Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5-éves a lányom, szépen...

5-éves a lányom, szépen lassan felvilágositottam a körülöttönk lévö bacikrol. Most hetek óta sirdogál fél amikor a szájához ér egy tárgy, vagy ha a kezével megérint valamit majd a száját. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pl. A villamoson végig huzta a száját az üvegen. Hajlandó lett volna a földre leesett ételt megenni. Hogy ezeket elkerüljem,elmagyaráztam neki hogy beteg is lehet az ilyen dolgoktol.Odáig fajult a dolog hogy napi szinten sir az oviban.. Hozzá ért a keze az ovonéni asztalához,majd a szájához nyult:sir. Homokozott majd a szájához ért:sir. Itthon megkérdezi nem e lessz baja,megnyugtatom,és nem "fajul "sirásig. De az oviban igen. Eljutottam odáig hogy mindketten végig huztuk a kezünket itthon a parkettán,és megnyaltuk a kezünket.Majd nevettünk rajta.Ezt elkeseredésemben tettem hogy ne szorongjon.De nem sokat segitett ,mit tegyek? :(

2013. okt. 17. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hàt vmit rosszil csinàltàl az tuti....

Kérd ki gyermek pszihologus tanåcsàt h hogyan tudod rendbe hozni.

2013. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Felesleges volt ezzel rémisztgetned a gyereket!

Ha a földről akar valamit felvenni és megenni, akkor elég annyit mondani, hogy az piszkos. De akkor sem lett volna semmi baja, ha megeszi. Mi gyerekkorunkban a homokot ettük, és azon vitatkoztunk, hogy szárazon vagy vizesen jobb.

A túlzott higiénia többet árt, mint használ.A

Arra sajnos nincs ötletem, hogy a félelmét hogyan oszlasd el.

2013. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ülj le vele. Kérj tőle bocsánatot, és mondd neki, hogy eltúloztad a baci dolgot a múltkor. Mondd neki, hogy nem kell sírni miatta, mert nem kerül kórházba. Hogy eddig is kicsi kora óta sokszor ért koszos kézzel a szájához, mégsem volt beteg tőle, nem került kórházba. És pár kamikaze mutatvány (te is megnyalod a koszos kezed)még jól jönne szerintem, csak hogy megnyugodjon és lássa, hogy tényleg nem lesz baja tőle.
2013. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért pszichológushoz vinni emiatt finoman szólva is túlzás (elsőnek).

Nálunk is volt ilyen, hogy valamit olyan jól sikerült elmagyarázni a gyereknek, hogy átesestt a szitu a ló másik oldalára. Nincs ezzel baj, meg kell beszélni újra.

Ha otthon nem sír, csak az oviban, akkor esetleg beszélj az óvónénikkel, nem tudom milyen a viszony, de megkérheted őket, hogy segítsék át a lányodat ezen a gondon, legyenek vele türelmesek. Szerintem el fogja hagyni, túllép ezen majd.

Szerintem te jól csináltad, más szülő is ugyanezt mondja a gyerekének, ha leesett kaját eszik meg, beteg lesz, nincs ezzel gond. Csak a kislányod vérkomolyan veszi ezt, ami szintén nem baj, csak most beszélni kell vele újra :)

2013. okt. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is végig huztam,és megnyaltam a tenyeremet.Probáltam már beszélni vele,én már azt sem bánom ha a földröl eszik csak ne szorongjon szegénykém... :(
2013. okt. 17. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Van egy mesesorozat, a címe: Egyszer volt, hol nem volt az élet. Nagyon szépen elmagyarázza a gyerekeknek, hogy miért fontos a kézmosás, és hogy vannak jó, és rossz bacik. A kislányom 3 éves volt, mikor elkezdtük együtt nézni, és ha felmerült benne valamilyen kérdés rögtön átbeszéltük. Próbáljátok ki, hátha segít.
2013. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4esnek.....olvasd el még1x h mit irtam mielőtt reagálsz rá.

Kérje ki a tanácsát nem cibálja el a gyereket......

2013. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jól olvastam, amit írtál első.

Felesleges még csak a tanácsot is kikérni szerintem.

2013. okt. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sztem meg a kérdezőnek nem felesleges.....mivel igy elszurta valoszinű h nem tudja egyedül helyrehozni.....nem biztos h az a jo megoldàs h homokot esznek....
2013. okt. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minél előbb jelentkezz be a Nevelési Tanácsadóba, amit most már Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat kerületi tagintézményének hívnak (ha bp.-ivagy.) Úgyis csak hetekkel későbbre kapsz időpontot, ami először mindig egy gyerek nélküli beszélgetést jelent a pszichológussal. Ha addigra magától megoldódik a probléma legföljebb betelefonálsz, hogy köszönöd, már nem aktuális. De szerintem még akkor is megér egy beszélgetést a dolog, mert az átlagnál magasabb szorongásszintre utal, hogy a gyerek ennyire megrémült a bacilusoktól. Egy átlag gyerek meghallgatja a mamát, egy ideig talán szívesebben mos kezet, de semmiképpen sem esik kétségbe és lesz halálfélelme heteken át, ha piszkos kézzel a szájához ért.
2013. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!