Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy tudnák segíteni 2....

Hogy tudnák segíteni 2. osztályos gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Tegnap sírva jött haza az iskolából, mert a tanítója azt mondta neki, hogy tele van a hócipője vele. Órán csendben van, de nem figyel, mert nem készül el időben a feladattal, nem tudja helyesen lemásolni a tábláról a feladatot, nem tudja a választ mikor visszakérdez az óra anyagával kapcsolatban. Tavaly beilleszkedési problémák voltak vele, de úgy tűnik ez megszűnt. Év elején új tornatanárt kaptak, feszegette nála a határokat, de aztán lenyugodott. Otthon minden rendben megy neki az olvasás, írás, másolás matek. Akkor mi a gond?
2012. jan. 26. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem stresszel az iskolában. Esetleg keressetek fel szakembert, lehet, hogy tud valami jó tanácsot mondani.
2012. jan. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szeinrtem meg egyszerüen nem köti le öt a tanár, nem képes oda figyelni mert nem érdekli mi történik ott. Nem hiába volt tavaly beilleszkedési problémája, akkor sem érdeklödött eleget az iskola után.


Ez lehet tanár probléma is, de lehetséges a gyereked mindig ilyen lesz, kínszenvedés az iskola, és középiskolában sem lesz képes koncentrálni vagy érdeklödést mutatni.


Szerintem is kellene szakember aki ötletet ad hogyan tudnátok megatnítani a figyelésre, a koncentrálásra, hogy 45 percig ne a kezét nézegesse hanem érdekes legyen számára a tanóra.


Otthon azért nincs gond, mert gondolom te játékosan adod neki elö , érdekli amit mondasz nem kell 4-5 órát ott ülnie.

2012. jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A többi gyereket le tudja kötni, csak pont az enyémet nem?
2012. jan. 26. 08:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, hogy esetleg nem-e akar másik iskolába/osztályba járni. Bár ez lakhelyi adottság függvénye is. Nekem az öcsém ugyanilyen volt, ő sajnos gyűlölte a tanárát. Nekem a problémát a sztoriban a gyermek lemaradása okozza. Esetleg osztályismétlés szülői kérésre. Nekem másik öcsém roppant lassú volt. Megoldotta a matek feladatot jól, de csiga módon... Mai napig lassúbb, de velős.
2012. jan. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs lemaradva, mert a követelményi szintet teljesíti.
2012. jan. 26. 09:11
 6/14 anonim ***** válasza:

lehet figyelemzavara, lehet akár hallás vagy látás probléma is. lehet, hogy érzi, hogy nem szeretik. lehet, hogy túl sokan vannak egy osztályban. Lehet, hogy nincs dicsérve, motiválva, lehet, hogy baromira szorong és emiatt a szorongás miatt volt tavaly a beilleszkedési problémája is.

szerintem nevelési tanácsadóba kéne menni, pszichológushoz első körben.

2012. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

második vagyok.


pont ezért írtam, hogy lehet nem tanár probléma (de az is elöforulhat)


emlékezz vissza gyerekkorodra. mi volt amikor egy kicsit sem tudtál oda figyelni, amikor egyszerüen szinte meg sem hallottad a tanárt.


pl nekem ilyen volt középiskolában a történelem óra. egyszerüen olyan volt mintha becsukodott volna a fejem erre a 45 percre. nem tudott lekötni egy pillanatra sem. (habár nálunk tanár probléma volt).

de jött a matek óra és az összes gyerek utálta nem kötötte le öket én meg kivirultam és minden kérdésre tudtam a választ.

Gondold végig milyen nehéz neki ott. ezért kellene segítség aki abban segít miként tudod vissza terelni az órára a fejét.

2012. jan. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok. nekem első/másodikban anyukám hiányzott és a játék. emlékszem, néztem ki az ablakon és arra vágytam, hogy kimehessek játszani. rám is panaszkodott a tanár, akinek egyébként nem voltam a kedvence... 3.-ban tanárváltás történt, kedvencke lettem, megszűntek a problémák, onnantól kezdve szinte kitűnő lettem.
2012. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm is pont így volt a kislányával. Neki a tanárok javasolták, hogy tartsa vissza egy évet. Megismételte a másodikat és kitűnő lett. Azóta semmi gond vele. A nevelési tanácsadó is segíthet.
2012. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Azért a tanító is jó paraszt, könyörgöm, hogy mondhat ilyet neki?

Persze, van olyan gyerek, akinek még különbet is szólnak, mégis egyetértek vele, mert a viselkedése indokolja.

De a te esetedben nem így glom.

2012. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!