Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista gyermeke van,...

Akinek autista gyermeke van, volt valami probléma a terhesség alatt, vagy a szülés közben?

Figyelt kérdés
Babám oxigénhiánnyal született és féltem nagyon. Nem tudom van-e összefüggés, vagy bármi statisztika, de félek nagyon. Szerencsére a babámmal minden rendben, 10 hónapos kis okos, ügyes baba, de ugye mindenhol azt lehet olvasni, hogy 1,5 éves korig nem is igazán látszik a gyerekeken. Szerintetek nagyobb az "esélyünk", vagy ugyanannyi mint bármelyik másik családnak?
2015. máj. 7. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
A munkatársam legnagyobb fia Asperger szindrómás (enyhe autista) sem a terhesség, sem a szülés alatt nem volt semmiféle probléma. Nagyon nagy szégyene ez a pedagógusoknak, de csak 7 évesen az iskolában diagnosztizálták nála, egészen addig az óvodában csak azt mondták rá, hogy nehezen kezelhető gyerek.
2015. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eleve úgy volt, hogy nem lehet gyerek, aztán 10 év múlva jött mégis. Veszélyeztetett terhesség volt emiatt de konkrét probléma nem volt. Előzőhöz hasonló eset, 9 évesen lett diagnózis.
2015. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem autista, nem volt gond a terhességgel. Az autizmus háttere genetikai, az oxigénhiánynak semmi köze hozzá. A közös tulajdonságuk (nem eredetük vagy tüneteik) annyi, hogy mindkettő probléma tünetei, következményei széles spektrumon mozognak. Értem ezalatt, hogy autista lehet egy olyan gyerek is, aki egyáltalán nem önálló, nem szobatiszta, nem beszél, nem kommunikál és lehet egy olyan gyerkőc is, akinél kell egy óra együtt töltött idő, hogy egy laikus egyáltalán észre vegye, hogy valami nem kerek. Ugyanez igaz az oxigénhiányra is.


Az oxigénhiányt mi alapján állapították meg? Milyen vizsgálatok voltak? Milyen tüneteitek voltak?

2015. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Így picit talán megnyugodtam... Az oxitocin hatására megijedt a babám és elszorította a köldökzsinórt aminek az lett a következménye, hogy tüdőre beszippantotta a kakás magzatvizet, gyors sürgősségi császár. Mikor kivették gyors leszívták neki a magzatvizet és utána sírt fel. Konkrétan nem mondta ki senki, hogy oxigénhiány de a 4/7 apgart nem kellett nekem senki magyarázza. AZt mondták semmi gond vele, azóta is szépen fejlődik, viccelődik, mosolygós baba, pápázik, tapsikol, felismer játékokat amit kérdezünk tőle, lépeget bútorok mellett stb, szóval mindent szépen csinál, de akkor is félek. Azt megkérdezhetem, nálatok a mozgás és az értelmi fejlődése a babátoknak normál ütemben haladt?
2015. máj. 9. 10:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem aggódnék a helyedben,ha ilyen ügyes.
2015. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oxigénhiánynak semmi köze az autizmushoz.

Inkább ADHD-vel, részképességzavarokkal van összefüggésben. Súlyosabb esetekben pedig azonnal látható a hatás. Szerintem ne aggódj emiatt.

Gyógypedagógus

2015. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, igen, ezek rendben voltak és vannak most is.
2015. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az autizmus a jelenlegi ismeretek szerint inkább genetika és emellett különböző külső környezeti tényezők együttes előfordulása.

Ez a külső faktor még homályos, hogy mi lehet, mi akativálhatja a géneket.

Nekem autista a fiam és nálunk feltették a kérdést, hogy volt-e oxigénhiány. (nem volt)

A terhességem majdnem zavartalan volt. Annyi, hogy császárral kellett befejezeni, mert nem sikerült az infódítás.

A családban viszont vannak autisztikus vonásokkal rendelkező rokonok.

Nem tudsz mit tenni az autizmus ellen. Annyit tudsz, hogy figyeled a babát és rögtön viszed szakemberhez, ha van valami.

2015. máj. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiam autista, vele a várandósságom viszonylag átlagos volt, 32 héten kiderült a terhességi cukrom, akkor diétáznom kellett, de más gond nem volt. 40.-ik hétre, szülésindítással, 2800 gramm súllyal született.
2015. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!