Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Cartoon network, ezek az...

Cartoon network, ezek az agyatlan ostoba, sokszor teljesen követhetetlen mesék, hogyan okoznak ilyen brutális függőséget a gyerekeknél?

Figyelt kérdés

És ha már kialakult a függőség és a gyerek már semmi mást nem hajlandó és nem is tud jó szívvel csinálni, mint ott ülni nyálcsorgatva, akkor mi a fenét lehet tenni ellene?

Egyszerűen semmi másra nem hajlandó már, semmit nem mozog, ha levisszük játszótérre, játszóházba, állatkertbe, akárhová, teljes depresszió, hiszti, ő haza akar menni tv-zni...

Már semmire nem képes odafigyelni, semmit nem tudok neki tanítani, csak az a rohadt cartoon network folyamatosan...

6éves óvodás

Nem az én gyerekem én kívülállóként látom őt nap mint nap, a tesóm lánya.



2016. márc. 7. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
A szülőknek nem kéne hagynia, hogy nézze. Ki kell kapcsolni és kész, majd megszokja. Te semmit nem tudsz tenni, ha a szülők nem akarnak ezen változtatni. Egyedül kevés vagy hozzá.
2016. márc. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vonnám meg azonnal a tv nézését, mert akkor kezelhetetlen lesz. Van a Nick Jr. csatorna, azon nincs reklám, egész aranyos mesék mennek, nem agyatlan butaságok, és minden mese előtt bemondják, hogy a gyerek milyen készségét segíti elő.
2016. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez elég gáz.

Itthon is van vagy 5-6 mesecsatorna, ahogy kapcsolgatom, borzalom, hogy mik vannak rajtuk.

Fiam 3 éves, a JimJam-et nézi néha, azon teljesen normális mesék vannak.

Ismerősöm gyereke számítógépen néz meséket, zombisat, erőszakosat!!!!!!!!! és ő is 3!!!! éves. Meg is van az eredménye, nem bír vele az anyja, kezelhetetlen, erőszakosan játszik stb stb. Nem kellett volna ezt hagyni, főleg, h gépen lehet szabályozni, h mi menjen.

Kérdésedre nem tudom a választ, de ez a gyerek is példa, hogy már kiskorban függő lehet az ilyen szrokra.

2016. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Jim Jamat nézi a fiam is,meg Nick Jr-t a reggeli kakaózásnál,soha nem kapcsoltam neki a Cartoon-ra,azoktól a meséktől még énis megijedek. Nagyon brutálisak. Sok mesénél ott van a 12-es karika. Szörnyű csatorna! Le kell szoktatni! Nem azonnal,de fokozatosan. Ha a szülő így elrontotta,akkor tegye rendbe türelemmel.
2016. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Más csatornát nem hajlandó nézni...

Nem aranyos mese kell neki, még a divatos frozen, meg hasonló nagy filmeket semnképes végig ülni, látványosan szenved nyöszörög, rángatózik, hisztizik.. Csak a cartoon network agyatlan meséi mehetnek... De pl egy nagyfater bátyó ami egy abszolút értelmetlen borzalmas agyhalál, azt tátott szájjal úgy bámulja, hogy egyszerűen nem lehet hozzá szópni, mert nem reagál...

Az a legrosszabb, van kábítószer fogyasztó múltam, és ugyan olyanol a gyerekek az előtt a csatorna rlőtt, mint az lsd-sek...


Régen én is n3ztem gyerekkoromban, dexter laboratórium, pindur pandúrok, jhony bravo stb, de ezek még aranyos mesécskék voltak, de most komolyan, mikor az adwenture time rész arról szól, hogy a főszereplőnek át kell jutnia egy patakon aminek mar a víze és az őt útbaigazító beszélő bokrot kitépi a foldből és jobbra balra csapkodva a beszélő bokrot gyakorlatilag megcsonkítva taszítja magától távol a vizet... Rendszeresen hánynak, finganak... Beteg lábukat puszilkodás mániás bohócokkal szopatják és élvezkednek miközben a bohóc szopja a lábukat... És erről szól a mese...

2016. márc. 7. 10:16
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Azzal indítom, hogy ilyet nem is nézhet a gyerek. Szeretem tudni, mit néz, és azért, mert valami rajzfilm, még nem biztos, hogy gyereknek készült.


A másik, hogy fogod, kikapcsolod a tévét, és kész. Azért hisztizik és tombol, mert megtanulta, hogy ha így viselkedik, eléri, amit szeretne, és be fogjátok kapcsolni a tévét. Tehát eléri amit akar, nézi a kedvencét.

A legjobb lenne, ha olyan előfizetésre váltotok, ahol nincs cn, ebben az esetben garantáltan nem fogja nézni.


Egyébként meg hadd hisztizzen, még egy gyerek se halt bele, meg fogja unni.

2016. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Ebben az esetben elvinném egy nevelési tanácsadóhoz és őszintén elmondanám, hol csesztem el és kérném őket, hogy segítsenek. Fel kell ismerni, hogy van egy pont, amikor az ember már nem tudja megodani a problémát.
2016. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Én eleve nem kapcsolok ilyen mesét a gyerekemnek.

Van egy szép nagy válogatásom a Hupikék törpikék, Gumimacik, Balu kapitány, Szíves medvebocsok, Magyar népmesék, Disney mesefilmek, stb. mesékből és azokat szoktam nekik berakni reggeli után egy kicsit, esti mesének, illetve néha-néha a délutáni alvás előtt. Nagyjából 1 órát meséznek 1 nap.


Igazából azokat nézik, amiken én is felnőttem. Van egy-kettő újabb, amit aranyosnak ítéltem meg, de alapvetően a régi meséket nézik.

2016. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
És nem tud valaki valami tanúlmányt, vagy valami komolyabb cikket erről, tesómat sajnos csak ilyesmikkel lehet meggyőzni... Ha én mondom, rám nem hallgat, mert a szemében én még mindig kisgyerek vagyok, hiába vagyok már 30...
2016. márc. 7. 10:31
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

A CN egy sz.r. Brutális, értelmetlen, agyatlan mesék.


Az öcsémnek annak idején engedték szüleim, és olyan rémálmai voltak tőle, amik egyértelműen azoktól a meséktől voltak, kb. 12 éves koráig le volt kódolva a tv, hogy még véletlenül se nézhesse. Szerintem ne CN-ös mesékről keress tanulmányt, hanem a gyermekek és a valóságérzetről, ugyanis a kisgyerekek nem tudják még teljesen különválasztani a meséket és a valóságot.

2016. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!