Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikor kell logopédiai fejleszt...

Mikor kell logopédiai fejlesztés is egy gyermeknek?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a gyermeke, nagyon kevés szót mondd 10-15 szó, inkább a saját nyelvén beszél. Korai fejlesztésre járunk, de itt nincs logopédus, aki foglalkozna vele. Vagy az csak akkor kell amikor már tud beszélni? A pszihológusi papírunkon expressiv beszédzavar a diagnózis.
2012. ápr. 1. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom irni,amit az oviban mondtak,hogy 5 éves kor alatt nem foglalkoznak a beszédhibával,pl.pöszeség,vagy helytelen kiejtés.Nem vagyok szakember,nem tudom a diagnózisotok mit jelent,de sztem még várj a logopédussal,a gyerkőc nincs még 3 éves,hallottam olyan gyerekről,aki 4-5 évesen tanult meg beszélni!A szülei mindenhova elvitték mert aggódtak és azt tanácsolták nekik,hogy ne erőltessék,a gyerek meg fog szólalni amikor eljön az ideje és igy is lett!

Az én fiam 4,5 éves és kb. 2 éves kora körül kezdett el beszélni-mi is aggódtunk hozzáteszem-,de sajnos elég pösze is sokszor és pl. a k betű helyett sokszor t betűt ejt,úgyhogy nekünk is bizti járni kell majd logopédushoz az oviban.

2012. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha egy közel három éves ilyen keveset beszél, foglalkozni kell vele. Ha más problémája (általános fejlődési elmaradás, komolyabb mozgássérülés, nagyothallás) nincs, beszédindításban jártas logopédust kell keresni. Ehhez nem ért minden logopédus, illetve elég eszközigényes terápia, ezért nem vállalják az óvodákban dolgozó logopédusok. Keressétek meg a területileg illetékes logopédiai szolgálatot, legrosszabb esetben a Beszédvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottságot, ők kell hogy felvilágosítást tudjanak adni.

Ha óvodás lesz a gyerek, jár neki az ingyenes ellátás, ne hagyjátok lerázni magatokat. Ebből a szempontból érdemes volna a Szakértőihez elvinni a gyereket, mert az ő diagnózisuk alapján kötelező lesz ellátni, méghozzá olyan képesítésű szakembernek, mai a javaslatban szerepel. Ha mégsem működik a dolog, a jegyzőnél kell reklamálni.

Lehet hogy szerencsétek van, és a kicsi fejlődése minden beavatkozás nélkül felgyorsul, és iskolás korára már semmi probléma nem lesz érzékelhető, de tudnod kell, hogy ezek között a gyerekek között vannak azok is, akik iskolás korban olvasás- és írás nehézségekkel, esetleg számolási zavarral küzdenek. Annál jobbak az esélyei, minél hamarabb részesül hozzáértő terápiában.

A mostani terápiát ne hagyjátok abba, az általános képességfejlesztés is nagyon hasznos a beszédfejlődés szempontjából.

2012. ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

fiam is keveset beszél/beszélt ezért mi is korain keresztül járunk. terápiát kapunk, ez játék, tulajdonképpen minket tanítanak gy játszani vele, hogy segítsük a beszédét.

és TSMT tonát kapunk, ez állítólag beszédbeindító torna.


logopédus csak a felmérésekkor van jelen.

nem tudom de azt hiszem, hogy egy logopédus inkább beszédhibában segít mint beindításban, de tényleg nem tudom!!!


pontosan milyen fejlesztésre jártok?

2012. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nekünk a diagnózisunk expresszív fejlődési zavar és 2,5 éves
2012. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekünk is expressiv beszédzavar van. A fejlesztésen játszanak, tornáznak és mondókáznak. Külön nincs TSMT torna, majd arra máshová szeretném elvinni a kisfiamat. Kedves utolsó. Írnál nekem a gyermekedről? Mert nekünk is ez a diagnózisunk.
2012. ápr. 2. 06:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Az expresszív beszéd zavara, érthetőbben a kifejező beszéd zavara mindenképpen a logopédus hatáskörébe tartozik. És nem, a logopédus nem csak pöszeséggel foglalkozik, hanem többek közt beszédindítással is, méghozzá minden szakember, bár az tény, hogy valóban eszközigényes.

Nem tudom, hogy felétek milyen intézményen belül találhatók logopédusok (szakszolgálat, nevelési tanácsadó, esetleg egyenes óvoda/iskola alkalmazásában), de keresd fel őket, és tőlük kérj segítséget. Elvileg 3 éves kortól foglalkozhatunk a gyermekekkel, szóval a te esetedben már hamarosan.

2012. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!