Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyibe kerül, a magán...

Mennyibe kerül, a magán gyermekpszihiáter?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 19:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Miért kell magán? Mi több gyermekpszichiátrián jártunk, sima háziorvosi beutalóval, és sehonnan nem hajtottak el, sőt, nagyon kedvesek voltak.
2012. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mert a Sote klinikán csak két hónap múlva kaptam időpontot és a védőnő szerint most kell menni. Nem beszél még a három éves kisfiam ezért küldtek.
2012. máj. 16. 21:27
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
logopédushoz kell vinni nem pszichiáterhez legfeljebb pszichológushoz
2012. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
Pesten 8-10ezer / "óra" a tipikus, és határ a csillagos ég.
2012. máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
06204142732 Dr. Páli Judit. Nagyon ajánlom, ha magán kell. 13. ker. Hegedűs Gyula utcában rendel. 3 éve 6000 volt egy óra. A tanárom és mentorom volt.
2012. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy nem a konkrét kérdésre válaszolok.

Én sem értem, hogy miért pszichiáter kell, ha nem beszél.

1. Hallásvizsgálat, 2. logopédus 3. ha valahol beszél, valahol egyáltalán nem (elektív mutizmus), akkor pszichológus.


Vagy egyéb gond is van? (logopédus anyuka)

2012. máj. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Bp. 18 ker. 6 ezer/óra volt tavaly.
2012. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Hallásvizsgálaton már voltunk és még megyünk is egy komolyabbra. Két hét múlva időpontunk van a Beszédjavító Intézetbe, ahol logopédus, pszihológus és korai fejlesztés is van. Nem értem én sem a védőnőt, teljesen felzaklatott ezzel.

Korábban már voltunk fejlődésneurológián, elvittem konduktorhoz 1 évesen, de mindenki azt mondta rendben van. Egy kicsit a mozgásfejlődése lassú volt, de végig ment minden fázison.

2012. máj. 18. 20:33
 9/24 anonim válasza:
60%

Egy kis kiigazítás: Páli Judit nem pszichiáter, hanem pszichológus.

SEMMIKÉPP se vidd pszichiáterhez a gyermekedet (inkább a védőnőt kéne, hogy ilyesmit tanácsol!)

Az én kisfiam is csak 3 éves kora után kezdett beszélni, akkor is úgy, hogy rajtam kívül senki sem értette :). Ő a másodszülöttem volt, a kislányom már 1 évesen beszélt... A fiúk általában később kezdenek beszélni, mint a lányok. S nagyon sokat számít az is, hogy a család férfi felmenői milyenek voltak (pl. kiderült, hogy apósom is későn, 3 éves kora után kezdett beszélni. Talán ennek is érdeklődj utána, már csak a magad megnyugtatása miatt is).

Az én 'kisfiam' ma már felnőtt, s mondhatom, nincs jelentősége annak, MIKOR kezd el beszélni egy gyermek. A MÁSODIK (sokadik) gyerekek rendszerint később kezdenek, mint az elsőszülöttek. Figyeld meg, hogy ÉRT-e mindent a gyereked (szerintem igen), ez jelzi, hogy se a hallásával, se az értelmével nincs baj. Azt mondják, a másodszülöttek azért is szólalnak meg később, mert NINCS MIÉRT MEGSZÓLALNI :), hiszen a szüleik/testvére, testvérei szavak nélkül is megértik, s ő is jól elnavigálja őket beszéd nélkül is.

Az nagyon fontos, hogy Te ne aggódj, ne görcsölj ezen! A gyermeked ugyanis azt megérzi. Arra se biztasd, hogy beszéljen, attól ő is görcsös lesz...

Talán próbáld meg "nem megérteni" a kimondatlan kívánságait... hátha akkor megszólal (gondold el, idegen nyelvi környezetben, ha úgy kerülünk oda, hogy egy kukkot sem tudunk az illető nyelven - márpedig a kisgyerek így van az anyanyelvével, ráadásul ő egyetlen másik nyelvet sem beszél - ... szóval mikor szólalnánk meg? ha MUSZÁJ, ha másképp nem tudnánk elérni valamit). Vajon nem szólalna meg, ha másképpen nem tudná elérni, amit akar? (Tehát ne kérdezd, hogy "ugye ezt szeretnéd?"... hanem próbáld kivárni, hogy ő mondja el a maga nyelvén...).


Apósom hároméves koráig egy kukkot sem beszélt.

Aztán egy nap megszólalt, és szinte teljesen kész mondatokban...

A 'kisfiam' pedig, aki olyan későn és - mások számára nehezen érthetően - kezdett beszélni, és soha, soha nem mondott el se verset, se mesét (csak itta magába, amiket én meséltem, mint a szivacs) - első osztályos korában azzal lepett meg, hogy (a tanító nénije mesélte, én meg hüledezve-hitetlenkedve hallgattam) egy képről gyönyörű, összefüggő történetet mondott... Szóval a 'kisfiam' ma egyetemet végzett, doktorált fiatal férfi, aki lenyűgöző szónok, olyan beszédkészséggel és szókinccsel, amilyennek kevesen vannak a birtokában... :)

2012. máj. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Jó volt olvasni a történetedet, köszönöm :). A tanácsodat is.

A kisfiam tényleg mindent ért, sőt ha sétából haza érünk az apukájának el is mutogatja mi mindent látott, mi történt. Visszahúzódó sem lett, vágyik gyerekek közé. Ezért most heti két napra családi napközibe fog járni, ahol valóban nem értik az Ő sajátos nyelvét. Néhány gyerek van csak(Ők már beszélgetnek) és nagyon barátságos, családias hely. Reménykedem, hogy ez ösztönzően fog rá hatni.

2012. máj. 19. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!