Mit tegyek már?

Figyelt kérdés
Nagyobbik csöppségem 3 és fél éves a pici pedig másfél éves.Megmondom az igazat egyszerűen nem bírok velük.a nagyobbik egy kisangyal volt mielött megszületett a tesója.Azóta pedig kifordult magából.Főleg most hogy oviba jár.Na azóta teljesen kivagyok.Bármikor szólok nem fogad szót,ha megszidom vagy kiabálok vele kinevet.volt olyan is hogy kapott a fenekére akkor megsértődött és 2 perc után újra kezdte a bosszantásomat.Tudom most jön h elítéltek h. miért bántom de inkább adjatok tanácsot az ítélkezés helyett.A pici is kezdi átvenni azt a viselkedést.Sőt Ő még éjjel sem hagy ,mert 5-6 szor felsír,inni kér.Tehát kb fél éjszakákat fenn vagyok.Így alapba is nehéz türelmesebbnek lenni.Nem tudom sosem igazán kipihenni magam.(De nem panaszkodom)Mindig próbáltam higgadtan következetesen nevelni Őket de hetek óta csak szenvedek velük.Az oviba azt mondják h. minta gyerek.Ha bárhova megyünk jól viselkednek de itthon mintha valahogy megváltozna a levegő.Sok mindent próbáltam.Jutalom matrica,kisajándékok.Nem nagyok az elvárásaim sem csak fogadjanak szót.....:(
2011. nov. 26. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:

SZia! Ohh, de nagyon átérzem a helyzetedet! CSak nekem a nagyobbik most volt 3 éves, a kicsi 16 hónapos lesz. Ugyanez a szitu! Csak az én helyzetem annyiból rosszabb, hogy a nagyfiamat nem vették fel oviba, így otthon van egész nap! Mire a férjem hazaér, az őrület határán állok. Én is egyszerűen hiába kérek bármit is, le se ...nak. De a férjemre se hallgatnak. Szerinte nagyon elszúrtuk a nevelésüket. Bár azt nem tudja hol, és hogy mit kellett volna máshogy csinálnunk.

SZóval tanácsot nem tudok adni, csak gondoltam írok, hogy tudd, nem vagy egyedül! :)

2011. nov. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen sajnos többen vannak így.ezek sem fogadnak szót az apjuknak.mondjuk a pici még igen.mondjuk ő meg eléggé hisztis.nehéz dolog ez de talán jobb lesz már tényleg nem tudom mit csináljak.egy szerencsém van h a dédimama néha elviszi a nagyobbat őhozzá.így kicsit nyugi van,nem verekednek,veszekednek.
2011. nov. 26. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia

Tudom ez egy furcsa tanács lesz és nem is tudom meg tudod-e tenni.

1 Te pihend ki magad valahogy.

2 ne veszekedj kiabálj hanem bünti szék ha jok jutalom dicséret.

2011. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a kipihenés nem nagyon megy.a büntetés a sarokba küldés.oda megy eljövök aztán kinevet.....ha jók mindig megdicsérem őket.de azért köszi:)
2011. nov. 27. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:

A nagyobbik gyereked részéről ez testvérféltékenység lehet. Nyilván kevesebb idő és figyelem jut rá, amióta megvan a kistesó, ráadásul most még oviba is kell járnia, míg te otthon vagy a kisebbikkel. Néha a kicsit kellene a dédire bízni, és a naggyal tölteni kettesben időt, úgy, mint régen.

Az oviban felgyülemlett feszültségeket is otthon vezeti le. Amit javaslok: ne kiabálj, ne üsd meg (max a legvégső esetben), de a bünti az bünti legyen. Előre tisztázd vele, milyen viselkedést vársz el, és ha nem úgy tesz, milyen büntetésre számíthat. Ha mégis megteszi, alkalmazd haladéktalanul a büntetést. A sarokba állítás úgy működhet, hogy odaviszed, a fal felé és neked háttal legyen, és ne hagyd ott. 3 perc bőven elég. Utána béküljetek ki, és felejtsd el a haragodat. Negatív parancsok helyett pozitív kéréseket fogalmazz meg ("ne nyisd ki az ajtót" helyett "csukd be az ajtót"). Ha pedig szépen viselkedik, vedd észre és dicsérd meg.

2011. nov. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ.megpróbálkozunk.:)mindig megdícsérem.
2011. nov. 28. 08:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!