Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves kislányom aki eddig...

2 éves kislányom aki eddig teljesen nyugodt hétköznapi gyerkőc volt,2 hete kifordult önmagából! Állandóan levetkőzik, a hisztik egymást érik, nem akar enni! Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam, de nem használ semmi! Ha játszunk az a baj, ha segítek az, ha nem segítek az, és még sorolhatnám! Van valaki aki hasonló cipőben jár? Ha igen, hogy kezelitek a dolgot? Előre is köszönök minden hozzászólást!!
2011. ápr. 19. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos mi is ebben a cipőben járunk, a kicsi fiammal nem lehet bírni, napközben nyűgös, semmi nem jó, éjszaka is 2 óránként kel, és úgy sír, hogy rossz hallani. Eddig velünk sem volt gond, az éjszakát is átaludta, nap közben is aludt 2-2,5 órát, most meg fél órát. Egy hete kapott 15 hós oltást, attól is lehet, vagy a foga, vagy nem tudom, de már én is tiszta ideg vagyok.
2011. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Dackorszak.röviden.


Nálunk ha hiszti van,beviszem a szobájába és ha lenyugszik,akkor jöhet ki,ha elöbb kijön,visszaviszem.

(sokmindent kipróbáltunk,ez vált be)

amugy 2 és fél éves)

2011. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is erre jutottam, hogy dackorszak! És már azon gondolkodom, hogy én kezelem rosszul a problémát! Sírhatnékom van amikor nem tudok mit kezdeni a lánykámmal! Mindent egyedül szeretne csinálni, többek között enni is, de nem megy neki így inkább nem is eszik! Meddig tart ez az időszak? Gondolom egyénenként változó, de mégis?! Kitartást mindenkinek aki hasonló hajóban evez!
2011. ápr. 19. 13:47
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Isten hozott a klubban. Igen, ez a dackorszak, semmit nem rontottál el!


Kitartás, reménykedés, hogy másnap jobb napja lesz, sok folyadék és magnézium. Ha nagyon szakadna a cérna menjél ki a mellékhelyiségbe és tombold ki magad a falon :)


22 hónapos miniszörnyeteg anyukája

2011. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi is most vagyunk túl a 26 hónapos fiammal egy 5 napos mélyhullámon. Már kétségbe voltam esve én is, mi lesz, ha ilyen marad? - mert akkor én megőrülök!!! De ahogy jött, úgy ment a bolondéria, most megint jó gyerek.

A válaszom tehát, hogy egyik napról a másikra vsz. el fog múlni. Addig csak annyit tehetsz, hogy kibírod.

2011. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
23%
szerintem valami bántotta valahol ahol ön nem volt vele, így az érzés ezzel a viselkedéssel jön ki. sok sikert! szia!
2011. ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó válasz sztem nem túl találó. ez amit írsz a dackorszak. kb. 3 éves koráig fog tartani plusz/mínusz pár hónap itt egy elég jó cikk hozzá : [link] a lényeg, hogy ne úgy fogd fel ahogy most, hogy összezuhansz és úristenezel hogy mi lett a gyerekkel. Ez egy természetes folyamat, próbálgatja a határait, egyedül akar enni, mert már érzi a vágyat, de közben még béna szegény és elvéti sokszor, de csak így fog tanulni, közben meg persze totál frusztrált és csalódott mert nem sikerült neki. Az enyém is átmeneti süket sokszor, rengeteget hisztizik, nem nyúlhatok a hintához, mert majd ő löki, utána meg zokog mert nem tudja lökni. Ne vedd a szívedre ez egy teljesen normális reakció, ilyenkor feszegetik a határokat, figyelik melyik lépésre mit reagálsz. Amelyik gyerek felnő enélkül a fázis nélkül ott van inkább baj! Minden rendben a gyerekeddel. Ezt túl kell élni... Én már negyedszer csinálom ;-)
2011. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
itt a jó link, bocsi : [link]
2011. ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az én kis 26 hónapos ,,szörnyike" kisfiam pl. tegnap du. nem aludt semmit és így mentünk ki motorozni.

Nem engedtem be egy parkolóba, ezért levágta magát a földre és négykézláb, üvöltve mászott az aszfalton.

Még szerencse, hogy jött az apja és egy jó kis fejmosás után az ölében hazahozta.

Ilyenkor mindig eszembe jut a kolléganőm kisfia, akinél már az is eredmény volt, hogy magától lehiggadt és nem kellett csap alá rakni. Mesélte, hogy volt olyan, hogy a gyerkőce már szinte levegőt se vett, úgy belelovalta magát.

Most nem azért, mert a ,,szomszédé is", de tényleg van rosszabb.

Egyébként a dackorszak tényleg ,,szükséges rossz", mert a személyiség fejlődés része!

Mindenkinek kitartást!:-)

2011. ápr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14:46 vagyok. Enyém hány is rendszeresen a hiszitől illetve az előadás része ;-)
2011. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!