Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért változott meg hirtelen...

Miért változott meg hirtelen az alvási szokása majdnem 3 éves fiamnak?

Figyelt kérdés
Mindig külön szobában aludt és egyedül. Ha már tudta, mondta is, hogy menjünk ki és szépen elaltatta magát. Aztán egyszer csak elkezdett félni és kérte, hogy maradjak bent. Kétségbeesetten sírt, ha otthagytam, ezért hát vele maradtam, míg elaludt. Sajnos egyre hosszabb ideig tart az elalvás, sőt, párszor még a délutánit is kihagyta- este persze már alig látott az álmosságtól.Nem akarom a félelmeivel magára hagyni, de így sem jó. Tudna valaki segíteni? Több könyvet is elolvastam már, de nem találtam megoldást erre a problémára. Arról sokat írnak, hogy mi van ha a gyerek nem akar elaludni, de ha fél elaludni?

2012. jan. 18. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem valami rosszat álmodhatott és azért nem mer elaludni. Lehet korábban látott a TV-ben valmit számára rémisztőt. Esti lefekvés előtt szerintem már ne érje olyan inger ami felzaklathatja, TV legyen kikapcsolva. Olvass neki mesét, énekelj altatót. Ez csak tipp. Kitartás!
2012. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 évesen ugyan úgy magától aludt el mint a fiad, aztán jött az ovi+tesó, azóta ott kell vele maradni. Pluszban mindig is átaludta az éjszakát, de úgy 1 éve kb néha átjár hozzánk, vagy valami rosszat álmodik vagy csak fél valamitől. Most 4 éves (épp megint átjár éjszakánként). Szerintem ahogyan nőnek úgy fejlődik a fantáziájuk és vannak nagyon élénk fantáziájú gyerekek. Az én lányom pl az rossz álmát meséli állandóan az ovis társaknak (gondolom így vezeti le a feszültségét). Nagyon élethűen tudja előadni.

Szerintem semmi képen ne hagyd, hogy féljen. Ha érzi, hogy biztonságban van veled akkor talán elmúlik magától.

2012. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!