Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 16 éves lányom tanulmányi...

16 éves lányom tanulmányi eredménye nagyon leromlott, nem érdeklődik semmi iránt, az arca mindig beesett, düh kitörései vannak. Lehetséges, hogy kábítószerezik?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Gyógyszertárban lehet venni tesztet, vegyél egyet, mondd el neki ezeket és hogy aggódsz. És hogy csinálja meg legyen szíves. Biztos besértődik, de ne hagyd magad.
2010. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Nem feltétlen az jelenti. Lehet, hogy vmi miatt sokat stresszel és ez feszültség düh kitörésein keresztül "távozik". Esetleg a barátai, tanári bántják(vagy legalábbis ő úgy veszi). Szereti a jelenlegi iskoláját? Jól kijön a barátaival? Van oka vmi miatt h kisebbségi érzése legyen?

Rem. tudtam segíteni és minden rendbe jön! :)

2010. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem volt még panasz az iskolára,hogy nem szeretné.És mindig a barátjaival van szinte.Találtam egy egy kis centlik nála amire drogok nevei voltak írva azért gondolom csak.
2010. febr. 14. 12:54
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Eléggé kábítószergyanús, sajnos! DE azért nem 100 %.

Tényleg vegyél tesztet, amúgy lehet kapni drogériákban is, pl. rossmann.

Ha nagyon tagadja, és nem akar tesztet, és megsértődik, hogy mennyire nem bízol benne, annál inkább ragaszkodj a teszt megcsinálásához. (mondjuk úgy tudom, ezek csak 3 napig mutatják ki vizeletből a könnyűdrogokat, tehát próbáld meg olyankor megcsináltatni vele, amikor a barátaival, vagy bulizni volt).


NE hagyd magad lebeszélni! Jobb az elején végére járni a dolognak. Biztos, hogy haragudni fog rád, de előbb-utóbb úgyis megbékél, és az élete, egészsgée, fontosabb mint pár nap mosolyszünet.


A barátait ismered? Általában nem egyedül drogoznak a fiatalok, és sokszor a legszendébb, legjobb körülmények közt élő gyerekek kezdenek el kábszerezni.

2010. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem nagyon ismerem a barátjait,mert más városba jár iskolába.Sokat utazik.
2010. febr. 14. 14:42
 6/16 anonim ***** válasza:
Én csináltatnék vele tesztet az tuti!!!
2010. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, azért a teszt se mutat ki mindent, és nem is mindig megbízható. Ki lehet próbálni, de szerintem legalább olyan fontos egy mély beszélgetés - illetve több beszélgetés, közös programok stb. Érezze, hogy figyelsz rá, bízhat benned, mindent elmondhat...
2010. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Az utolsó válaszoló nagyon jó dolgokat írt. Ha nem kábítószerezik, hanem egyéb (esetleg lelki eredetű) problémái vannak, azokra ez, amiket leírt tökéletese megoldás.


Viszont, ha tényleg drogozik, sajnos ezekkel semmit nem fogsz elérni, mert nem fog megnyílni.

2010. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen kamaszodik és lázad...


Az arca azért beesett, mert nem eszik rendesen és nem alszik eleget (pl. éjszaka csetel).

2010. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy barátnőm (illetve van még szerencsére:)) , aki eléggé lezüllött egy időben, rossz társaság, szóval ő is elkezdett csúszni a lejtőn, de a szülei elkapták, és egy évig kb pár naponta drogtesztet csináltattak vele. Megértette, leállt mindennel, és jóban is maradtak. Szurkolok :)
2010. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!