Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyermekének autista,...

Akinek a gyermekének autista, aspergeres vagy bármi hasonló diagnózisa van már, milyen tüneteik voltak 2,5 évesen?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon kevés észrevehető tünet volt még (Asperger). Nálunk a beszédfejlődés igen korán megindult, az egyedüli látványos és érzékelhető dolog a repkedés volt, illetve bizonyos rituálékhoz ragaszkodás.

Az összes többi, ha jelen is volt már akkor, nem feltűnően. Talán annyi, hogy gyerekközösségben soha nem tartott a többiekkel, mindig ment a saját feje után, jobban érdekelték a tárgyak, mint az emberek.

Az oviban viszont egyértelműen kijöttek a tünetek, és 4-5 éves kor között (autizmusban ez a kritikus és nagyon jellemző időszak, a diagnózis felállításakor is ezt veszik elsődlegesen figyelembe) nagyon felerősödött az ÖSSZES tünet. Most nem sorolom, van vagy 100... megnézel bármilyen leírást az Asperger tüneteiről, na az kb. mind megvan nálunk.


A lényeg, hogy kicsi korban még nagyon-nagyon kevés dolgot lehet észrevenni... ha nem lett volna a repkedés, fel sem merült volna az autizmus, de így is "megnyugtattak", hogy nincs semmi gond. Tévedtek. 5 éves korban megkaptuk a diagnózist.

2013. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Az én lányom is repkedett 2 évesen, mégsem autista. Ez még nem ok a gyanúra.

Nekem ugyan nem autista a gyerekem, de az egyik barátnőmnek igen. És való igaz, hogy 3 éves korig szinte teljesen normálisan viselkedett a gyerek. Ők igazán azért kezdték el vizsgálatokra hordani a gyereket, mert nem szólt egy szót sem. De még csak nem is gügyögött (igaz, emiatt már 1,5 évesen szólt a védőnő, hogy a fülét nézessék meg.) 4 éves koráig csak megkésett beszédfejlődéssel kezelték. Csak az volt a fura, hogy semmilyen torna vagy logopédus nem hozott változást. 4,5 évesen diagnosztizálták, hogy autista. Most 5,5 éves és nagyon durva! Még mindig nem beszél, ha nincs kedve nem szobatiszta. Gyermektársaival nem kommunikál, és semmi veszélyérzete nincs.

2013. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

A repkedés azért alarm jel. Nem szabad felette szemet hunyni. Nem biztos, hogy egyértelműen autizmust jelent (vagy bármilyen más, repetitív mozgás azt jelenti), de érdemes autizmusban jártas szakemberhez fordulni vele. A szülő ugyanis nem tudja (pláne, ha csak egy gyereke van), hogy milyen további tünetekre kell(ene) odafigyelni.

Önmagában semmilyen tünet nem utal autizmusra, a megkésett beszédfejlődés is olyan, hogy rengeteg oka lehet, és az aspergereseknél többnyire nincs is. (Az én aspergeres lányom három évesen már bővített mondatokban beszélt, most 6 évesen már kb. 11 éves szinten van verbális készségek terén).

2013. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az unokaöcsém 9 éves Aspergeres, az ikreim 10 évesek, egészségesek. Nekem az tűnt fel, hogy nem kommunikált velük, nem beszélt sokat és csak az anyukája tudott hatni rá. Semmi különös nem volt, csak egyszerűen éreztem, hogy valami nem ok! Semmit nem tudtam erről a betegségről. Összeszedtem minden bátorságomat és elmondtam a szülőknek, hogy szerintem el kéne vinni szakemberhez, mert valami van. Ekkor 5 éves volt. Mostanra megvan a diagnózis. Édes kiskölyök, csak fura kicsit.
2013. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!