Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak még a 4 éves...

Mit csináljak még a 4 éves kislányommal?

Figyelt kérdés
4 éves lesz nem sokára a kislányom!olyan nehezen akart a pelusról leszokni is és most meg minden éjjel bepisil!már nem tudom mit csináljak hiszen már mindent elkövettem hogy este a fel kell kelni bilibe kell pisilni anyának szóljál meg ilyenek!már nagyon elvagyok keseredve kérlek titeket írjatok valami jó tippeket!!!
2011. szept. 4. 20:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
úgy tudom, a gyerekek 10 %-a ilyen éjjel bepisilős. Vegyél neki éjjelre pelust vagy gumilepedőt. Szerintem másnál is van így, csak nem dicsekszik vele!!
2011. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm ez valamennyire megnyugtat!:)
2011. szept. 4. 20:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajna csak annyit tudok írni, hogy kitartás! A lányom 5 éves lesz októberben, és most 1 hete nem pisilt be, már látom a fényt az alagút végén :))

Próbáltam, hogy nem adok rá pelust, majd felébred, ha bepisilt, és utána nem fog: arra sem ébredt fel, mikor már a hideg pisiben aludt, féltem, hogy ha nem veszem észre időben, megfázik. Próbáltam, hogy felébresztem, tudom, hogy ezt nem szabad, de nem is értem el vele semmit.

Elhiheted, már én is ki voltam, már csak azt vártam, hogy végre töltse be az 5-t, és elvihessem dokihoz, erre tessék. :) Gondolom, nem hiába írják, hogy 5 éves korig normális az éjszakai bepisilés, gondolom, némely gyerek akkor érik meg az ágytisztaságra.

Sok sikert és türelem, előbb utóbb nem fog ágyba pisilni!

2011. szept. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm már egy kicsit utána néztem a dolgoknak és amit találtam elégé megnyugtatott!:)köszönöm a válaszokat!:)
2011. szept. 4. 21:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagy baja nincs, nyugi:) de ettől független, mikor éjjel megébredsz, menj be hozzá, készitsd az ágya mellé a bilit, tök sötétben huzd le a pizsijét, ültetsd a bilire és sugd a fülébe, hogy pisilj! Ès fog, hidd el, majd alszik tovább! Igy nem kell minden nap mosnod!
2011. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mi is ebben a cipőben járunk, csak én fiam már 5 lesz jan-ban... :(

Remélem nálunk is úgy lesz, ahogy a 21.05-ös válaszoló írta! Minket is azzal nyugtatott a dokink, hogy 5 éves korig normális, után fogják csak kivizsgálni. Mi most ezt mondogatjuk a fiamnak, hogy ha jan-ig nem oldódik meg a dolog, akkor mehetünk mindenféle vizsgálatra.

Ja és mi is mindent megpróbáltunk már: több hétig nem adtunk rá pelust, de persze minden reggel pisis volt, még akkor is, ha éjszaka felkelt pisilni. Ébresztettük mi is, de sokszor csak hisztizett éjszaka, hogy nem kell pisilnie, nem akar kimenni, utána meg tök nehezen aludtunk vissza, ráadásul az öccsét is felébresztette, meg ez amúgy sem jó módszer egyébként! Úgyhogy most pelusozunk már egy jóideje, de nem értem, hogy nem zavarja!

2011. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ugy kell éjjel pisiltetni, hogy a lehető legkevesebb inger érje. Nem kikisérni villanyfényben, hanem teljes sötétben még aludva az ágya melletti bilire tenni. Nem mindegy! Nem kell különösebben ébresztgetni! Inkább kelteném, mint ötévesen bepelenkázni....az már durva....
2011. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja,csak kényelmes!5 éves korra kell ágy tisztává válniuk.Nekem 2 gyerekem van-fiúk-az első 2 évesen ágy és szobatiszta volt,a kicsi 3 éves múlt,amikor szobatiszta lett-és a délutáni alváshoz sem kell pelenka-,de reggelre tele van a pelus(idén májusban volt 3 éves).Én nem izgatom magam...
2011. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
az előzőnek aki írt szerinted durva de aki benne van ebbe a szituációba annak nagyon kellemetlen!és akármit elkövetünk állandóan bepisil és szerintem te se díjaznád ha állandóan pisi szag terjengne a házban!sajna a másik hogy most már jön a hideg nem lehet hagyni hogy megfázzon a gyerek!!
2011. szept. 6. 19:05
 10/16 anonim válasza:
28%
parancsolj rá hogy nem szabad bepisilni és ha kell neki pisikni akkor szóljon! mást nem tudsz. ha most nem vagy vele szigorúbb akkor ha nagyobb lesz sokkal nehezebb lesz vele. most még könnybben megtanulja.
2011. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!