Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mik az idegrendszeri éretlensé...

Mik az idegrendszeri éretlenségre utaló jelek egy-egy korosztálynál? Van erre valahol összefoglaló táblázat? Légyszi laikus ne válaszoljon.

Figyelt kérdés

Főleg mozgásformákra gondolok vagy pl. az elvont gondolkodásra utaló dolgok, játék stb.

Pontosabban nem tudom megfogalmazni, de szerintem egy gyógypedagógus érti a kérdésem.

2,5-3 év körüli korosztály érdekel elsősorban.


2012. ápr. 23. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem tudok válaszolni, de nagyon jó kérdést tettél fel, ez engem is érdekelne.
2012. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én csak egyet tudok. Kisfiamat elvittem neurológushoz egyéb okból.

Megvizsgálta és mivel néha lábujjhegyen lépkedett, azt mondta, hogy kissé inkoordinált és vigyük úszni, idegrendszeri éretlenségre utal ez.


Ilyenre gondoltál?

2012. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne,a lányom 3 éves és többször említették hogy éretlen az idegrendszere.
2012. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ez nálatok milyen tünetekben nyilvánul meg? Mozgásban, viselkedésben? Remélem jár erre gyógypedagógus, aki elmagyarázza ezt nekünk.

Első voltam.

2012. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

sziasztok

az én fiam 2,5 éves neki éreten az idegrendszere ez látszik a mozgásán is, nem tud páros lábbal ugrani, egyedül lépcsőzni - csak kapaszkodva , ügyetlenke

egyedül enni sem akar ilyesmik járunk tsmtre meg hrg úszásra azóta nagyon szépen és sokat változott

2012. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3.vagyok.a lányom sem tud páros lábbal ugrálni,váltott lábbal lépcsőzni,bátortalan a mozgása,beszédében az igék használata ragozása ügyetlen még,enni-inni,gyöngyöt fűzni tud,ceruza fogása leírhatatlan,nem szobatiszta,mi is TSMT re járunk pár alkalom után a .viselkedésén nagyon sok változást észleltünk.könnyebben kezelhető,nincsenek hisztik,türelmesebb,figyelmesebb,sokat beszél és egyre szebben.idegrendszeri éretlenségre fogták még a beszéd megértő nehézséget,ezért logopédiára is járunk.
2012. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő.De nemrég találtam egy jó kis cikket: [link] S ez 7 éves korig van,de ezt könyvjelzőztem be..

A lányom lépcsőzik,de pl tornyot nem épit. Meg mindenre mászik fel.Szerintem kicsit ő is elmaradott.Mondjuk tegnap két kockábül már csinált tornyot.

2012. ápr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jellemző tünet ,hogyha pörgeted a gyereket vagy magától pörög egyszerűen nem szédül el,a szeme nem jár jobbra balra. Ez idegrendszeri éretlenségre utal.

Amik még jelek lehetnek ennél a korosztáylnál : csetlés-botlás,főleg nagymozgások terén ügyetlenség,amit az egyik hozzászoló irt,páros lábbal nem tudnak ugrálni ez is elég jellemző. Gyakran elesnek ,szerepjáték hiánya

2012. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsónak.köszi!
2012. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!