Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Januárban derült ki hogy a 6...

Becsee kérdése:

Januárban derült ki hogy a 6 éves fiam hiperaktív! Hogy lehet kezelni gyógyszer nélkül? Valakinek hasonló probléma?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
nem hiperaktív, csak nem köti le az ami a többieket igen. sok sport és különóra.
2011. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De hiperaktív!!Mi is azt hittük hogy nem de sajna igen!!A sport nem vált be!!
2011. nov. 30. 18:25
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
olyan nincs csak rámondják, mert elevenebb a többinél. sokat kell vele foglalkozni, fejleszteni. sport vagy katonai iskolába beíratni. addig meg marad az hogy lefárasztjátok, ha tudjátok.
2011. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Katonai iskola??????ez most komoly??
2011. nov. 30. 18:51
 5/17 anonim ***** válasza:

Először is el kell fogadni Őt ilyennek,ez a legfontosabb és ezzel együtt kell szeretni.Ha érzi ,hogy anya türelmetlen vele,nem fogadja el,szomorú azért,mert Ő ilyen,akkor a magatartásprobléma súlyosbodni fog.

A lehető legrosszabb,ha indulatra indulattal,szigorú bűntetéssel reagál a szülő ,hiszen sok zavaró dolgot tesznek a hiperaktívak ami az állapotukból adódik,nem direkt bosszantásból .

Náluk más megítélés alá esik,ha indulatosabbak,ha nyugtalanabbak,mozgékonyabbak,már az is nagy szó,ha képes a megnyugvás után bocsánatot kérni.


Hosszú,küzdelmes út áll a hiperaktív gyerekeket nevelő szülők előtt ,de nagyban függ a gyermek későbbi sorsa attól,hogy milyen támogatást,elfogadást kapott a családjától,ki kell harcolni,meg kell fizeni a fejlesztéseket -gyógypedagógiai,mozgásterápiás foglalkozásokat.

2011. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

istenem milyen emberek vannak......így tudsz diagnosztizálni?

te tényleg azt hiszed nem létezik hiperaktivitás???és ennyi rá a megoldás hogy írass be katonai iskolába???Nem vagy valami jó szülő.....ne adja isten hogy téged válasszon majd egy kis lélek aki hiperaktív vagy autista lesz...


Minél többet foglalkozz vele, legyél nagyon türelmes, megértő!sokat kell szeretgetni, ha megtanulsz vele "jól bánni" olyan de olyan szeretet kapsz tőle......

a lényeg hogy fogadd el, ne szégyeld, ez nem betegség, nem kevesebb ettől!!!!!!

2011. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!Katonai iskola kizárva ez biztos,én elfogadom ugy ahogy van akár hiperaktív akár nem.Nagyon szeretem és nekiakarom a legjobbat.Járunk de nem gyógypedagógushoz de nem veszek rajta változást.Annyi hogy jó kedvel megy mert Judit néni nagyon aranyos és sokat játszanak meg feladatokat csinálnak.De ha Én kérem hogy csináljuk ugyanazt akor nincs kedve meg fáradt meg minden.Teljesen úgy érzem,hogy Én már nem is vagyok olyan jó,örülök hogy szeret dolgokat csinálni de velem ugyanezt miért nem???:(((
2011. nov. 30. 21:00
 8/17 gráner andrás ***** válasza:
16%
A hiperaktivitás nem hat évesen derül ki. A különböző szakemberi vélemények is eltérnek. Különbséget kell tenni a mozgékony és az értetlen gyermek között. A mozgékony különbséget tud tenni a különböző helyzetek között,/TUD VISELKEDNI/. Az értetlen meg úgy tesz mintha nem is akarna tudomást venni a dolgokról. Az ilyen viselkedést már kiskorában kialakítja a környezete, és nem a gyermek a hibás. Vannak bevált régi módszerek amelyek nagyon hatékonyak, csak a mai, mindenáron mutasd meg magad hozzáállás nem éppen ebbe az irányba halad. Sajnos a gyereket hibáztatják, pedig a környezete tette olyanná, csak képtelenek elfogadni. A szülő nem minden esetben az előidézője, de részese a kialakult állapotnak. Amely, ott kezdődik el, amikor mulatságosnak , gyerekesnek fogadjuk el a későbbiekben nem kívánatos magatartást. A gyermek ezt fogja természetesnek venni, amely később számára is sok kellemetlenséget okoz, mint berögződött magatartási forma. Ezek a gyerekek sokszor maguk is megdöbbennek magatartásukon, de a megszokott ritmus a gyakorlat, már beidegződött náluk. Csak néhány egyszerű példa: -nem kell mindent jutalmazni, -a norma szerinti általános viselkedést kell természetesnek beállítani, - sok mindenről le kell mondani szülőnek gyermeknek azért mert értetlenül viselkedik. Hiszti ellen a meglepetésszerű, hirtelen jött, nem várt külső reakció. Csak egy apró példa: Péterke két éves korában mindig elcsórt valamit a közértben, anyja többet nem vitte magával, a gyermek saját unszolására sem. Eltelt egy pár hónap, majd a gyermek számára váratlanul bementek a közértbe, csodák csodája a Péterke megkérdezte, hogy vesz-e anyu neki csokit, nem vette le önállóan a polcról. A hiperaktív kisfiú családja sem ment el minden hová, a lakásban is feltételek voltak a magatartási formák, és a szeretném, akarom, közötti különbségek, napirendi ponton. Majd a sokadik fogadalom után a gyermek számára váratlanul megtörtént esemény, beültek egy fagyizóba. Az előzőekben hiperaktív srác alkotta meg a másik számára, hogy milyen csúnyán viselkedik, "itt így nem illik viselkedni". Igaz az ősi módszereknél a határozott fegyelmezést alkalmazták először, "testi, lelki fenyítést és megalázást" a pillanatnyi helyzet, a tartás miatt volt rendben. A hosszútávú eredményt, a kezdet és a folyamatos külső behatás hozza meg leginkább. -Egyáltalán nem kell elfogadni, de, ha mégis akkor a következetesség nem maradhat el, amit már kis korban kell elkezdeni. üdv: TENGERPICI
2011. dec. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
"kedves"utolsó!!Ha jól értelmeztem a kommentedet akkor a annak ellenére hogy az orvos,pszichológus is megállapította hogy a gyermekem hiperaktív Te az ellenkezőjét állítod,bár még nem láttad hogy viselkedik a gyermekem.Nem tudom esetleg orvos vagy?Ha nem akkor kérlek téged és a többi okoskodó kommentelőt hogy ne írjatok sz..rságokat!!!-Sajnos a gyereket hibáztatják, pedig a környezete tette olyanná, csak képtelenek elfogadni.-Én nem hibáztatom a gyerekemet saját magamat annál jobban.Szívből remélem kedves TENGERPICI hogy te nem leszel soha ilyen helyzetben mert nem kívánom senkinek ezt a helyzetet.Úgy gondolom ha van egy gyereked akkor az a nap 24 órai elfoglaltság ha kettő van akkor ezt 2 fele kell osztani,de ha egy hiperaktív gyerek anyukája vagy annak a nap 24 órája nem elég!!!Egyébként ahogy írtad-A hiperaktivitás nem hat évesen derül ki.-kedves kommentelő általában akkor szűrik ki amikor a gyermek már óvoda köteles és elvégzik rajta az iskola érettségi vizsgálatot.Úgyhogy kérlek téged és minden más agyas kommentelőt csak a kérdésre válaszoljatok vagy eggyáltalán ne írjatok!!!!
2011. dec. 1. 12:55
 10/17 anonim válasza:
25%

Kedves Becsee!


Kezdetnek napi minimum 3 gramm C-vitamint és multivitamint (nem az actival meg az ilyen semmitérő multivitamint... hanem ilyen vitamint: www.drlenkei.hu) ajánlanék. Tény, hogy ez a "betegség" hogy hiperaktivitás csak a gyógyszeripar teremtménye. Oké... fogadjuk el, hogy ebben szenved a fiad. Én ugyan orvos nem vagyok, de azt tudom ajánlani segítségül, hogy etess vitamint a gyermekeddel. És végül is mindenkinek ezt ajánlanám, de ezt mindenki maga dönti el.

2011. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!