Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan neveljem ki a testvérem...

Doryka1234 kérdése:

Hogyan neveljem ki a testvéremből a hazudozást?

Figyelt kérdés
Apuval és a 9 éves hugommal élek.21 éves lány vagyok, 9 borzasztó év után apuék végre különmentek és a hugom anyukája már nem él velünk. Viszont az anyukájától nagy rossz mintát látott (alkoholista és hazug, rossz ember) és én most ez ellen igyekszem tenni valamit. Folyamatosan látok javulást a viselkedésén és az iskolában is jobb eredményei vannak, de még mindig érződik rajta, hogy lelkileg zárkózott és sokszor nehezen kezelhető, anyukájáról és a vele kapcsolatos érzésiről nem szívesen beszél. El fogom vinni pszichológushoz, ha nem javul, addig is ha valakinek lenne valami jó tanácsa, azt szívesen fogadom. Előre is köszi mindenkinek. Egy aggódó nővér

2013. febr. 4. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

nagyon rendes testvére vagy! :-))

Sztem a nyugalom, a szeretet, és bizalom most neki gyógyír. Tőletek csak ez kell neki.

A nevelési tanácsadóban segítenek, lesz pszichológus, és majd meglátod mennyire fogja szeretni, nagyon jófejek a gyerekpszichológusok ott.

Gondolom a hazudozás azért fejlődött ki benne, hogy védekezzen, ezt nehéz lesz hirtelen elhagynia, sztem az ha mindig elmondjátok neki, hogy még ha rosszat is csinált, de BÁRMIT!!! elmondhat, mostmár nem éri baj, ez előbb utóbb segíthet...

2013. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy igazi mintatesó vagy! :)

Erősítsd meg a hugodban azt a tényt, hogy Neked és aputoknak mindent elmondhat, ami vele történik, de erőltetni nem szabad.

A jegyei kapcsán azt tudom tanácsolni, hogy ha van időd, tanuljatok együtt! :))

Törekedjetek arra, hogy a barátai legyetek a kislánynak, így jobban megnyílik majd. :) Most kezdődik a kamaszodás, ilyenkor még több szeretetre van szüksége az embernek. :)


27N

2013. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy rosszindulatból hazudna. Lehet, hogy csak nagyon élénk a fantáziája. Találjatok ki közösen meséket, amiben ti vagytok a főszereplők. Beszélgessetek sokat arról, hogy mi a különbség a mese és a valóság között.

És mellékesen meséld el a fiú történetét, aki mindig farkast kiáltott.

Árulj el neki "titkokat", amiket jól kihangsúlyozol, hogy csak ő tudja... és ez biztosan kölcsönös viszony lesz.


Szerintem ne akard nevelni, ne akarj egy olyan szerepet felvenni, amit előtted egy rossz ember viselt. A tesókkal játszani lehet és szövetkezni. :)

2013. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 fmacs válasza:

Nem vagy vagy leszel az anyukája, ezt a szerepet nem veheted át, ezért nagyon 'nevelni' sem tudod.


Segíteni, mint testvér azt tudsz. Bármilyen is volt az édesanyja, testvéredet egy pótolhatatlan veszteség érte. Nem számít, hogy milyen volt. Az sem, hogy milyen indokból. Őt egyszerűen elhagyta, nem kellett neki. Minden ember életében az első, és ritka kivételektől eltekintve a legfontosabb kapcsolata az édesanyával van, ha ott nagyon nem működik valami, az az egész életre kihat, és nagyobb problémát okoz, mint a hazudozás. Jogosan aggódsz.


Amire leginkább szüksége van, az az elfogadás. Annak is, hogy saját világot teremt, vagy nem enged be bizonyos helyekre. Stabilitás, kiszámíthatóság is fontos, hogy ha már felborult az élete - vagy talán soha nem is volt normális -, akkor legyen kapaszkodó.


A rövid helyzetleírás alapján a spontán javulás nem valószínű, a látszat, majdnem tünetmentesség nem elég, az csak a problémák szőnyeg alá söprése. Kamaszkorban, felnőttkorban visszaütnek a nem feldolgozott emlékek.

2013. febr. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!