Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az óvónénik észreveszik, ha...

Az óvónénik észreveszik, ha egy gyerekkel nincs rendben valami? Szólnak a szülőnek?

Figyelt kérdés
Autista gyanús a gyerekem, nemrég került óvodába, de sajnos nagyon kevés visszajelzést kapok, hogy hogyan telnek a napjai odabenn. Ugye szólnak nekem, ha úgy látják, hogy valami baj van?

2012. okt. 17. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Honnan gondolod, hogy autista gyanús? Voltatok már valamilyen vizsgálaton?
2012. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, nemrég voltunk vizsgálaton.
2012. okt. 17. 15:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha máshogy nem akkor panaszkodnak rá. Szerintem semmi baj vele az oviba.
2012. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy autista gyanús?


Felmerült a gyanúja, hogy autista? Vagy pedig vannak autisztikus tulajdonságai?


Ha az első, akkor amennyiben normál oviba vitted, ahol nincs speciális szakember, akkor nagy eséllyel problémák lesznek vele, és igen, fognak róla szólni. Mindenképp jelezd az oviban, mert teljesen más fejlesztést igényelnek!


Ha csak autisztikus, akkor no para... az emberek kb 80%-ának vannak autisztikus tünetei... de ha full egészséges, normális oviban akkor is szólnak, ha bármi probléma felmerül.

2012. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősünk, akinek semmit sem mondtak az oviban. Sőt nyugtatták, hogy a gyerek teljesen ok. De csak kiderült, hogy mégis van baj. Utána mondák, hogy furcsállottak bizonyos dolgokat. A gyereknek jobb lett volna ha hamarabb kezdik a speciális foglalkozást. óvónője válogatja a dolgot.
2012. okt. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bizonyára szólnak...De kérdezz rá, hogy viselkedik bent a gyerek, miket csinál, játszik-e valakivel, kommunikál-e stb... Nem írtad, elmondtad-e az óvónőknek az autizmus gyanút, szerintem nem árt nekik tudni róla, de azt is megértem, hogy addig nem akarsz mondani semmit, amíg nincs konkrét diagnózis.


Minden szülőnek joga van tájékoztatást kérni, ha van gond, ha nincs. Az is lehet, hogy az óvónőknek nincs ideje reggel-délután beszámolót tartani, mert figyel a többi gyerekre. Kérj fogadóórát, amikor csak veled foglalkoznak.

2012. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Attól függ. Az enyém autista, és nem tudják róla, csak annyit látnak, hogy kicsit furi, de aranyos. Nem szólnak soha, hogy ez szerintük nem okés....
2012. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kértem tőlük fogadóórát már 1 hónapja, de még mindig nem adtak időpontot. Amit ott helyben érkezéskor és induláskor beszélni tudunk, az semmi. Tulajdonképpen az lett volna a kérdésem lényege, hogy ha ilyen sok gyerekkel kell foglalkozniuk, akkor észreveszik-e, ha egy gyerek esetleg más, mint a többi.

Egyelőre nem szóltam nekik a gyanúról (nem is volt rá alkalmam), mert a fejlesztő tanácsára egyelőre megnézzük, hogy hogyan megy neki az óvoda.

2012. okt. 17. 21:16
 9/13 anonim ***** válasza:

mi is kb. itt tartunk ahol ti, csak mi most kezdjük az ovit :)

így hát a kérdésedre nem is tudok választ adni, csak az utolsó kommentedre reagálnék.

nekem azt mondta a pszichológus és a pszichiáter is, hogy ne mondjam az oviban!

mégpedig azért mert ők küldhetnek bizottság elé, márpedig érdekük, hogy a gyerek kódot kapjon mert akkor 3x-os pénzt kapnak utána, viszont azt élete végéig görgeti maga előtt! míg gyanú van, ne szólj!

2012. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Náluk szóltak, hogy kellene neki külön fejlesztés, most várom, mi lesz, egyszer a nevtanban is megnézték a gyereket. Kissé aggódok is, hogy mi lesz, ha kapunk egy diagnózist, hogy kiteszik-e vagy mit csinálnak vele. Kitehetik egyáltalán, ha nem változik a viselkedése?
2012. okt. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!