Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miből vehetném észre a hiperak...

Miből vehetném észre a hiperaktivitás jeleit?

Figyelt kérdés

Akinek a gyermeke hasonló problémával küzd, leírná, hogy mikor derült ki hogy baj van? Mivel ez az állapot születéstől kezdve fennáll, ezért már csecsemőkorban is vannak jelei. Mik ezek?

Sok hozzászólást olvastam ebben a témában, de konkrétumokat csak kevesen írnak le.

Hogy viselkedik egy hiperaktív, vagy magatartászavaros, figyelemzavaros pl. egy éves?

Köszönöm, ha segítetek. Minél előbb felismerem a problémát, annál hamarabb el tudnám kezdeni a fejlesztéseket.


2011. okt. 26. 11:01
 1/4 anonim válasza:
Zene nélkül is tud dobol a lábával..
2011. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól sejtem,hogy tettél már fel kérdést ezzel kapcsolatban itt?


Amit tudok neked javasolni,hogy nézesd meg egy TSMT terapeutával,állítson össze otthon végezhető tornát (napi kb 20 perc),így megteszed ami tőled telik,sajnos ebben a korban még szinte lehetetlen biztosat mondani,csak gyanús jelek vannak:rosszul alszik,evés közben sokat mozgolódik,mint akit felhúztak,nagy a mozgásigénye,nehezen megnyugtatható stb. ,de ezek csak gyanújelek,mert sok minden belefér még a normál viselkedésbe,egy évesen nagyon korai még ítélkezni,hacsak nem olyan szakember nézi aki sok hiperaktív gyereket látott már ,de még ő sem mondhat teljesen biztosat.

2011. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is gyanús 3 éves, de még nem mondták ki biztosra, lehet csak nagy a mozgás igénye. 1 évesen még még nem is gondoltam, hogy milyen lesz. Kb 14 hónapos volt mikor kezdődtek a gondok, iszonyat akaratos, földhöz vágta magát mindenhol ha nem tetszett, nem lehetett vele beszélni én hülye meg másra hallgattam, aki azt mondta, hogy egy másfél éves gyerek még nem ért semmit, hát ezt úgy megcáfolom ahogy van, mert most van egy kisebbem aki 19 hónapos és iszonyat, hogy megért mindent mi miért történik, persze hisztije neki is van mint a legtöbb gyereknek, de rá lehet hatni.

A másik, hogy öntörvényű nem hallgat senkire, vele egyszerűen nincs egy szabad gondolatom, mintha leszívná az agyam. Sokáig azt hittem minden gyerek ilyen, de mára tudom, hogy nem. Állandóan menni kellett vele, nagyon nagy mozgás igénye van, nehezen alszik el, viszont ő jól alszik éjszaka ezzel nincsenek gondjaink, pedig azt mondják a hiperaktívok ilyenek. Aztán nem mindegy milyen kaja van a pirosat, zöldet nem komálja mindegy mi az. Zöldséget, gyümölcsöt se eszik csak banánt, tömöm vitaminnal de nem egy beteges gyerek ennek ellenére.

2011. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2011. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!