Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Dupla forgó, szimmetrikus...

Dupla forgó, szimmetrikus agy? Volt valakinek hasonló problémája?

Figyelt kérdés
A kisfiam most volt 3 éves, és nem nagyon beszél. Még nem szobatiszta, és nem is nagyon akar játszani a korosztályának való játékokkal. Elvittem TSMT-tornára, és ott azt mondták, hogy nagyon érdekes feje van a gyereknek. A feje tetején van 2 teljesen szimmetrikus forgó (a fodrász meg is szenved vele mindig.). Ez pedig arra utal, hogy magzatkorban nem rendesen fejlődött az agya. Jelenleg két egyformán fejletlen agyféltekéje van a gyereknek. Szerinte tornával ez fejleszthető, de teljesen kiborultam. Mennyire fejleszthető? Lesz belőle még okos gyerek?
2013. febr. 23. 22:37
1 2
 11/14 anonim válasza:
A fiamnak is dupla forgója van. Nekünk 14hósan derült ki hogy hydrocephalus-a van, shunt-öt kapott. Nem volt elmaradva fejlődésben, sőt, de semmi nem utalt rá. már sulis lesz, átlagon felüli volt mindig. Akkor én is olvastam róla, ez egyfajta minor anomália, mint pl. mongolredő a szemen, ha több ilyen van jelen, lehet belső szervi elváltozásra is gondolni, de alapvetően "normális". Azóta sok dupla forgós gyereket láttam, teljesen normálisak.
2016. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Lukiné válasza:
Nekem is szimetrikusan van kettő forgóm egymás mellett. Anyum szerint kicsinek míg nem születetett meg hugom nem tudtam melyik játékkal hogyan kell játszani. De viszont suliban egyszer elolvastam a tananyagot, vagy csak figyeltem az órán egyből tudtam. Pincér szakmát tettem le. És jó voltam benne. Most 3 éves kisfiam, 1 forgója van, de nem olyan mint én voltam. Átlagos kisfiú, de nagyon gyorsan tanul. Nem hiszem hogy összefüggésben lenne a kettő egymással. De ha orvos mondta biztos ért is hozzá, de egy biztos hogy ne rémülj meg.
2016. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Ez nagyon nagy butaság! Két forgóm van, mégis én voltam a

2. legjobb tanuló úgy, hogy nem tanultam semmit.

2018. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Mint az előttem hozzászólok, én sem értem az összefüggést a hajforgó és az agyi működés között. A kislányom most novemberben 19 hónapos, a fejcsúcsán hátul két forgó van, egymásnak ellentétesen (befelé) ,,forognak". 11 hónaposan kezdett beszélni, de járni csak 17 hónaposan tudott először. Eszembe sem jutna, hogy a dupla forgója miatt aggódjak. Normál terhesség volt, 6 nappal túlhordam és hagyományos úton jött világra.
2022. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!