Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinál (vagy mit kéne...

Mit csinál (vagy mit kéne csinálnia) önállóan egy 7 éves gyermeknek?

Figyelt kérdés
Napi dolgokra gondolok, öltözködés, fürdés, WC, enni-inni, stb...
2009. szept. 14. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Mindent ! Fiam hét éves. Teljesen önálóan látja el magát evés-ivás, öltözés, fürdés, WC, stb. Nem értem, mire gondolsz konkrétan?
2009. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Fiam decemberben lesz 7 éves.

Reggel felöltözik, beágyaz, innivalóját megcsinálja, fogmosás egyedül, wc, fürdés, mosdás egyedül,

Szinte mindent egyedül csinál. a szobájában ő takarít( de azért segítek neki néha)

Szóval egy 7 éves gyermek szerintem már teljesen önálló

2009. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Testvérem kislánya most 7 éves és még mind a mai napig az Anyja fésüli őt, öltözteti, fürdeti. Igaz, náluk csak zuhanyzó van, de én úgy gondolom ez nem lehetne probléma.

A kislány állandóan kiabál a másik szobából, hogy szomjas, éhes és még arra sem képes, hogy odamenjen valakihez és úgy mondja el.

Időnként elfelejti lehúzni maga után a WC-t, lekapcsolni a villanyt.

Általában 3-4-szer el kell neki mondani valamit, mire egyáltalán megcsinálja. WC-zni sem megy el magától, csak ha már nagyon-nagyon muszáj, ezért mindig hisztizik, ha elmennek valahova és előtte elküldik a mosdóba. Hasonló a helyzet a kézmosással.

Nekem ez furcsa, és azért kérdeztem, mert kezdtem már egy ideje úgy érezni, hogy talán bennem lehet a hiba, mert nekem még nincs gyermekem, de ha lenne, nem egészen így nevelném.

Velem van a baj, hogy túl sokat várok el egy ekkora gyerektől?

2009. szept. 14. 14:30
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én is ismerek ilyen gyereket, ő már 8 éves. És szerintem sem így kéne viselkednie. Itt a nevelés a fő probléma. Ránőtt az anyja fejére. Csak ha ez az anyukát nem zavarja, akkor úgysem fog tenni semmit ellene, meg már amúgyis nehéz ilyen korban megnevelni.
2009. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét éves gyakorlatilag mindent meg tud csinálni,ami az önellátását szolgálja.Az én 7 éves fiam már régóta egyedül öltözik,ágyazik,fürdik/zuhanyzik,takarít,leviszi a kukát,boltba megy.Nálunk nem a tudással,hanem az akarással van a gubanc.Innentől kezdve úgy gondolom nem a neveltetéssel van a gond,hanem a hozzáállással.Hiába fogom szigorúan ha dacos és lusta.Ahol viszont a szülő ráhagy mindent a 7 éves gyerekére aki gyakorlatilag szolgaként használja őt,ott hatalmas nagy problémák vannak és még hatalmasabbak lesznek a jövőben.Ezt valahogy tudtára kéne adni a szülőnek.De ez csak az én véleményem.
2009. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kisasszony jól el van kényeztetve,én biztos nem vinném be az enni-inni valóját,ha reggelire nem is de vacsorára biztos ott ül az azstalnál! A fiam is 7éves,mindent önállóan csinál,még a ruhát is ő teszi ki,tudja hogy akar öltözni!
2009. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elmondom én mit csinltam 7 évesen egyedül: Tusoltam-fürödtem, iskolába mentem(bár akkor már közelebb voltam a 8hoz), WC, cipőmet megkötöttem, öltözködtem, olvastam(csak anyuék miatt, utáltam), edzettem, lementem a boltba, tesóimat raktam tisztába, csókolóztam :))

Kb ennyi amit érdemes megemlíteni.

2009. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, talán a kisasszonynak csak az hiányzik, hogy valaki leüljön és azt mondja neki: Nem érzed cikinek, hogy semmit nem tudsz megcsinálni amit már egy 4 éves is? Lassan iskolás lesz és ott tuti ki fogják zrikálni a bugyijából a kisasszonyt. Ha a szülei nem akarják, hogy a gyerek az általánossal a poklot járja meg jobb ha felkészítik. A gyerekek nagyon gonoszak is tudnak lenni, pláne ha valki ilyen... Amikor én voltam elsős, már azt is kellemetlennek éreztem ha anyám el akart kísérni....mindig eliszkoltam gyorsan.. :)) Aztán este meg hallgathattam, hogy mi lett volna ha elütnek...
2009. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Marha egyszerű: mindent, amire képes/alkalmas. A nevelt lányom 9, amiket elsoroltál, csinálja, sőt, jelen pill. a zoknijait sikálja.
2009. szept. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az én osztálytársamnak 9 évesen az anyja még a cipőjét is kikötötte......szerintem ha ezeket nem tudja egyedül megcsinálni,az a szüleit jellemzi,nevelés kérdése...
2009. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!