Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyszülők bele szólnak a...

Zsani vagyok kérdése:

Nagyszülők bele szólnak a nevelésbe, milyen lesz igy a gyermek és szülő kapcsolat?

Figyelt kérdés
Egy házban lakunk a nagy szülőkkel, szeretik a gyereket a fiamat, mindent meg vesznek neki és mindent meg is engednek, a gyerek ezt fel ismerte ha én kérek tőle valamit vagy rá paóancsolok ( alap dolgokat pl egyél, nem szabad stb) és ha nem akar meg csinálni valamit egyből papa papa anya nem hagy békén verd meg anyát és ordit mint akit gyilkolnak, minden este mikor megyünk alúdni akkor sem akar velem jönni de muszáj mert én vagyok az anyja és ennyi mikor mondom hogy alvás, alvás.. Van olyan is amit én nem engedek neki ők azt mondjak mit bántom a gyereket miert kiabálok és hagyam.. Hagy csinálja a gyerek amit akar.. Melesleg csúnyán is beszél velem ha olyanja van.. Múltkor azt mondta hogy nem szeretlek anya le megyek papához ez is azért volt mert vittem fürödni.. Olyan rosszul esett hogy azt mondtam neki akkor menj engem nem érdekel mit csinálsz de nem ment le végül.. Melesleg a gyermek 3 éves és már vissza él Látomásom szerint ezzel az egésszel hogy mindent meg tehet, félek hogy nem fog tisztelni és el távolodik tőlem.. Ha van itt ilyen aki igy jart es nagyobb a gyermeke kivancsi lennek a szulő gyermek kapcsolatra, félek hogy a fiam nem fog szeretni hanem csak a nagy szülőket.. :(
2015. okt. 27. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szeretni fog. Nem ez lesz a gond.

Problémái lesznek iskolában, viselkedéssel, tanulással. Nálunk is van ilyen gyerek a családban. Egyszerűen nem tudja, hogy mi a jó és a rossz, mert mást mond a szülő és mást a nagyszülő. Mintha direkt mindig ellent mondnának egymásnak.

Egyébként értelmes kisgyerek lenne, de már látszik rajta, hogy el fog kallódni.

2015. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a szülők nem kezelik megfelelően a helyzetet, akkor a tekintélyüknek annyi. Egy életre. Jártunk így, bár mi nem élünk együtt. Apósom erős személyiség, megszokta, hogy mindig az van, amit ő mond. A férjem szerencsére felnőtt férfi, amikor eljátszotta azt, hogy "apa most nem látja, gyere, most csináljuk azt, amit nem engedett" (lényegtelen mi az), akkor mikor észrevette közölte a saját apjával, hogy egyetlen lehetősége, hogy tiszteletben tartja a döntéseinket, vagy nem fognak kettesben találkozni. Végtelenül felháborító a tiszteletlenség a szülők részéről és hogy maximálisan őszinte legyek, inkább élnék albérletben távol a nagyiktól, minthogy engedjem, hogy napi szinten megalázzanak a gyerekem előtt. Ha nem vagy elég határozott személyiség ahhoz, hogy minden nap megharcold a magatok harcát és kikérd magadnak ezt a viselkedést, akkor pakolni kell és menni. Mert most még csak 3 éves, és "csak" beszólogat, de lesz még 13 is, és tojik majd arra, hova és meddig engeded el, mert nem leszel te már senki sem a szemében, nemhogy hiteles tekintély.
2015. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igaz, ettől félek hogy nem fog nézni semmibe sem, harcolni meg már fárasztó,Más normálisan élő családban meg nem kell ilyen miatt harcolni, és most arra készülünk hogy el menjünk, tőlük 45o kmre Kaposvárba, és akkor majd remélem jobb lesz, mert mindenbe bele szolnak.. De nem érdekel már, e miatt kapcsolat sem olyan mint volt a szüleimmel.. Mindig csak magyarázkodni kell unom és van amikor már ki török ha nem birom tovább ez kb 1 -2 hét csend es minden kezdődik előről, a masik hogy anyam meg el hagyott kis koromban 10 éves voltam mikor vissza kerültem hozzá.. Nem szeretnem ha nekem is ilyen kapcsolat lenne a gyerekekkel
2015. okt. 27. 10:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Látod, ez a jó megoldás, hogy elköltöztök. Nem egészséges így együtt élni.
2015. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nem.. Senkinek nem kívánom amin át megyek, azzal kezdve hogy anyám mai napig nekem jön 24 éves létemre és össze kapunk, persze olyankor a gyerek sse érdelki akkor őt is földre lökte a gyerek csak sirt.. Már többször veszélyezteti a gyerekeket, de apám neki ad igazat velem szemben.. Kisebbik 6 hónapos már őt is bántotta majdnem de nem hagytam..
2015. okt. 27. 11:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy normális hogy ilyen környezetbe 2 gyereket is vallaltal. ...
2015. okt. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt az a kérdés kedves kérdező, hogy TE le tudsz-e válni a szüleidről? Érzelmileg és anyagilag is? Nekem úgy tűnik, hogy befolyásolható vagy általuk és függesz tőlük.


Azért gondolom ezt, mert más ember már régen megtette volna azt a lépést, hogy elköltözik ebből a légkörből.

Itt tényleg azon múlik, hogy leválsz-e róluk, felnősz-e és van-e önbizalmad. Ha a szüleid nem tartják a határokat, akkor neked kell azokat!

2015. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tahadom néha segitenek pénzileg de nem várom el, és apám azt mondta amig itt vagyunk az lesz amit ő mond, szokta mondani hogx menjünk el mikor veszekedés van.. De ha meg el akarunk menni mindig vissza tartanak és nem akarják, de most már folyamatban vannak a dolgok mert elegem lett, 2 hét múlva már albérletben leszünk tőlük 450 kmre és nem szolnak majd bele mit hogy csinálunk és oldunk meg, levállásról meg annyit hogy félek kicsit majd azzal jönnek hogy itt a ház meg sokat köszönhetek nekik én meg lelépek.. Valószínűleg én leszek a szemétláda mert igy ki toltam velük.. Ki dobták az ablakon a sok pénzt.. Ettől félek de majd próbálom a fülem mellett el engedni és elmenni innen
2015. okt. 27. 13:06
 9/11 anonim ***** válasza:
és hol van ilyenkor a gyerekek apja? Ő nem segít kezelni a helyzetet?
2015. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az élet rendje az, hogy a gyerekek felnőnek, majd nekik is önálló életük lesz. Leválnak a családról és alapítanak saját családot. Ha olvasod a népmeséket, mind benne vanank ezek a szimbólumok! (világgá ment)

Ez egy fájdalmas dolog a szülőknek, mert meg kell érteniük, hogy a szerepük megváltozott, el kell engedni a gyereküket. Többé már nem nevelniük kell, hanem kölcsönösen segíteni egymást.

Az ideális élethelyzet a gyerekválallásra ez az érzelmi leválás a szülőkről, anyagi függetlenség, szerető partner.

Ha ezt így folytatjátok, ahogy, akkor a gyermeked sérül, mert megzavarodik ettől a kettőségtől. Intelligens ember tudja ezt és egyeztet a nevelési kérdésekben.

Továbbá nincsenek nálatok határok, ami egyben kapaszkodó is. A gyermekednek nincsen jó példája, hogyan kell beszélni a szüleivel, mit engedhet meg magának, mit nem.

A leválás része az is, hogy kiállsz magadért akár a szüleiddel szemben is. Miért lenne minden úgy, ahogyan apád akarja? Van saját pénzed? Nagy korú vagy? A tiéd a gyermek? Nem apádnak a része vagy, hanem külön önálló személyiség. Ha ezeket a kérdéseket sikerül tisztázni, akkor könnyebb lesz a leválás is.

2015. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!