Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger szindrómás (enyhén...

Asperger szindrómás (enyhén autista) gyermekünkkel jövőre költöznénk Szentendre környékére. Szentendrén, Pomázon van általános iskola, amely fogadja? Pomáz környékéről sem hallottam még. Jó hely?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 23. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

nem tudok róla, hogy van, de ettől függetlenül lehet. illetve biztos megoldják a felvételt, ha mást nem, a rendes ált. iskolába.


szentendre és pomáz két külön hely, külön város... jó hely, persze ha van társaság. szentendre nagyon drága, mi ezért is költöztünk el. a boltok is annyira drágák, hogy nekem megérte átjárnom budakalászra átjárni autóval bevásárolni. pomáz jóval olcsóbb, de vannak félelmetes részek, sátoros cigány telepek, ugyanakkor az újépítésű részen meg a nagyon gazdag emberek laknak, hatalmas a szakadék pomáz két vége között (sőt van olyan utca amiben egymás mellett él a két véglet).

én kamasz koromban utáltam azt, hogy rossz a közlekedés, 11kor megy az utolsó hév, vagy éjjel 1kor az éjszakai busz. na meg a másik, hogy 3 bérlet kell, külön hévre, 2 buszjárat van, azokra is külön és felváltva járnak. tehát ha egyikre van csak bérleted akkor 40 percet várhatsz a buszra... viszont nagyon sok kiránduló hely van, tele van múzeumokkal, skanzenbe pl. ingyen bemehetnek a helyiek.


de megmondom őszintén, jobban szeretem a 3. kerületet, nem bántam meg, hogy átköltöztünk, itt minden 2 percre van :)

2014. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy Szentendrén van suli,ahova mehetnek.Egyik ismerősöm autista kisfia is oda jár majd suliba.Pomázon az általános iskolában volt régebben speciális csoport,de megszünt.Viszont Pomázon van a Nevelési tanácsadó,oda plussz fejlesztésekre mehettek.Mi is oda jártunk.Az 1.válaszolónak viszont igaza van.A III.kerületben,könnyebb közlekedni,ott több speci ovi van,van suli is,rögtön Csillaghegyen.Mi Kalásziak vagyunk és nekem a súlyos fogyatékos kislányommal közlekedni brutál!!!!Azt vedd figyelembe hogy milyenek ott a gyerekorvosok.Nekünk Békáson van gyerekorvosunk,oda hordom át.
2014. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!