5 éves a kisfiam. Most...

3.5 éves a kisfiam. Most kezdte az ovit. Sokat panaszkodnak rá az óvónénik, hogy nem fogad szót Nekik. A foglalkozásokat imádja, nagyon okos, minden érdekli. Hogyan hathatnék Rá, hogy jobban viselkedjen?

Figyelt kérdés
Én következetes vagyok Vele, ha kettesben vagyunk, nagyon jól viselkedik, ha társaságba kerül, akkor vadul meg. Állítólag verekszik is. Pedig soha nem volt verekedős.
2010. nov. 10. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Az óvodai nevelése és az ottani viselkedése, az hogy kinek fogad szó és kinek nem nem tartozik rád. Oldja meg az óvoda.
2010. nov. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A verekedés miatt nem kell aggódnod ez életkor sajátosság. Szerintem nincs olyan gyerek, aki nm esik át a verekedős korszakán.

Otthon mennyire szófogadó a gyermeked? Mert valószínű, hogy legalább annyira szófogadó az oviban is! Mivel most került először nagyobb közösségbe, így érthető a vad viselkedése, mert még meg kell találnia a helyét a csoportban, s ha ebben az óvónénik nem segítenek, akkor valóban nehéz a gyermekednek beilleszkednie. Szerintem nagyrészt az óvónénik feladata a szabályok megismertetése és betartatása. De persze mindennek az alapja az otthonról hozott értékek, nevelés, ha ez nem megfelelő,, akkor nagyon nehezen illeszkedik be a gyermek!

2010. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen az otthoni nevelése? Nagyon szeretjük, elég sokat foglalkozom Vele. Mint írtam nagyon okos, rengeteg dalt, mondókát tud. Igyekszem úgy nevelni, hogy boldog, sikeres legyen, lehet, hogy el voltam vele telve, s ezért érintett fájdalmasan, hogy gond van Vele. Soha nem gondoltam volna, hogy "problémás" lesz a gyerekem.
2010. nov. 10. 21:27
 4/10 A kérdező kommentje:
Az otthonról hozott értékek átlagosak. Deviáns viselkedést nem lát nálunk, szerencsére.Nem ütjük verjük, de egymást sem. Sokat beszélgetünk, s meghallgatjuk Őt is, különösen édes hogy mindent kérdez, s mindent megmagyaráz.Pl.:azért ne egye meg az apja a sósmogyorót, mert elvágja a csomagolás végével a száját.Majd inkább Ő megeszi.:))
2010. nov. 10. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján, illetve a kérdésed stílusából arra következtetek, hogy egy teljesen átlagos, normális család vagytok. Az feltételezem, hogy az óvónők türelme, segítőkészsége véges! Nem hiszem el, hogy a gyermek, aki otthon kiegyensúlyozott, engedelmes, egy idegen közegben lázadó lenne! Az, hogy néha nem fogad azonnal szót, az szerintem belefér, mert gyerek, még nálunk is előfordul!

Kérdezz rá, mondjanak konkrét dolgokat, mi a számukra kritizálandó magatartása!

2010. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor fogad szót, ha csak egy felnőtt van vele, ha több, akkor már nem viselkedik jól. Szerintem nagyon szeret a figyelem középpontjában lenni. Lehet, hogy ez a baj az oviban is? Nem csak Rá figyelnek?
2010. nov. 10. 21:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat hogy a figyelemhiány ezt váltja ki a gyermekedből! De ezt egy jól képzett óvónőnek észre kellene vennie, s ennek megfelelően irányítani a fiad!
2010. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. Megfelelő háttér, intelligens gyerek, mégis folyton ég az arcom az óvónői panaszok miatt. Már pszichológusnál és nev.tan-ban is voltunk. Semmi baja a gyereknek, csak azt kell elfogadnia, hogy ahol nem 2 hanem 22 gyerek van, ott bizony nem az övé a figyelem zöme, hiába igyekszik kierőszakolni. Amit te tudsz tenni, az, hogy nagyokat bólogatsz az óvónéniknek, kikéred a tanácsukat, beszélgetsz sokat a gyerekkel meg elbabázod hogy kell bent viselkedni, de azért a lelke mélyén szerintem mindenki tudja, hogy ez az óvónéni problémája, nem a tiéd...
2010. nov. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

őt érdemes olvasgatni (meg kérdezni is):

[link]

2010. nov. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves, segítő válaszokat. :)
2010. nov. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!