Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem akar írni, rajzolni. Mi...

Nem akar írni, rajzolni. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
6 és fél éves a lányom. Az oviban ő rajzol a leggyengébben. Nem hajlandó odafigyelni. Itthon nem akar gyakorolni, karikát négyzetet stb. Kézügyessége elmarad a többi gyerektől. Hogyan vehetném rá hogy napi egy két keservesen kiizzadt sornál azért többet is hajlandó legyen velem gyakorolni?Ti hogy csináljátok? Ott ülök vele és csak néz maga elé vagy sir vagy játszik a ceruzával.Nem érdekli. Nagyon aggódom mi lesz első osztályos korára.
2012. okt. 14. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
nem mondták az oviban, hogy vidd el a nevelési tanácsadóba?
2012. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
illene már elvinni nevelési tanácsadóba,jövőre már tanköteles lesz
2012. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Az unokaöcsém is ezt csinálta tavaly, most elsős és semmi gond az írással-olvasással. Az anyja Gekko fejlesztőbe vitte felmérésre, pár hónapig jártak, jó tippeket kapott, elég is volt, hogy beinduljon.

Amugy nagyon jók a gyakorló füzetek: rajzold át, szinezd ki, kösd össze, stb..... Pl Tappancs újság.

2012. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmikre gondoltam:

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

SZerintem ne erőltesd, és igen, vidd el valahová, ahol felmérik, tényleg szükséges-e a fejlesztés.


A nővérem fia volt nagyon ilyen rajz ellenes, én úgy vettem rá, hogy rajzoljon, hogy egy rajzért kapott 50-100 forintot, gyűjtött valami vacakra. :)

Hamar rákapott, onnantól kedve támadt az alkotáshoz.

Az ujjfestéket próbáltad már?

Meg jók ezek a letölthető kreatív fűzetek is.:)

2012. okt. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tappancs, mini manó megvannak . Havonta veszem, még az első sincs befejezve.

Nem köti le.

Fejlesztő foglalkozásra fog járni, már mondták az oviban, de tavaly is járt.....

ma 5 sor kellett volna, a harmadiknál behisztizett, elment lefeküdni. Mire felébredt eltüntek a barbiai. Erre gyorsan megcsinálta (viszonylag szépen).

De szerintem ez nem lehet minden napi megoldás.

2012. okt. 14. 18:29
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én azt gondolom, ha nem „kóros” a lányod, tehát képes ő karikát, négyzetet, mittudoménmit, amit az oviban kell, rajzolni, akkor a kézügyessége fejlesztésére próbálj más megoldást keresni otthon.

A finommotorikát kell fejlesztenetek, erre pedig a gyöngyfűzéstől kezdve a gombok szétválogatásán át a gyurmázásig rengeteg egyéb módszer van.

Pl. van az a „zsinóros” játék, mikor az egyikünk a kezeire tekeri a fonalat, aztán a másik átveszi tőle – sajnos a neve nem jut eszembe, de gyerekként rengeteget játszottuk, és az is nagyon jó a kismozgások fejlesztésére.

2012. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, találtam egy blogot, vicces játékokat ajánl e célból: [link]
2012. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Hasonló a helyzetünk, de nekünk van is papírunk a sajátos nevelési igényről. A Tanulási Képességvizsgálóban TSMT-tornát ajánlottak a problémára: ez a finommotorikát és a figyelmet egyaránt fejleszti, mégpedig fokozatosan! Az írást-rajzolást nem a ceruzafogással kellene kezdeni, hanem kéztámaszokkal előkészíteni az ujjakat, ízületeket a ceruzafogásra! (Ha még nem áll készen, persze, hogy elfárad!)

Próbáljátok ki a TSMT-t, ártani nem árt, viszont nagyon sok haszna lehet belőle!

2012. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Előző vagyok, és látom, más is írta már, hogy ilyesmiket kéne csinálni mint gyurmázás, gyöngyfűzés, sodrás, stb. Nem kell még erőltetni azt a ceruzafogást, egyelőre csak a finommotorikát kell fejleszteni! Lehet pl. satírozni (pl. pénzdarabot egy papír alá tenni és addig satírozni, amíg előtűnik a minta). Lehetőleg ne ceruzát használjatok egyelőre, hanem marokkrétát. Ha eljön a ceruzázás ideje, akkor is VASTAG, lehetőleg háromszögletű színes ceruzákat használjatok.

És tényleg nagyon javaslom mellette a TSMT-t is!

2012. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!