Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a TKV Bizottság elöirt...

Ha a TKV Bizottság elöirt heti 10 óra fejlesztést az oviban, akkor köteles az önkormányzat kifizetni a gyógypedgogusnak?

Figyelt kérdés
Szoval magán gyógyped.fejlesztöt találtunk,aki kijönne az oviba,de a kistérségi önkormányzat alkalmazásában nem áll. Igy Ö kijönne fejleszteni,de nekünk kellene kifizetni.Ugye jol gondolom hogy ne hagyjam magam lerázni,és kötelesek szerzödést kötni és kifizetni?

2014. szept. 18. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötelesek. Ez attól sokkal bonyolultabb.
2014. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek fizetni, és szerződni külsőssel. Viszont meg kell oldani a fejlesztést az oviban, hogy az előírt órákat megkapja.
2014. szept. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10 óra fejlesztés mire elég? A nevelési tanácsadó vagy pedagógiai szekszolgálat alkalmazottai nem végezhetik el?
2014. szept. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A heti 10 óra nagyon is sok, és ez a napi foglalkozásokon felül értendő. A legtöbb gyerek 2-4 óra körül kap.

Elvileg kellene hogy legyen utazó gyógypedagógus a körzetben, ő látja el, vagy ha integrált óvoda, akkor a helyi.

2014. szept. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi én voltam a buta, nem vettem az adást, hogy HETI 10 óra. Szerintem ez a nevtan dolga.
2014. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi a probléma, amire heti 10 óra fejlesztés kell? Az nagyon sok, gyakorlatilag egy fél állás.
2014. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pervaziv zavar,nem szobatiszta még,5éves lesz igy kötelezö az ovi,de itt vidéken nincs integrálo spec.óvoda.A bizottság igy a helyi óvodában probálja megoldani a fejlesztést.Amugy jártunk külön fejlesztésre csak most már gyerek közösségbe kellene beszoktatni,viselkesés,alkalmazkodás stb.Azt mondták ez törvényesen jár a gyermekemnek,ezért kérdeztem,hogy ilyenkor mi a helyzet.
2014. szept. 19. 22:53
 8/10 anonim ***** válasza:

én úgy tudom nem. de akkor hosszú procedúra lesz. kezdve ott, hogy a helyi ovinak bele kell venni az alapítóba az autizmust.

aztán kell egy fejlesztővel szerződnie, gondolom a nevtanból. a magán az a ti saratok és nem is számolják bele a heti 10be szerintem.

itt te nem sokat tehetsz sajnos, azon kívül, hogy az önkormányzatot bombázod a panaszoddal.


nálunk nem meghatározott per.zav. volt írva (kommunikációs zavar, csak arra nincs kód), logopédust írtak el, integrált óvodába jár és 1 évig nem kapta meg a fejlesztést... mondván nem fér bele, túl sokan vannak. nevtanba meg nem fogadták, hisz integrált óvoda, nekik kell biztosítani. szóval el tudják sumákolni, sajnos nagyon nem működik ez :(

2014. szept. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!A diagn. nem meghatározott pervaziv zavar a beszéd és szobatiszt. miatt,de a zárojelentésre ráirták hogy autispec. fejl. szükséges.Most az óvodavezetö se tudja,mi legyen mert ha itt fejlesztik fel kell vennie öt hivatalosan,azt meg nem lehet a szobatisztaság miatt.Amugy napi 1-2órára beengednek,jol elvan a gyerekekkel,de ez nem hivatalos.
2014. szept. 20. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg bombázd a hatóságokat a panaszaiddal (szerintem ne az önkormányzatot, hanem a KLIK-et), de ezzel talán a pár év múlva hasonló gondokkal küzdőknek tudsz csak segíteni. Mire ezek az adminisztratív körök véget érnek, a gyereked már rég kinő az oviból.

A sajátos nevelési igényű gyermekek ellátása az utazótanári szolgálat hatásköre, de szerintem soha senki nem számolta össze, ők hányan vannak, és a kötelező óraszámukban hány gyereket tudnának ellátni. Biztos hogy óriási kapacitáshiány derülne ki. Logopédus, autizmushoz értő gyógypedagógus és hasonlók pedig nem varázsszóra teremnek. Nálunk is van üres státusz, de nem jelentkezik senki.

Egyébként tényleg létezik megbízás alapján végzett fejlesztés,de hogy heti 10 órára honnan kerít pénzt a tankerület vezetője, azt nem tudom elképzelni.

2014. szept. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!