Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit mondhatnak ezekre a...

Mit mondhatnak ezekre a tünetekre? Milyen terápia lehet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves múlt februárban. Február óta nappal szobatiszta volt, de a kakit sokáig még a bugyiban intézte. Kb. 2 hete lett teljesen szobatiszta. Oviba jár, állítólag nincs vele gond. De alig beszél. Ő el tudja mondani, amire szüksége van, de ne kérdezz tőle semmit. A nevét sem hajlandó megmondani, színeket nem ismeri fel, a leggyakrabban használt szava a nem. Még nem is tudja mit akarsz, de már elutasít. Egész nap autókat tologat, ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné, hisztizik.

Az esti alvási rituálé abból áll, hogy órákig ki-be kell hozzá mászkálni. Állítólag ez normális ennyi idős gyereknél, de én már mindenfélét olvastam, és mindent kipróbáltunk, hogy hogy lehetne erről leszoktatni, semmi sem működik.

A Beszédközpontban próbáltak vele IQ-tesztet csinálni, de el sem tudták kezdeni, mert nem volt együttműködő. És azt mondták, hogy vigyem el gyerekpszichológushoz, ez nem logopédiai probléma.

TSMT-t elkezdtük, a 2. feladatsornál tartunk. Az elsőt szépen csinálta, most ezzel vannak nehézségek.

Kedden megyünk a Nevelési Tanácsadóba, és kicsit tartok tőle, mit fognak mondani. Amiket a neten összeolvastunk (talán nem kellett volna), mi azt gondoljuk, hogy hiperaktív, és arra gyógyszeres kezelést javasolnak. Azt én semmiképp sem engedem. A TSMT-n kívül mit lehet még tenni?


2013. jún. 9. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha letudja magát kötni 10-30 üercre akkor nem hiperaktív.

Ès gyógyszer csak annak kell aki kezelhetetlen már.

En ennél sokkal jobban utánna járnék mi is lehet, az összes féle neveléses dologhoz elvinném.

De talán nerulogusnál kezdeném, hogy kiszürjenek betegségeket. Mert azért 3,5 évesen azért már tudnia kellene kérdésekre legalább neked válaszolnia.

Lányom 2,5 éves ö sem beszélget másokkal, de ha én kérdezem tud válaszolni. Másoknak egy szót sem mond.

2013. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak azért ez elég nehézkes. Egy csomó helyet felhívtam már, és azt mondták, hogy ennyire kicsi gyerekkel nem foglalkoznak. Csak a Nevtanban van korai fejlesztés.
2013. jún. 9. 22:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Keress egy jó gyerek neurológust, és kezdjed ott.

Habár én külföldön élek, de itt a gyerekorvos ilyenre nagyon oda figyel. Ha ekkora probléma lenne a beszéddel, akkor elöször neurologushoz küldene, és majd ö megmondja milyen fejlesztések további vizsgálatok kellenek.


Tényleg veled sem beszél semmit sem?

2013. jún. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Korai fejlesztőben eléggé értenek az ilyen korú gyerekek diagnosztikájához és fejlesztéséhez. Ez elég sok minden lehet.

Nekem sem hiperaktivitásnak tűnik.

2013. jún. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elmond ő mindent, amit akar. Csak nem válaszol semmire.
2013. jún. 10. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:

amit leírtál az totál ráillik a fiam 2 éves korára!

el is vittük szakemberhez, akkor ő autizmus gyanút kapott.

3 éves korára "kinőtte" ezeket így lekerült.


pszichiáterhez vidd. minden megyében van a kórházakban gyermekpszichiáter, ott fogadják. mi a heim pálban voltunk-ha pestiek vagytok, akkor oda tudod vinni. bethesdába meg szuper neurológusok vannak!

2013. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az autizmusra is gondoltunk, de nem igazán illenek rá a jellemzők. Tulajdonképpen barátkozik ő, csak valahogy a beszédbeli kommunikáció sérült.

Sajnos valószínű nekünk is a fővárosba kell majd mennünk, ha itt nem mondanak semmi értelmeset, mert már mindenki mást felhívtunk a városban.

2013. jún. 10. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!