Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 éves fiam éjjel bepisil. A...

7 éves fiam éjjel bepisil. A neurológus írt fel napi 1 pelenkát. Azt hol válthatom ki? Közgyógyra írták.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Patika?
2011. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ilyet írtak fel:

egyszer használatos éjszakai nadrágpelenka 1801 ml-től (közepes méret)


hol szerezhetem be?

2011. ápr. 8. 21:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban szokták beváltani...
2011. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. ápr. 8. 21:49
 5/13 A kérdező kommentje:
80% rá a támogatás, de mivel közgyógyra írták, és a közgyógykártyán van még pénzünk, akkor azon le lehet vásárolni? Így gyakorlatilag ingyen van, nem?
2011. ápr. 8. 21:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én nem tudom, de a patikus biztosan készségesen felvilágosít majd róla :)
2011. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
vAgy 80%-os támogatásra vagy kózgyógyra írták. Ha közgyógyra írták, akkor gyógyászati segédeszköz, amihez nem kell pénz a kártyán, mert az gyógyszerkeret (magam sem tudtam egyébként), de a patikus felvilágosított a gyógyszerekret, az ami a nevében van gyógyszerre lehet levásárolni.
2011. ápr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
megis nem mondta hogy miert van ez? konnyu pelust felirni de van diagnozis??? unokaocsem 6 eves es bepisil neki azt mondtak hogy rejtett agresszio es 5 alkalommal voltak vele terapian es azota megszunt ez a kellemetlen tunet
2011. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó:a számból vetted ki a kérdést!Szervi problémája nincs?Mindenféle vizsgálatot elvégeztek?Ha igen,ne haragudj,csak a kérdésből nem derül ki,és pl.én-mint 2 gyerekes anyuka-nem elégednék meg ennyivel(a pelenkával)
2011. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsók, ha van közgyógy, akkor nem egészséges ez a gyerek. Mert közgyógyra csak annak tudnak felírni dolgokat, akinél gond van. És ha neurológus írta fel, valószínű neurológiai lehet az eredeti betegség is, hiszen indok nélkül ez sem megy.

De itt az indoklás, csakhogy addig se idegeskedjetek emiatt:

(1) Indikáció: 3 éves kortól, napi 300 ml össz-vizeletvesztés felett, gyógyszeresen, műtétileg, speciális tornával vagy ingerlők alkalmazásával dokumentáltan nem kezelhető neurogén hólyag és inkontinenciával járó hólyag-hiperaktivitás, középsúlyos és súlyos stressz-inkontinencia vagy egyéb meghatározott középsúlyos és súlyos inkontinencia esetén, vagy pszichiátriai vizsgálattal dokumentált inkontinencia.


Szakképesítési követelmény: kizárólag a beteg háziorvosa, a következő szakképesítéssel rendelkező szakorvosok javaslatára: sebészet, gyermeksebészet, klinikai onkológia, sugárterápia, fizikális medicina és rehabilitációs orvoslás, neurológia, gyermekneurológia, belgyógyászat, szülészet-nőgyógyászat, gyermeknőgyógyászat, nefrológia, pszichiátria, gyermek- és ifjúsági pszichiátria, geriátria, urológia. A szakorvosi javaslat maximális érvényességi időtartama: 24 hónap.

2011. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!