Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek megítélték a gyermek...

Akinek megítélték a gyermek felügyeleti jogát annak kötelessége vinni, utaztatni a gyermeket a másik szülőnek, nem könnyebb lenne annak akinél nincsen a gyermek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 8. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyezettek meg mint két felnőtt ember.


Mondjuk én nem értem mennyivel könnyebb?

A megy gyerekkel B-hez vagy B megy A-hoz és elhozza a gyereket.

2013. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az utaztatást annak kell megoldani, aki elköltözik az utolsó közös lakóhelytöl.


Vagy is ha éltetek BP-n 3-ban. Vállás és a férjed megy Sopronba. Akkor neki kell az utazást állni, vagy megoldania, mert ö költözött. Ha Ti költöztök Sopronba akkor neked kell ezt állni, mert te vitted el a gyereket onnan.


Abban az esetben ha nem volt közös együtt lakás akkor nem tudom.

2013. máj. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sokkal könnyebb annak menni akinél nincsen a gyermek, mert valahol találkoznak egész nap elvannak játszótér, játszóház... nem feltétlenül szükséges napokra elvinni a gyermeket.

Ha a gyermeket kell vinni annak akinek megítélték akkor csak az utazás egész napos lenne 3 éves gyermek esetében nem valami jó.

És csak azért mert nem hajlandó megmozdulni az apuka.

2013. máj. 8. 13:28
 4/8 A kérdező kommentje:
És mi van olyankor ha külön lakcímen voltak eleven, és az anyuka egyedülálló anyaként nevelte végig csak arról a lakcímről költözött el ahol az előtt éltek? (külföldre)
2013. máj. 8. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Te elakartál költözni vállaltad ennek a következményét akkor most ne sírákoz miatta. Ha így nem megfelelő költőz vissza, és akkor nem kell órákat utazni a gyerekkel. Ezen te is tudsz változtatni.

Nem mindig a másikat kell hibáztatni, hanem felnőtt emberként vállalni tetteink következményét mind a negatív mind a pozitív oldalát.

2013. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt törvény írja elő?
2013. máj. 8. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy annak a kötelessége az utazás, aki az utolsó közös lakhelyről elvitte a gyereket.


Igazad van abban, hogy a gyereket nehezebb utaztatni, de a másik oldal is érthető, hogy miért fizessen több ezer Ft-tal többet az ő utazása miatt.

2013. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a törvény kimondja, hogy ha külföldre költözöl a gyerekkel akkor biztosítanod kell az apának a láthatást.

tehát ezt neked kell megoldanod.

más kérdés, hogy megkéred és megteszi-e, hogy néha ő jön.

2013. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!