Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom állandóan dörzsöli...

Kislányom állandóan dörzsöli szemét, orrát, fülét, és általában nagyon ideges, vagy izgatott? Részletek lenn

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves lesz júniusban . Időre de kis súllyal született, nekem terhességi diabéteszem lett, meg a végén magas vérnyomásom, diétáztam ill. kaptam vérnyomáscsökkentőt. 3 hós koártól jártunk vele korai fejlesztőbe és dévényre. a mozgása már rendben, bár lassan nem képes csinálni semmit, a lakásban is rohangálva közlekedik és olyan csetlő botló fajta, figyelmetlen ebben, más dolgokat viszont nagyon is észrevesz. a korait befejezzük júniusban. diagnózis szerint nem hiperaktív. tud figyelni dolgokra, de nagyon impulzív, érzékeny, beszélni meg csak emeltebb hangon tud...kisbaba korában is sírós volt nagyon ún. irritábilis csecsemő, nagyon anyás, sokáig éjjel sem aludt jól. volt egy időszak amikor jobban elvolt idebenn is ha dolgom volt, de mostanában már csak szenved. és állandóan kell neki a cumija, ha benn vagyunk, sőt mostanában már kinn is kéri, pedig szabály hogy a játszón nincs cumi, de akkor inkább mondja hogy jöjjünk haza. itthon nem lehet tőle elvenni, mert kétségbeesve sír, ha nem kapja meg. az utcán nem hajlandó gyalogolni, csak babakocsi. ezt az állandó szem- füldörzsölést kb 1 éves kora óta csinálja, amikor izgatott lesz (és gyakran az), nem tudom mitől? semmi baja se a szemének, se a fülének, orvosi szempontból.vannak szablyok, amiket be is tart najgyából, nem túl hisztis, azon már túl vagyunk. igyekszem nem agyonszabályozni, amit muszáj azt viszont muszáj. estére főleg iszonyúan felpörög, nagyon nehezen alszik el (mióta nincs cici, kb. 2 éves kora óta). megyünk ki napjában 2x játszóra, van napirend, du alszik kb. 2 órát, naygjából 1-3ig, nem tömöm édességgel....de engem már kikészít ez az állandó izgatottsága, nyughatatlansága, nagyon-nagyon sok türelem kell hozzá. amúgy nagyon okos kislány, és nem is agresszív.

egyébként kistesója születik szeptemberben, de a fenti dolgok mint írtam nem most kezdődtek (csak max. felerősödtek, de már előtte is megvoltak).


2011. máj. 6. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
És most akkor mi a kérdés?
2011. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az a kérdés, hogy miért dörzsöli az orrát/szemét/fülét, amikor semmi oka rá, mert nem viszkethet, vagy fájhat neki.

Fogalmam sincs. Valószínűleg része annak a folyamatnak, amitől a nap végére annyira "felpörög", hogy alig tud elaludni. Holott a napirendjétől el kellene fáradnia, és inkább kicsit "lelassulnia" volna jó.

Ha ezt a dörzsölést 1 éves kora óta csinálja, akkor ez inkább valami tikk-szerűség lehet. Olyasmi, mint másnál a hunyorgás, pislogás, torokköszörülés minden különösebb ok nélkül.

Ami nekem nem igazán érthető: azt írod, hogy a "hisztis korszakán" már túl vagytok. Ha a hisztis korszak alatt a dackorszakot érted, azon egy 2,5 éves még nem lehet túl, mert vagy éppen "belemegy", vagy éppen benne van nyakig. Ez épp ennek a korosztálynak a nehéz időszaka, és ebben a korban kezdődik.

A másik: azt írod, hogy korábban jól elvolt a lakásban, de most már csak "szenved".( Ami egyébként érthető, és egy kisgyereknél teljesen normális ) Viszont a cumija miatt, inkább a játszóteret is otthagyja, és hazamentek. Így végül is folyton két kedvenc dolog között kell választania: ha játszóteret akar, nincs cumi, ha cumizni akar, nincs játszótér. Ami egy ekkora gyereknek azért elég nagy dilemma...

Azon már felesleges vitatkozni, hogy érdemes volt-e rászoktatni a cumira, nyilván megvolt az oka, és már nem lehet visszacsinálni egyik napról a másikra. Lehet, hogy egy picit neked kellene lazítani a szabályon. Esetleg úgy, hogy játék közben a téren ne legyen cumi, mert elejtheti, piszkos lesz, elveszik tőle stb. De vigyétek magatokkal, és ha elfárad, egy kicsit sétálni akar, vagy beülni a kocsijába lazítani, vagy hazafelé úton, akkor megkaphatja.

Ez a cumi-függés elég sok problémát okoz a legtöbb gyereknek, mert amikor az ember rászoktatja az órákon át bömbölő kisbabát, akkor jó. Később amikor az ember agyára megy, hogy egy lépést nem lehet cumi nélkül tenni, akkor rossz, és az anyukák mindenféle "cumi-szabályokat" találnak ki, a gyorsabb leszoktatás érdekében. Ezt viszont a gyerekek viselik nehezen, különösen az olyan érzékeny gyerekek, mint a tiéd is. Ha ennyire "függő", ennyire ragaszkodik hozzá, akkor engedd meg neki, hogy ha nagyon szüksége van rá, akkor használja. Lehet, hogy nyugisabb lesz tőle az egész napja, nem kell attól szorongania, hogy mikor szabad és mikor tilos. Idővel le fog szokni róla magától; még egyetlen felnőttet, de akár kisiskolást sem látott senki cumival a szájában.

Az, hogy nem hajlandó gyalogolni, szerintem nem akkora probléma. Egy ekkora kisgyereknek, főleg ha fáradt, az utcán menni, egy felnőtt mozgástempójához igazodva, túl monoton és unalmas dolog ahhoz, hogy szeretnie kéne.

2011. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második! Köszönöm a hasznos válaszodat.

Tényleg nem írtam konkrét kérdést, kicsit szét vagyok esve főleg a leírtak miatt....

Én is gondoltam már rá, hogy ez ilyen tik-szerűség, de az nem baj?

Azt hogy túl vagyunk a hisztis korszakán úgy értettem, hogy volt egy nagyon durva 3 hónapunk, 22-24 hónapig, amikor az egész nap egy merő harc volt. Most már egész jól kezelhető, igazából hisztik csak akkor vannak ha már nagyon fáradt, amúgy jól lehet vele alkudozni stb. persze így is fárasztó, de ebből a szempontból jobb mint akkor volt.

A cumi azért dilemma, mert én látom hogy igaznán igényli, nem csak megszokás, csak a beszéde sínyli meg. másfél hónapja kezdett el beszélni érdemben, ügyes is, sokat fejlődött, jól ragoz stb, elég választékosan mondja a magáét, csak éppen sokmindet csak én értek meg, mégaz apja sem. Nem szeretném, ha emiatt, márhogy a cumi miatt rögzülne ez a rossz kiejtés, de azt sem, hogy drasztikusan elvenni tőle....ráadásul az apja is mindig ezzel piszkál, meg anyósom is. Azt is sejtem, hogy nem jó neki ez a cumi vagy játszótér választási kényszer.....egyébként úgy volt ez a cumi dolog, hogy én magam úgy voltam, vele, nem adok neki, persze mielőtt megszületett afféle okosként úgy gondoltam, ez csak szoktatás kérdése. aztán mikor megszületett a kislányom, akkor intenzívre került, mert leesett a vércukra és nagyon besárgult. ott ugye véges a nővérek kapacitása, és nem tudják a babákat nyugtatgatni ha bömbölnek, ment neki a cumi. mire hazajöttünk már függő volt (10 nap), megpróbltuk elvenni, nem ment....olyankor ha kellett neki még a cici se nyugtatta meg. egyébként erős a gyanúm, hogy ha ott nem adnak neki, itthon adtam volna neki én, mert tényleg az a nagyon sírós, hasfájós, este órákig üvöltő fajta volt. voltak cumisabb és kevésbé cumisabb korszakok, nem tudom, ez a mostani talán a kistesó miatt is van.....nem tudom. igyekszem nem görcsölni rajta. meg a gyalogláson se.

mégegyszer köszönöm a válaszod.

2011. máj. 8. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!