Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » "4 éves kisfiam tudja, hogy...

"4 éves kisfiam tudja, hogy nem bírom sokáig hallgatni az ordítást, tudja, hogy hisztivel mindent elér. " Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A minap beszélgettem egy anyukával és a fenti mondatot mondta. Én teljesen lehidaltam tőle.


Az érdekelne, hogy ismertek-e idősebb (7-8 vagy akár 10-14 éves) gyerekeket, akiket ilyen módon 'neveltek'? Milyenek lettek?


2014. jún. 3. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Tipikus hisztis, elkényeztetett akaratos gyerek.
2014. jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Eleg sok ilyen gyerek van manapság. Minél idősebb, annál kibírhatatlanabb.m
2014. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy amíg nem lett egy extrán hisztis két és féléves gyerekem, addig én is úgy gondoltam,hogy na nekem aztán biztos ordíthat, nem fogok engedni.

Szerintem ez az "átlagosan" hisztis, akaratos gyerekeknél még működhet is. De tényleg vannak átlagon felüli hisztis gyerekek is, aki kitartóan nyomják akár egy órán keresztül is. Az én fiam is ilyen! Egy darabig bírom, de aztán egyszerűen vagy megunom, vagy megsajnálom, vagy annyira idegesít már az üvöltés,hogy van,hogy engedek.

Nem mindig, de előfordul. És nem, nem kap meg mindent, egészen baba korától kezdve próbáltuk "normálisan" nevelni, nem kapkodtuk fel mindenért, nem vettünk meg mindent stb.

De hónapok óta valamiért beállt ez a korszak és extrán nyomja. Barátnőm ugyanilyen korú fia az enyémhez képest ipari tanuló, pedig rá sokkal több mindent ráhagynak.

2014. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elméletben tényleg én is mindig tudom, mi a helyes, például mielőtt gyerekem született volna, illetve amíg egypár évessé nem cseperedett, addig én voltam a legprofib gyereknevelés terén :) most meg mégis előfordul, hogy engedek a gyereknek a békesség kedvéért, illetve sokszor a helyzet is ezt kívánja, például múltkor a fülészeten várakoztunk órákig, hát nem ott fogom leültetni büntetésbe vagy tudományosan ignorálni az ordítását. Normál esetben viszont, bár nagyon nyakas a lányom, fel tud húzni, ha hülyének néznek, és csakazértis én vagyok a makacsabb. Remek ordítozás szokott lenni belőle :)


A kettő között vannak a higgadt pillanatok, amikor szépen megbeszéljük, hogy miért így és miért úgy, én magyarázok, ő nagyjából figyel és elfogadja (vagy rám hagyja?).


Az meg, hogy MÁS hogyan kezeli a SAJÁT gyereke hisztijét, tökre nem érdekel, maximum próbálok tanulni belőle. És örülök neki, ha látom, hogy boldogulnak. Tudod (vagy majd megtudod), mindenkinek rosszul esik, ha vizslató, kritizáló szemekkel nézik a szülői működését és kimondatlanul, vagy mint ez esetben, a háta mögött kimondva alkotnak véleményt róla.

2014. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Régen állítóag máktejből készített főzetet használtak, meg nagy pofonokat...


Amúgy meg nem kell csodálkozni a helyzeten. Ahol a kutya gazdája vagy a gyerek szülője egy gyenge puhapoecs, ott nem ő lesz az úr. De akkor meg ne is legyen, hiszen gyenge. Akkor már legyen az a főnök, aki nagyobbat ordít. Ez tette naggyá a civilizációnkat amúgy is... Elég körbenézni a világban, milyen faja hely lett, hogy ilyen sok ember van, akinek minden jár...

2014. jún. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tiszta gáz :) én a következőt hallottam: "korábban akartam, hogy legyenek szabályok, de nem működtek, és csak én éreztem rosszul magam."

Ezek a kölykök kisebbek voltak, de gondolom kis csicskák lesznek belőlük, 14 évesen cigis terhes kategória. Egy srácra az anyja mindent ráhagyott, az is 14 évesen már dohányzott, a bátyja szemtelen és mosdatlan...

2014. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!