Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges, hogy nincs BNO kódja?

Lehetséges, hogy nincs BNO kódja?

Figyelt kérdés
2012-ben voltak utoljára a szakértői bizottságnál.A "gyors papírra" nincs írva semmi.Sajnos a részletesebbet jelenleg nem találtuk.Ezeken nincs kód.Illetve van régebbi szakértői és nevtanos papír is,de azokon se szerepel semmi.Csak a leírás.Diszlexia,diszgráfia,diszkalkuláció és 70 IQ

2016. febr. 21. 13:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

F8100 Meghatározott olvasási zavar (diszlexia)

F8110 Az írás zavara (diszgráfia)

F8120 Az aritmetikai készségek zavara (diszkalkulia)


Iq-ra sajnos nem tudom, de biztos annak is van

2016. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez egyébkén SNI ? Járt volna erre emelt családi,GYES 15 évvel ezelőtt?
2016. febr. 21. 14:12
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
A 70-es IQ épp határérték a fogyatékosság szempontjából. SNI-re nem jár amúgy emelt családi pótlék, de a fogyatékosságra igen. Viszont arról nem a szakértői bizottság ad szakvéleményt, hanem szakorvos. (Gyermekem autista, tehát fogyatékosnak ÉS SNI-snek is számít, de a fogyatékosságot szakorvosnak kellett igazolni, azzal kellett mennem a MÁK-hoz, a szakértői bizottságnál meg a sulis dolgokat kellett intézni.)
2016. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

diszekre nem jár emelt csp és gyes, viszont sni kód igen, amire kaphat ingyenes logopédiát.

70iq-ra nem tudom, ha fogyatékos akkor igen, járhatott volna, már ha akkor volt ilyen. azt se tudom 15 éve mi volt, mi járt, de szerintem ezen ennyi év távlatából kár is aggódni. most hány éves?

2016. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Még iskolába jár.Meg akarják buktatni és most robbant ki ez a dolog.Szerintem azért nincs meg a szakértői papír,mert az eredeti lett leadva az iskolának,mert "minden" papír le lett adva annó.A tanár azzal fenyegeti,hogy nem mehet vizsgázni,mert nem tudja az elméleti anyagot.Erre mondta a gyerek,hogy ő beteg.Na és akkor kezdték elő kutatni a papírjait a suliban.Az emelt családi és az SNI,csak mellékes téma.Nekem jár a gyes és a z emelt családi pótlék is,mert autista a fiam,pedig több mint 90 az IQ-ja.Azért beszélek bele az ügybe,mert én lettem megkérve,hogy segítsek és járjak utána dolgoknak.
2016. febr. 21. 16:33
 6/17 anonim ***** válasza:

diszkalkuláció??? Gondolom diszkalkulia.

Ha nincs BNo kód, akkor nem SNI-s. Mi az a "gyors papír"?

Egyébként be kell menni a szakértőihez, meg a nev. tanhoz és el kell kérni a papírok másolatát!

2016. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ok, de az SNI-státuszt rendszeresen felülvizsgálják, meg kell újítani! Nekünk 2 évente kell járni felülvizsgálatra.
2016. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

oh, így már értem :)

te azért kapod, mert autista, nem az sni-re. már a nem meghatározott pervazívra is jár amúgy, de disekre nem, ahogy írtam is. de ez most mellékes is.

teljesen igaza van a tanárnak és itt nincs is mit tenni. évente kellett volna felülvizsgálatra menni, ők ugye nem tették ezt meg, így gyakorlatilag nincs is papírja.

azonkívül az elméletet tudnia kéne akkor is ha jártak volna a szakértői bizottsághoz és kapott volna felmentést. abban az esetben is csak az írás alól lett volna felmentve, így duplán kellett volna szóbelizni, illetve azt hiszem matematikából lehet teljes felmentést kérni, de ebben nem vagyok biztos.

viszont most már nincs mit tenni, ha elkezdenék gyorsan intézni, akkor is hónapok, csak ősztől lenne meg a felmentés. mondjuk ha 70-es az iq-ja, és mindhárom diszben érintett, akkor nagyon is szép, hogy csak 15 évvel később bukott ki a dolog, remekül kompenzálhatott eddig :)


mondjuk még csak február van, különóra, sok tanulás, segítség nyújtás a szülő részéről nem segítene?

2016. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor magyarul írom.Nem érti amit olvas,nem érti amit olvasnak neki,nehezen fejezi ki magát és nem tud számolni.Az IQ-ja szerint enyhén retardált.A helyesírása elfogadható.Nekem mindig furcsa volt,hogy egy ilyen beteg gyerek után nem jár semmi juttatás.Fiatal felnőttként egyébként jól boldogul.Kikérjük a papírokat,de nagyon szorít az idő,mert nagyon áll a bál a suliban.
2016. febr. 21. 17:45
 10/17 anonim ***** válasza:
A 70-es IQ miatt fejezi ki magát nehezen, és amiatt nem érti hogy mit olvas. Egyébként semmilyen dis-es státuszt nem kaphat, mert az csak átlag IQ-ra jár.
2016. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!