Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tourette szindrómás gyereket...

Tourette szindrómás gyereket ki szabad kötözni, hogy lehetlenné tegyük a rángatózását?

Figyelt kérdés
mi történik ez esetben? Olvastam, hogy dühkitöréseik lesznek, ha nem csinálhatják végig az ösztönös kényszermozgásukat. De ennek van határa? Elájulnak vagy képesek lesznek elszakitani a kötelet vagy elrágni? Vagy mi történik?
2012. szept. 23. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Miért akarna egyáltalán bárki is kikötözni egy tourette-est? Embertelen dolog!

Nekik se jók a motoros ticek, amúgy most már műtéti megoldással is kísérleteznek, súlyos motoros ticek esetében, és biztatóak az eredmények.

2012. szept. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ez nem így működik. Gondolj bele, kikötözlek, hogy ne legyél éhes attól már nem is leszel éhes?
2012. szept. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én cska pusztán kiváncsi voltam, hogy mi történik, ha elfojtják a mozgással járó tikkeket, pl kikötözéssel
2012. szept. 23. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én lányomnak nagyon enyhék a tünetei, nincsenek erős rángazózásai, de ha lennének is, eszembe nem jutna, hogy kikötözzem. Kb olyan érzés lehetne (bár lehet, hogy rosszul gondolom), mintha valamim folyamatosan nagyon viszketne, oda akarnék nyúlni, hogy megvakarjam, de nem tudom, mert ki vagyok kötözve. Elég valószínű, hogy nekem is dühkitörésem lenne előbb-utóbb...
2012. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Nos, nekem másfajta repetitív mozgással van tapasztalatom (autizmus), de az is pervazív zavar, tehát hasonló lehet az eredmény.

Ha bármilyen módon elfojtják az érintettek a repetitív mozgásokat, akkor máshogy, "kerülőutakon" jelentkezik, ami lehet, hogy rosszabb, mint az eredeti. Tehát semmiféleképpen nem szabad elfojtani. Szerintem egyénfüggő, hogy milyen eredményekkel járhat a kikötözés, de súlyosabb motoros tic esetén szerintem akár nagyon súlyos következményei is lehetnek.

2012. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem folyamatos kikötözésre gondoltam, csak egy roham megfékezésére amig mondjuk el nem ájul vagy ilyesmi. Esetleg az ordibálást is meg lehet fékezni meg a nyelvlenyelést/elharapást.
2012. szept. 24. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de erről az a klasszikus geg jut eszembe, hogy a rángatózó jobb kéz lefogása után a jobb láb kezdett el rángatózni, ha azt is lefogták, akkor a bal, majdígy tovább, végül az orra is, na azt a felnek nyomta s amikor így volt, akkor a hajszálai...
2012. szept. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!