Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kell használni az "Én...

Hogyan kell használni az "Én is tudok beszélni" c. munkafüzetet?

Figyelt kérdés
Semmi használati utasítás nincs benne.
2012. jan. 11. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most hirtelen nem tudom fejből, de általában a képekről kell beszélni. Pl. rámutatsz az állatokra, megmondja a nevét, vagy keresd meg a rókát, vagy merre megy az autó (fel, le, bal-jobb), ilyesmik. Egészítsd ki, mi hiányzik, hangutánzás, színek...
2012. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit gugliztam (te is megtehetted volna), ezt találtam egy fórumon: az "Én is tudok beszélni" könyvhöz lehet venni "A megkésett beszédfejlődés terápiája" című könyvet,amit direkt a könyvhöz csináltak,minden levan benne írva,az is hogy hogyan mond a képen szereplő dolgokat,hogy tanítgasd belőle a gyermekedet!Én a Krasznár és Társa Könyvkereskedelmi Bt-nél vettem!interneten megtalálod őket,rendelni is lehet tőlük!"
2012. jan. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat (bár a zárójeles megjegyzés kicsit provokatív volt, hiszen épp azért van ez a fórum, hogy segítsünk egymáson). Remélem hasznunkra lesz a füzet, a logopédus ajánlotta, de semmi egyéb infot nem mondott és nem tudom mikor találkozunk legközelebb.
2012. jan. 12. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasznos, ha két könyvet veszel, és az elején lévő képeket kivagdosod és kártyákra ragasztgatod. a gyerekek szívesebben játszanak rakosgatható képekkel.

A képeket pl. kisautóba rakva guríthatod neki "Megy a ...." "Vedd ki a ...-t", aztán 5-6 kép átküldése után kérd, hogy ő küldje vissza. Ekkor már azt is látod, emlékszik-e a képek nevére, mert persze más sorrendben kéred őket.

Később kiraksz és megnevezel néhány képet, aztán ő becsukja a szemét, te meg lefordítasz belőle, és ki kell találni, mi van ott. Ha még nem mondja a szavakat, megmutathatja, "hova bújt a ..."

5-6 éves kortól a tedd alá, fölé mellé stb kifejezésekkel is próbálkozhattok.

Szóval a kivágott képek sokkal változatosabban használhatók, és tetszőlegesen csoportosíthatók is.

2012. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!
2012. jan. 15. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!