Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassam le 3,5 éves...

Hogyan szoktassam le 3,5 éves kisunokámat arról, hogy a nemiszervét fogdossa?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy azért fogdossa a fütyijét, mert jól esik neki, vagy esetleg stresszel és ezzel vezeti le a feszültségét. (pl. a bölcsiben ballagási műsor alatt el nem engedte volna)
2009. júl. 18. 06:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Ez bizonyos határokon belül normális dolog, ismerkedik önmagával. Ha még nem szobatiszta, itt az ideje rászoktatni.

Azonban az is lehet, hogy unatkozik, és ez jó játéknak tűnik. El kellene őt foglalni valamivel, elterelni a figyelmét, úgy hogy ő ne tudjon róla. Amennyiben nincs pisilési nehézsége, nem betegségre utaló viselkedés.

2009. júl. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
3.5 éves gyerek már bőven értelmes ahhoz, hogy megértse, nem illik. Beszéljétek meg vele, hogy a nagyfiúk nem fogdossák. Ha látod, hogy csinálja, szólj/-atok rá, persze nem leégetve mások előtt, csak halkan. Ha ezeken már túlvagytok, akkor sajnos több ötletem nincs, tényleg marad az elterelés, vagy kinövi amúgy előbb-utóbb.
2009. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, de ha nem akarsz neki súlyos kárt okozni, lehetőleg egyáltalán sehogy! Pláne ebben a korban ne. Bármilyen tiltás eredménye az lehet, hogy fixatio alakul ki nála, vagyis a nemiszerv lesz számára a legfontosabb testrész, és szegény gyerek tele lesz elfojtásokkal ahelyett, hogy ezt a szervet is a lehető legtermészetesebbnek tekintené. Ez legjobb esetben szexuális problémák forrása, rosszabb esetben a mindennapokban állandó pszichés gondot jelent, és bűntudatot, hiszen a maszturbáció utáni vágyat nem lehet és nem is kell leküzdeni.

Ha nagyobb lesz, esetleg megtaníthatod rá, hogy bár a nemiszervével való foglalkozás teljesen természetes, vannak emberek, akik megbotránkozhatnak ezen, és bár ez nem jó szemlélet, jobb a békesség alapon inkább otthon csinálja. De ne 3 és fél éves korában!

2009. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan ezt tudom mondani mint az előttem író teljesen egyet értek vele.Sok ember köszköd ilyen gondokkal,hogy kicsi korában maszturbáciom kapták és nagyon leszídták és ennek később pchiés panaszok léphetnek elő.
2009. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Igaza van az utolsó kettőnek.Csak azt kellene megértetni vele, hogy bár ez egy természetes dolog, de nem csináljuk mindenhol.;)
2009. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Hála istennek voltak olyanok akik előttem leírták a lényeget. Meg ne próbáld leszoktatni arról,hogy ismerkedjen a testével és a szexualitással, ez része a természetes fejlődésnek. Ha gondolod keress rá neten Freud-ra illetve a pszichoszexuális fejlődés lépéseire. Ez az egyik pontja. Persze meg lehet neki magyarázni,hogy idegenek előtt, vagy ünnepségen nem illik mert mindenki csinálja de otthon egyedül vagy azzal akit szeret. Ezt meg fogja érteni. És azon is gondolkozz el ,hogy van-e valami oka a szorongásra, veszekedések, kisebb testvér esetleg nagyobb, vagy talán pont az ovi. Csak,mert ahogy leírtad ,hogy a ballagási ünnepségen nem akarta elengedni az azt is jelzi ,hogy szorong, és így vezeti le a feszültséget. Egyfajta kasztrációs félelemre is utalhat ez, ami az anya miatt alakul ki. Lehet,hogy most jól elijesztettelek ,de jobb félni,mint megiujedni.
2009. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Az én kisfiam is mindig a fütyijébe kapaszkodott, ha szorongós helyzetbe került. Nem érdemes foglalkozni vele. Főleg, mint nagyszülő, jobb ha észre sem veszed. Később 5-6 évesen megérti majd amikor elmondják neki, hogy ez természetes, csak mások előtt nem illik. Akkor is inkább az anyuka magygyarázza el, négyszemközt a lehető legtermészetesebben. Nekem bejött. Mivel szorongós a gyerkőc, néha látom rajta, hogy még néha szíve szerint bizony belekapaszkodna abba a biztos pontba. Fogadd el, ő ilyen kis szorongós.
2009. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Egy ember és egy gyerek sem szorong ok nélkül.
2009. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell leszoktatni. Természetes és élvezetes dolog. Annyit kell megbeszélni vele, ha már fogékony rá, hogy akkor csinálja, mikor magában van.
2009. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Egy szakértő azt nyilatkozta erről, hogy figyelemfelkeltés is lehet. Foglalkozzatok vele többet, dicsérjétek gyakrabban.
2009. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!