Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érdemes manapság gyermeket...

Érdemes manapság gyermeket vállalni? Mit visel meg jobban? A pénztárcát vagy a szülők idegrendszerét?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 21:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Is-is, de nálunk inkább a pénztárcát. Mondjuk nagyon szerencsések vagyunk, a férjemmel mindketten jól keresünk, így igazából az anyagi része sem gond. De ha összeszámolom, hogy születése óta mennyit költöttünk rá, akkor már elég szép összeg kerekedne ki belőle (1-2 millió között van) és még csak 3 éves. Persze mi a nulláról indultunk, semmi segítséggel, mindent nekünk kellett megvenni. Vettem használtan is egy-két dolgot, de a legtöbb holmija új, mert el szeretném majd tenni a kistesónak, ha lesz egyszer végre.
2011. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy erdemes :) Ha okosan csinalja az ember akkor meg a penztarcat se viseli meg (szerintem), azonban az idegrendszerrol nem tudok nyilatkozni mert meg nincs gyermekem.


Mi nemreg koltoztunk ossze a parommal, alberletben elunk, ketten havi 220 e ftot keresunk. 80 e az alberlet + rezsi. Havonta 15 e forintot elteszunk a babara, 50 e forintot viszont a lakasra gyujtunk havonta. A maradek penz megy el kajara es egyeb dolgokra.


5 ev mulva tervezzuk a babat, addig felre tesszuk ezt a havi 15 e forintot, ami azt jelenti, hogy az evek alatt ossze fog jonni 900 000 ft.


Havi szinten ez a kis osszeg nem megterhelo, viszont akkor nagyon jol fog jonni, hiszen nem kell majd az anyagiakon agyalnunk! :)

2011. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 melcsiboszi ***** válasza:
98%

Ha gondolod, szívesen küldök képet a kisfiamról, akkor nem lesz kérdés, hogy érdemes-e! :)

Szerintem ezek a dolgok nem számítanak, pedig nekünk sincs már vagy két éve egy fillérünk se, minden elmegy a hitelre, a számlákra és a megélhetésre, mégis 9 hónapos lesz a kisfiunk, és szépen fejlődik, valahonnan mindig van pénz a pelenkájára és a tápszerére, ruhát meg sok mást meg kaptunk. Persze tudom, hogy anyagilag azért nem árt jó helyzetben lenni, de nekünk aztán tényleg nincsenek túl fényes körülményeink, mégis élünk és virulunk, és nagyon sok szeretetet kap tőlünk, é mindenki azt mondja, hogy milyen mosolygós, kiegyensúlyozott baba. Szóval én azt hiszem, nem a pénz számít. És a mosolya feledtet minden rossz és nehéz pillanatot, ami esetleg volt!!!

2011. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes-nem érdemes???? Mi a gyerek? közgazdaságilag nézve egy jószág????


Ha így vesszük, fene tudja, hogy érdemes -e, hogy felnőtt korában vissza kapjuk -e, amit belé fektettünk anyagilag.


De tudod, ha a gyerekek iránti imádatból, vágyból vállaltok gyereket, megfelelő anyagi körülmények közé és lelkileg megadsz neki mindent, szereted, akkor igen, felnőtt korában jó eséllyel azt mondod, érdemes volt, mert van egy-két-három felnőtt gyereked, aki szeret, tisztel téged.


Nekem kettő van. 10hós és 3 éves.

Vannak napok amikor az idegrendszeremen táncolnak, de nem ez a jellemző. sokkal inkább, hogy jól érzem magam velük egész nap, szeretek velük lenni, ezt érzem.


Pénztárcát azt nem kíméli, de ez is relatív, hogy ki mennyit költ a gyerekeire.

Aki megteheti, valószínű, hogy többet, de kevesebből is lehet gyereket vállalni.

Nálunk a 3 év legalább 2 milliót vitt el, de inkább többet. Nálunk nulla a segítség, mind anyagi, mind személyes.

Ha van segítség, akkor töredéke lehet a kiadás is.

Ezt minden család maga tudja eldönteni, mint ahogy azt is, hogy vágynak -e gyerekre vagy nem.

2011. dec. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt elég durván. Úgyhogy szerintem is praktikus rákészülni minden szempontból. Mikor nálunk beütött a hormon a férjemmel (mert a gyerekvállaláshoz bizony sokszor a rózsaszín köd vezet és nem a tapasztzalatok meg a praktikum) szerencsére addigra már félretettünk 2 millió forintot és kinyaraltuk/moziztuk/buliztuk magunkat. A 2 milla 2 év alatt ment el, pedig még segítségünk is volt, igaz, nekünk 2 gyerek jött :)

Szeretjük őket, vártuk őket, de a következő életemben nem vállalok gyereket. Az én idegerendszeremet ugyanis a féltés teszi tönkre.

2011. dec. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Anyagiak nem megerőltető, nem vagyok költekezős, van tartalékunk.

Idegrendszer az már más tészta... minket hazavágott a fiunk teljesen.

2011. dec. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
79%
is is,de hát miért élne másért az ember???amennyi pénzt elvisz,annál több szeretetet kedvességet,és jó hangulatot ad nap mint nap.nekem annyira az idegeimet nem tépázza meg,és a pénztárca is annyira nem vészes,a kérdés nem az,hogy vállaljon e az ember gyereket,hanem hogy mennyit.Az már nyilván azért ész kérdése is,mert én szívesen szülnék 10-et is,de azt tényleg nem tudnám eltartani,felnevelni.Azért azt is mondom,hogy nem mindenki való anyának,és aki tudja magáról,hogy inkább magának és az életnek akar inkább élni,az ne szüljön,minthogy egész életére megkeserítse maga és gyereke életét,ismerek ilyet sajnos.
2011. dec. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Gyermeket azért érdemes vállalni, mert nincs nagyobb gyönyörűség a világon mint látni a fejlődését. Ötven éves vagyok, és a legkisebb fiam most két éves. Most vagyunk a "miért" korszakban és a dackorszak is elkezdődött. Tudja, hogy mikor csinál rosszat. És mégis megcsinálja. Aztán odabújik vagy hozzám, vagy az anyjához és azt mondja : Bocsi Apa!

Vagy a kisautójával átmegy a piroson és engedelmesen megáll mikor nínózva utólérem a motoros rendőrrel, és játszásiból kifizeti a tízezer forintos büntetést, és végighallgatja rendőri intelmeimet.

Végtelen türelem kell hozzájuk, és bölcs következetesség. Ha valamit megengedsz kivételesen és véletlenül - szokás lesz. Nálunk például csak az étkezőben ehet, és előtte-utána kézmosás. A lakás többi helyisége így eddig megmenekült a lekváros és spenótos tapis kezecskéktől - ellentétben néhány barátommal...


Nem keresek rosszul, sokmindent megadhatnék neki. De nem kényeztetem el nagyon drága játékokkal, mert látom, hogy egy nagyon drága autóval is ugyanúgy gurigázunk egy jót, mint egy tekercs szigetelő szallaggal...

2011. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Mindkettőt. Előző terhességnél rengeteg pénzt kidobtunk a semmire a 23 hétig. Azóta se hevertem ki. Most a 12 hétnél tartunk. Az idegeim kivannak, mi lesz ha megint idő előtt születik, vagy baj lép fel ismét. Most fogadtunk dokit aki nem kezel le, hanem a baba és az én érdekeimet nézi. Most megyünk majd az Istenhegyi Géndiagnosztika Központba az ő tanácsára. Nem tudom mennyibe fog kerülni, de jó lenne, ha mostmár valami jó is történne velünk :(. Drukkoljatok!
2011. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Kb. mennyibe van 0-tól 3 éves koráig 1 gyermek (minimum)? Gondolok itt úgy mindenre ami kell (a pelenkától a ruháig, étel, stb.)?
2011. dec. 27. 20:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!