Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5,5 éves a kisfiam, és alig...

5,5 éves a kisfiam, és alig eszik meg néhány féle ételt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Konkrétan alig 5-6 féle ételt eszik meg. Semmi zöldség, semmi gyümölcs. Még a hideg ételek nem is akkora katasztrófa, de azokból is csak a lekváros zsemle, párizsis zsemle, téliszalámis zsemle, esetleg vajas pirítós, semmi más. A legnagyobb gond, hogy főtt ételt csak a spenótot eszi meg, azt is csak üresen, se krumpli, se tojás, meg a húslevesnek a levét, és a sült krumplit. Ezen kívül még almát nagy ritkán. Ráadásul semmi édességet nem szeret, se csoki, se puding, semmi, inni is csak vizet hajlandó. Teljesen el vagyok keseredve. Ráadásul ez régen nem így volt, mindent megevett, amit elé raktam, kb másfél éve kezdődött ez a kálvária. Voltunk kivizsgáltatni, semmi szervi baja nincs. Mit tegyek? Már a kétségbeesés végső határán vagyok! :(
2012. márc. 6. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Adj neki szerintem vitaminos gumicukrot, hogy pótolva legyen ami hiánya lehte a szervezetének. Egyébként a leves levét, ha megeszi az is jó már, abba belefőnek a zöldségek.

Sok gyerek átmegy egy ilyen időszakon. Nálunk volt, hogy hónapokig csakis mogyoróvajas kenyeret evett lekvárral, igaz reggelire, napközben itt ott tudtam mást adni neki.

Ne erőltesd, szállj le kicsit az evés témáról, szó nélkül egyen amit szeret, elvégre nem csokit akar mindig enni, nem rossz amit eszik.

Azaz te ne hangoztasd, hogy mást is kellene ennie, mert még direkt is ellenállhat amiatt.

Vagy csinálj neki terülj asztalkámat, lehetőleg egészséges cuccokból. Egy szép tálcára szépen kirakni gyüniket, zöldségeket, esetleg valamiket pici kupicákba amibe mártogathatja. Aztán meg se kérd, hogy egye, hanem ha tetszik neki, fogja magától is, de ne érezze az erőltetést.

Ne ess kétségbe, bár érthető, mindannyian átéljük ezt néha, ki miből kifolyólag. Van aki még ennyit sem eszik.

Nyugi !

2012. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy az oviban rontották el az étvágyát?
2012. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos semmilyen cukrot nem eszik meg, tényleg csak amit felsoroltam, semmi mást. Béres cseppet adok neki, hogy legalább valami kis vitamin legyen a szervezetében, de azt is úgy kell belevarázsolnom a vízbe, mert ha meglátja, akkor képes rá, és órákig nem iszik.

Fogalmam sincs mi történt. Igazság szerint az óvoda kezdés előtti nyáron kezdődött. Az is megfordult már a fejemben, hogy így tiltakozik a változások miatt. Tényleg nem tudom mi lehet. Nyilván én rontottam el valamit, hogy az egyik héten még szinte mindent megevett, a másik héten meg semmit sem jóformán.

A legnagyobb baj az, hogy nem hajlandó megkóstolni sem semmit ezeken kívül, hanem egyből elkezd sírni, hogy ő ezt nem szereti. Képes órákon át zokogni az asztalnál, de egy falatot sem eszik. Attól félek, hogy beteg lesz... :( :(

2012. márc. 6. 20:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.Mintha az én fiamról írtál volna!Az enyém most lesz 4-éves és ő vele is ezek a gondok "voltak"!Nem evett igazándiból meg semmit a bundás kenyér,egy féle szalámis kenyér,lekváros néha rántotta.Főtt étel csak a húsleves persze hús nélkül csak tésztával.Sütit édességet nem igazán szerette csak a gumimacit az mehetett volna egész nap.Bár arról én szoktattam le,már csak akkor adok ha néha eszébe jut.Míg kisebb volt megevett mindent még a spenótot is,később mindent megszagolt és úgy döntötte el,hogy ő nem kéri.Persze a székletével is problémák voltak volt,hogy 5napig semmi.Aztán elmagyaráztam neki és ő is azt hiszem ráébredt,hogy ez nem lesz így jó mert ha nem eszik normálisan nem tud kakilni és jön a kúp.Volt egy pár borzalmas emléke azt hiszem.Talán kb.1hónapja eszik normálisan úgy hogy eddig egyáltalán nem evett húst.Persze most is van hogy nem is tudja milyen de ő már nem szereti!Már sütit is eszik.Én is teljesen elvoltam keseredve mert már nem tudtam mit főzni hogy hátha eszik belőle.Nincs baj a székletével?Mi is voltunk kivizsgáláson nála se találtak semmit.

A doktornő ajánlott nekünk egy módot,hogy mindennap ugyanabban az időpontban csináljunk neki egy beöntést.Vettünk egy olyan orrtisztító szerűséget most nem tudom a nevét olyan mint egy kézi orrszívó és azzal kellett langyos vízzel beöntést csinálni 15napig.Ő azt mondta hogy kitisztítja a beleket és nem marad salakanyag benne,ezáltal lehet hogy megjön az étvágya is és éhes lesz!Én adok neki még mindennap multivitamint is.Sajnos nagyon sok tanáccsal én sem tudok szolgálni.Csak leírtam a mi történetünket.

2012. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Cukorra és finomított szénhidtrátra nincs szüksége, csak a már elrontott táplálkozásúaknak. Nem kell túllihegni a problémát, minél többet foglalkozol vele, annál rosszabb lesz. Rá kell hagyni, és kiforrja magát a dlog. Türelem, semmi baja nem lesz.
2012. márc. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mond?Olvasom az írásodat,és nem egyedi eset,hidd el.De viszont azt nem akarom elhinni,hogy ez normális(most nem konkrétan rád értem)Ha egy gyerek ennyire nem eszik semmit,akkor mégis mitől fejlődik?Honnan kerül a szervezetébe vitamin,fehérje,ásványi anyagok,stb.Én csak azt tudom mondani,hogy ne add fel,próbálkozz és ne törődj bele.Esetleg csinálhatnád,hogy "kiéhezteted"na,nem szó szerint,vagy ne kínálgasd,akkor lehet magától elveszi az ételt.
2012. márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy nincs más mikor például valamit főzöl. Tegyél el előle minden ételt. Ha nem kell neki akkor mondjad nincs más akkor menj aludni. Ha éhes akkor meg fogja enni.
2012. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az "éheztetést" próbáltuk, sajnos nagyon nem jött be, képes volt egy teljes napig semmit sem enni, akkor adtam fel... :(

Az orvos nem mond semmit, mert nem alultáplált, csak finnyás (ezek az ő szavai).

Az az igazság, hogy abból, amit szeret, sokat eszik, tehát nem az étel mennyiségével, hanem a variációk számával van gond.

Én is azt gondoltam, hogy majd kinövi, de hát másfél éve ez megy, és az nagyon nem jó, hogy főtt ételt szinte semmit nem eszik. Meg aztán gondoljatok bele, milyen unalmas minden hétvégén spenótot enni, mert a gyerek csak azt eszi meg... :(

Mindegy, próbálkozom tovább, egyszer csak megtörik a jég... :)

2012. márc. 10. 09:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves volt a fiam mikor elkezdte a nem evést... az üres kenyérhéján és a háztartási kekszen kívül semmit nem evett meg.Egyik nap még evett mindent, kivéve a borsólevest a másik nap meg már semmit.Nem is erőltettem az evést, de mikor mi ettünk mindig megkínáltam.Persze sosem fogadta el.Egyszer-kétszer azért a szájába nyomtam, hogy legalább kóstolja meg, mert nagyon szerette korábban azt az ételt, de öklendezett és kirázta a hideg.Szóltam a védőnőnek, hogy mi a helyzet nálunk.Azt tanácsolta hogy adjak neki főtt ételt és ne adjak helyette semmi mást.Hát mondanom se kell, hogy egész nap nem evett semmit.Nagy nehezen elkezdte enni a májkrémes kenyeret,aztán a párizsit és a virslit,de azt is csak hidegen a hűtőből.Főtt ételt egyáltalán nem evett.Aztán nem is foglalkoztam az evésével.A súlya gyarapodott és rendesen fejlődött.Most már 2 éves, de már eljutottunk oda, hogy 2-3 főzeléket megeszik.Ez is úgy jött, hogy látta ahogy mi eszünk, de már nem kínáltam semmivel,leültünk enni mi a párommal és a nagyobbik fiunkkal főtt ételt a kicsi meg szendvicset.És ő kérte magától az ennivalót, de ahogy nyújtottam felé a kanalat elszaladt és nevetett.Aztán már hiába kért nem adtam neki, mondtam hogy ez anyáé.És egyszer megkóstolta, magától belenyúlt a tányéromba.Azóta megeszi, de erőszakkal kell az első falatot a szájába tolni, megérzi hogy mit adok neki és egyből eszi.Én nem aggódok miatta, addig amíg fejlődik testileg és szellemileg is szépen szerintem felesleges aggódni miatta.A nagy fiamnak is volt egy ilyen korszaka.Csak a májkrémes kenyeret és a spagettit ette meg.Ő ekkor volt kb. 5 éves.Közöltem vele, hogy nem vagyok hajlandó egyfolytában spagettit enni.Inkább sírt az asztalnál minthogy evett volna mást is.Egyszer kérdezte, hogy mit főzők.Mondtam, hogy székelykáposztát, de ő azt úgysem szereti, úgyhogy telesen mindegy, hogy mit főzök.Azt mondta, hogy de megkóstolja majd, mert lehet, hogy mégis szereti ( persze, hogy szereti, az előtt imádta!!!).Mondtam, hogy nem adok belőle, mert az én főztömre senki ne mondja azt, hogy nem finom.Leültünk enni és kérte ő is.Adtam neki, meg is ette és onnantól kezdve mindig megkérdezte, hogy mit főzők és hogy ő azt szereti-e.Már 7 éves és már mindent megeszik.Én csak azt tudom tanácsolni, hogy ne erőltesd semmiképp és vond be a főzésbe.Hozzon ezt-azt mert ettől lesz még finomabb, esetleg amit ő is meg tud csinálni azt bízd rá.Hátha megakarja majd kóstolni azt amibe ő is segített, de ne erőltesd.
2012. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia :)

Évek óta ezzel küzdünk. Semmit nem találtak nála, ovikezdéskor kezdődött a probléma, és aztán odáig fajult nálunk, hogy a gyerek végül visszafogyott az egy évvel korábbi súlyára. A négy éves státuszon tíz dkg súlygyarapodást sikerült mérni:( Ő akkor Peritolt kapott, kérdezz rá a háziorvosnál erre, ill ha van más ilyen gyógyszer. Akkor a lányom elkezdett enni, hirtelen eltűntek a nemszeretem kezdetű mondatok, aztán lassan két hónap múlva megint elkezdődött. Azóta folyamatosan trükközünk. Pl alkoholmentes sör, magas B-vitamin tartalma van, ami erős étvágynövelő, plusz valamennyire savat is csinál. Meg én azt mondtam a lányomnak, hogy rá van írva az üvegre, hogy csak akkor lehet sört inni, ha valaki megeszi az ebédjét. Ez bejött, legalábbis amíg nem tud olvasni :D Ezt csináltuk nyáron. Aztán béres csepp, nálunk nem vált be, étvágyat azt nem csinált. Viszont a Marslakócskák igen, igaz két hét folyamatos szedés kellett hozzá, és Normaflore-al együtt adtam neki, mert olvastam, hogy az is befolyásolja az étvágyat, ha leépül a bélflóra. Ez is bevált, jelenleg is ezt szedi. Ezen kívül ha tízóraira adok neki paradicsomot, akkor eszik utána ebédet, gondolom szintén a sav miatt.

2012. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!