Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az álláspontról, hogy a 15 hónapos oltás okozhat autizmust?

Figyelt kérdés
Vagy csak arról az egybeeséséről van szó, hogy az autizmust is nagyjából ebben a korban ismerik fel először? Mégis vannak akik úgy gondolják, hogy az oltás okozta az autizmust...
2012. ápr. 11. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

az, hogy ez egy lerágott csont. Aki így gondolja, hogy ez a felelős, az fanatikusan semmit nem akar beadatni, aki meg hülyeségnek tartja az összefüggést keresgélni, azt meg nem győzi meg senki, hogy ne adassa be.

15 hónapos korban még nem ismerhető fel az autizmus. Nagyjából 3 évesen már vannak egyértelmű jelek, de ezekből sok kell és rengeteg a vizsgálat még mire autistának nevezik.

2012. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Abban tévedsz, hogy csak 3 évesen ismerhető fel az autizmus. A barátnőm kisfia 28 hónapos,most diagnosztizálták nála, de már 1.5 éves kora körül kezdtek egyre egyértelműbb jelei lenni.
2012. ápr. 11. 12:45
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha kicsit kutakodsz a neten találsz olyan cikkeket, ahol ezt elég keményen cáfolják. Persze minket "laikusokat" vagy erről, vagy arról az oldalról akarnak meggyőzni.

Én úgy gondolom, hogy az oltóanyag/gyógyszer hatalmas üzlet, persze, hogy az egyik oldal szerint semmilyen veszélyt nem rejteget. Szívem szerint egyetlen oltást sem adattam volna be, ha nem muszáj. Viszont az sem nyert egyértelműen bizonyítást, hogy autizmust okoz.

Ez olyan, mint a tej bevezetése... most gyorsan vezessük be, most ne vezessük be 3 éves korig. Még a nagyokosok sem tudják. De mindenki állást foglal valamelyik oldalon.

Megkérdezhetem, hogy a barátnőd kisfiánál milyen jelek, tünetek mutattak autizmusra?

2012. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1.5 éves koráig semmi gond nem volt. Azóta dühkitörések, egyáltalán nem beszél, idegen helyre nem lehet vele bemenni stb.
2012. ápr. 11. 13:37
 5/13 anonim ***** válasza:

1998-ban egy manus hozta összefüggésbe az MMR oltást és az autizmust, de azóta ezt nagyon sokan megcáfolták

ha beírod a gugliba hogy MMR oltás, autizmus, rengeteg cikket kidob erről

én azt hallottam nemrég a TV-ben, hogy világszerte, de főleg az USA-ban egyre több az autista, nagyon gyorsan nő a számuk, és nem tudják az okát, illetve sokan a környezeti ártalmakat teszik ezért felelőssé, meg a sok műkaját

2012. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha két dolog egymás után történik, attól még nem biztos, hogy ok-okozat kapcsolatban vannak.

Ami kutatást én ismerek, abban az MMR oltást megkapó és a be nem oltott gyerekek között nem találtak különbséget az autizmus gyakoriságában.

Ettől független tény, hogy van az autizmusnak egy fajtája, ami pont ebben az életkorban szokta az első tüneteket okozni.

2012. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Aki szíve szerint egyetlen oltást se adatna be, gondolkodjon el rajta, hogy ha mindenki így tenne, retteghetnénk a gyermekbénulástól, diftériától, szamárköhögéstől, stb. A mumpsznak és a kanyarónak is lehetnek nagyon súlyos, akár halálos szövődményei.

Ez most nincs a köztudatban, mert szerencsére csak nagyon ritkán betegszik meg még a beoltatlan gyerek is. Amíg a populáció átoltottsága elér egy bizonyos szintet, egyszerűen nincs, aki megfertőzze azt, aki pl. immunhiányos állapot vagy más ok miatt tényleg nem kaphat oltást.

És igen, tényleg vannak oltási szövődmények, akit az elér, azt tényleg csak sajnálni lehet. Viszont ha összehasonlítjuk, hogy a kötelező oltás hány súlyos szövődményt okoz, és ezzel szemben az oltás önkéntessé tétele ne adj' isten teljes elhagyása hány halálesetet és súlyos fogyatékosságot eredményezne, higgyétek el, hogy az oltás okoz kisebb kárt.

2012. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Akinek valami probléma van a gyerekével természetes,hogy keresi az okokat,és talán könyebb feldolgozni ha talál valamit. (saját tapasztalatból,nem a levegőbe beszélek) . Az igazság viszont az,hogy az autizmusnál főleg azoknál,akik a spektrum enyhén érintett részén helyeznek el,alapvetően tapasztalható ez a regresszió 1,5-2 éves kor környékén. 5 éves kor körül és van egy ilyen visszaesés,oltás nélkül..

Az meg,hogy a barátnőd azt mondja 15 hónapos korig nem voltak jelei,nem biztos,hogy igaz. Én is azt hittem,hogy nálunk sem voltak,de visszagondolva már felkelthette volna agyanúm egy két dolog. Egyszerűen nagyon nehéz észrevenni ilyenkor,hogy mi lesz később,mert alapvetően egy 1 év alatti gyerek nem beszél,ez mint "jel" kilőve. Ahhoz,hogy más gyerekekkel játsszon szintén túl fiatal,igy ez is kilőve. A mozgás elég koordinálatlan egy csecsemőnél,az sem kelt gyanut,ennél fogva repetativ mozgásokra sem képes..

Youtubon is rengeteg ilyen videó van,olyan szülőktől akik azt hiszik az oltás okozta a betegséget ,amolyan "előtte-utána" videó,és kép összeállitások. A szomorú igazság,hogy én pl (akinek van hozzá szeme,tudja mik a legapróbb jelek) az "előtte" videókon is látom már,hogy valami van.


Ezzel együtt ez az állapot jól fejleszthető,vannak akikről felnőttként meg sem mondanátok,hogy 3 évesen repkedésből és dühöngésből állt az egész napjuk.

2012. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Milyen jelei lehetnek az autizmusnak egy 1 év körüli (esetleg attól is kisebb )gyereknél? Hacsak nem az, hogy elutasítja a szopást. Mást nem nagyon tudok elképzelni.



Egyébként mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 14. 10:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Csecsemőnek a legtöbbjük nyugtalan,nem szeretik a tetsi kontaktust,vagy csak elviselik de különösképpen nem vágynak rá.Sokan nem jelzik azt sem ha éhesek,bekakiltak stb. zajokra és/vagy fényekre a legtöbbjük extrém érzékeny.

Látszik,hogy "érdektelenek" ,az arcukon ritkán tükröződnek az érzelmek.

Persze nagyon sok ilyen csecsemő van,akiknél egy vagy több dolog fenáll és mégsem autisták.ugyanakkor ezek nem igazak minden autistára,nincs 2 egyforma ember.Ezért nagyon nehéz, csak visszagondolva már lehetetett látni legalábbis nálunk és sok ismerősömnél ,hogy "valami van"

2012. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!