Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktivitásnak vannak...

A hiperaktivitásnak vannak nyomai a kisbabakorban?

Figyelt kérdés

Ugyebár elméletileg nincsenek.

De: anyósom három hiperaktív gyereket nevelt, és lát valamit a lányomban. Igyekszik nem megijeszteni, de én azért tartok a dologtól. A férjem mesélte, hogy milyen magányos dolog egy hiperaktív gyerekkor.

A kislányomat túlhordtam, nem volt problémamentes a születése.

Fél évesen már felállt, nyolc hónaposan az egyik kezemet fogva sétált. Most 13 hónapos, egész nap pörög, csak egyszer alszik du. 1től kettő-hjáromig és este kilenckor alszik el, ha szerencsém van. éjjel kétszer egy órát játszik a kiságyban, akkor fel kell kapcsolnom a villanyt. Nem éhes, csak egy kis vizet kér.

Aggódunk nagyon, mert mi is kiközösített gyerekek voltunk, tudjuk milyen szörnyű dolog ez.


2011. okt. 25. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Megértem az aggodalmaidat,mivel az én kisfiam is hiperaktív,tudom milyen kudarcok érik amiatt amiről nem is tehet,kevés a jó pedagógus aki képes így elfogadni egy gyermeket,általában lemondanak róluk,roszank minősítik őket,a szülőt meg elemésztené a bánat,de a gyermeket támogatni kell,kiállni mellette a végsőkig.

Sajnos a meg nem értettség,a megfelelni képtelenség miatt előbb-utóbb csalódottak lesznek az ilyen gyrekek és feladják a másoknak való megfelelni akarást,beletörődnek,hogy ők buták,rosszak stb...


A kisfiam 5 éves akiről írtam,hogy hiperaktív,a kishuga 13 hónapos pont mint a te kislányod,én is aggódva figyelem,6,5 hónaposan felállt még nem volt egésszen 10 hónapos mikor elindult.Korai lenne viszont még levonnunk bármiféle következtetést egy ekkora gyermekről.

A hiperaktív kisfiam kisbabaként sokkal megnyugtathatatlanabb volt,rosszabbul aludt mint a kislányom,órákig altatgattam még 3 évesen is,most is alvajár szinte minden éjjel,felébred ,nyugtalan,hamar kétségbeesik,ha valami nem sikerül neki,nem tud kivárni mindent azonnal szeretne,nem képes megülni,hosszasan koncentrálni dolgokra.



A férjed jelenelg milyen felnőtt,ha nagyon szépen megkérlek írnál arról,hogy mit mesélt mik okozták számára a legnagyobb nehézséget,ezeket azért kérdezem,mert segíteni szeretnék a kisfiamnak mindenben,hogy könnyebben boldoguljon az életben.

2011. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És még egy kérés ,3 fiútestvér közül volt mindhárom hiperaktív?


Anyósod szegény rengeteget küzdhetett,nagy tisztelette érdemel!

2011. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott mégvalami :-),szóval a kislányod szerintem nagyjából alvás szempontjából megfelel a korosztályának és a pörgés is minden gyermekre jellemző ilyenkor,a mozgás által érik az idegrendszer,minél többet hagyd csak mozogni,ők érzik mire van szükségük a fejlődéshez.


Én a hiperaktív kisfiamat sajnos nem hagytam kibontakozni valamennyire visszafogtam a mozgásban és a gyógypedagógus szerint nem lenne ennyire figyelemzavaros,ha hagyom mozogni annyit amennyit igényelt volna.

2011. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De vannak jelei, hiszen értelmezésemben ez egy agyi rendellenesség, ami nem az idők folyamán alakul ki, mint egy cukorbetegség, Parkinson kór...


Viszont 5 éves korban válik egyértelművé, hogy a meglévő jelek a hiperaktivitás tünetei.

Például a diszlexia is ilyen, a gyerek diszlexiás születésétől fogva, de nyilvánvalóan kijelenteni, hogy diszlexiás csak akkor lehet, ha már írnia, olvasnia kel biztosan. De születésétől fogva diszlexiás, hiszen már a mozgásfejlődése eltér, sőt most az ismerősünk 3-4 éves fiáról mondták, hogy számítsanak rá, mert a fickáin látszik,szándékosan még csak nem is rajzot mondtam.


Én nem aggódnék, sokat változott a világ az elfogadás irányába és ti is sokat tehettek,ha tudjátok, hogy ez a probléma. A férjed tudja mi okozott neki nagy problémát gyerekkorban és tud segíteni, megbeszélni a dolgokat, akkor is ha a gyereketek nem tudja nem akarja megfogalmazni a gondjait.

2011. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak annyit érzékeltem a fiamnál a jelekből,hogy nagyon nyugtalan ,rosszul alvó,rosszul evő volt.


Szakember persze más szemmel nézi a gyerekeket és előbb látthatja a gyanús jeleket...

Én mikor bölcsibe került a kisfiam gyakorlatilag biztos voltam már benne,hogy hiperaktív,a bölcsis gondozónénik is mondták,hogy nagyon kell majd szaladni utánna,de a védőnő és a gyermekorvos csak nevetett az aggodalmaimon,nem szűrte ki a fejlődésneurológus sem akihez egy éves koráig jártunk vissza kontrollra.


Az óvónénik 3 éves korában AZONNAL szóltak szinte pár hónap után,hogy ki kell vizsgálni a gyermeket(nehezen kezelhető,öntörvényű,nem akar bekapcsolódni a csoportfoglakozásokba,lábujjhegyen jár,egyedül játszik magában elvan,játéktevékenysége elmarad a korabeliektől),nagyon haragudtam is rájuk,hogy mit akarnak ezzel...aztán hosszas kivizsgálások után(nevelési tanácsadó pszichológusa,pszichiáter,gyógypedagógus) egyértelművé vált számomra,hogy felesleges tovább olyan szakembert keresni aki mást mond.

Már elmúlt 5 éves.

2011. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia


Ami hirtelen eszembe jut. Nagyon sírósak, nyugtalanok kicsi korban. Anyagcsere zavarok is jelentkezhetnek, de én a te kicsid viselkedésében nem látok semmi erre utalót!

2011. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reméljük, feleslegesen aggódsz. De tényleg vannak veszélyeztető tényezők a kislányod esetében.

Mindenesetre adjatok a gyereknek minél több mozgáslehetőséget. Szobai trambulin, billegő, forgó eszközök, sok mászókázás, földön csúszás-mászás, hintáztatás és társai nagyon hasznosak. Minden, ami összehangolt mozgást, egyensúlyozást tesz szükségessé, illetve egyszerűen ingerli az egyensúlyozó rendszert.

Ez akkor sem árt, sőt hasznos is, ha semmi probléma nem lenne a gyerekkel.

2011. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!