Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan válasszam el? Csak...

Hogyan válasszam el? Csak szopizva alszik el! Bővebben lenn!

Figyelt kérdés

Októberben lesz 1 éves a lányom, és még mindig szoptatom, de csak azért mert napkozbe sehogy máshogy nem alszik el.Este nincs gond, mert lefekvés előtt tápszert kap, utánna annyira jól lakik, h el lehet ringatni v. magától elalszik. De a nappalok nagyon rosszak, a sírni hagyáshoz már nagy, mert csak feláll a kiságyba és kiabál, a cumit kikopi és ordít.Sétálás kozbe még elalszik, de nem tudunk mindig sétálni. Emiatt másra sem tudom ráhagyni napkozben, pedig már rálehetne a nagyszülőkre.

Hogyan altassam el? Már nem akarok szoptatni.


2009. szept. 10. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ne szoptasd,és hagyd sírni.Ha látja.hogy ezzel nem ér el semmit,néhány nap után abbahagyja.Ez már inkább hiszti nála.Ebben a korban már sűrűn előfordul,hogy hisztiznek.
2009. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

És ha tápszert adnál neki nappal is? Vagy kakaót? Cumisüvegből?


Bármelyik altatási mód időigényes. Ha ringatod, az is, ha szoptatod, az is, a tápszeradás is az, úgyhogy végül is mindegy, melyiket próbálod ki :)

2009. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ugyanez volt a helyzet, a fiam most 13.5 hónapos, és egy hónapja leszokott. Én nem vagyok a drasztikus megoldások híve, de picit mégis hagytam sírni. Nálunk így zajlott: besötétítettem a szobában, majd betettem a kiságyba, és mellé feküdtem a földre, párnákra. Persze felállt, dumált, játszott, stb. Ekkor kicsit magára hagytam (sírt), majd visszamentem. Nem beszéltem hozzá, csak visszafeküdtem. Ez párszor megismétlődött (kb. fél óra múlva aludt). Az első egy hét volt kicsit nehezebb, de napról napra jobb lett a helyzet. ma ott tartunk, hogy beviszem a szobába, leteszem, én is lefekszem, és kb. 2-5 perc múlva édesen alszik. Megértette, hogy miről szól ez az egész. Persze akkor vittem el, amikor láttam rajta, hogy fáradt. Ez szerencsére nálunk pont ebéd utánra állt be.
2009. szept. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már eszik mindent, két étkezés kozott nem éhes, ezért felesleges lenne tápszerrel tomni. Vagy bármi mással. És a cumisüvegre se nagyon akarom rászoktatni, csak este van üveg, napkozben már pohárbol issza a teát.Nem azért szopik mert éhes, hanem mert megnyugtatja, elalszik. Ez nem is lenne baj, de Én már nem akarok szoptatni. Így is tovább tart mint terveztem, és kitudja még meddig fog...:D
2009. szept. 10. 22:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Utoló válaszoló, koszi! Azt hiszem ezt kipróbálom:)
2009. szept. 10. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok! Ez nekem is tetszik, meg is jegyzem! :) Az én lányom még csak 9 hónapos (és tápszeres), de ő nappal csakis ringatással (babakocsiban) alszik el, és úgy, hogy az üveg kilóg a szájából. (elég egy kicsi is neki kb, 50 ml, csakhogy a feeling meglegyen).


De ha egy éves elmúlik, én is így fogom próbálni, azt hiszem :)

2009. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is problémás volt sokáig a nappali altatás. Én rászoktattam pár hónapja, hogy evés, ivás után berakom a kiságyába, odafekszek mellé a franciaágyra, és úgy csinálok, mintha én is aludnék. Ha tényleg álmos, és látja, hogy nem szórakoztatom, akkor ez mindig bejön. Kicsit nyűglődik ilyenkor, de 5 perc múlva garantáltan alszik. Ha már hallom, hogy egyenletesen szuszog, egyszerűen kijövök. Most 1 éves.
2009. szept. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
tegnap 22:13-as vagyok, remélem, nektek is bejön így. Nálunk a kényszer szülte a dolgot, mert egyéves korára odáig jutottunk, hogy egyszer még a kórházba is be kellett vinni, annyira fájt a hátam a sok szoptatástól (ágyon ülve, háttámasz nélkül szoptattam az akkor már közel 10 hónapos fiamat, hogy elaludjon). Azóta mintha elfújták volna a hátfájást!
2009. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocs, nem 10 hónapos, hanem kilós fiamat, természetesen
2009. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Én 26 hóig szoptattam és sajnálom, hogy Te már nem szeretnéd, de ha már terhesnek érzed, jobb ha elveszed tőle. Addig hasznos, amíg mind a kettőtöknek jó. Nálam is voltak hullámvölgyek, amikor le akartam állni, de annyira szerette és jót tett neki és a kapcsolatunknak is, hogy mindig erőt merítettem abból, ahogy örömmel jött és szopizott.

Sajnos egy pár napig sírás lesz, de megszokja és utána jobb lesz mindkettőtöknek, ha valóban úgy gondolod, hogy el kell választanod.

Most várom a második babám, 37. hetes terhes vagyok és remélem Őt is majd ilyen sokáig tudom szoptatni, mert a lányomnak nagyon jót tett. Üdv és sok sikert.

2009. szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!