Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI-s gyereknek egyéni fejlesz...

SNI-s gyereknek egyéni fejlesztés jár?

Figyelt kérdés

3 év után kiharcoltam a fejlesztést a gyerekemnek. Nagycsoportos, és alig tud beszélni, kap heti 2 óra logopédiát meg sni-t.

Erre betették csoportba, ahonnan sírva megy ki. Engem hívogatnak az oviba, hogy beszéljek a gyerekkel. Hát én nem tudok vele beszélni, csoportban nem működik együtt. Állítólag nincs szakember, örüljünk, hogy ez is van. Nekünk egyéni fejlesztést ígértek. Nézem a határozatot, és tulajdonképpen nincs odaírva, hogy egyéni fejlesztés, csak az, hogy fejlesztés.

Magánúton képtelenség találni a környéken bárkit. Mit tehetnék?


2016. ápr. 5. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadóban sincs senki? Borzasztó nehéz ez, mi iskoláskorban, írási nehézség miatt jártuk végig. Szerintem menj vissza oda, ahol vizsgálták és a határozatot kiállították, kérj kiegészítést, pontos metodikát írásban, azt is, hogy javasoljanak rá szakembert, akár név szerint ott az oviban vagy náluk.
2016. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos tényleg kevés a szakember - illetve a hely, ahol alkalmaznák/alkalmazhatnák -, és egyre több a fejlesztést igénylő gyerkőc.

A hivatalos meghatározás szerint az "egyéni fejlesztés" címszó 1-3 főt jelent,a "kis csoportos" 4-6 főt. Az 1 főt nálunk külön indokkal engedélyezik csak, általában 3 fő az elvárt logopédiai csoport esetében.


Utazó logopédus/gyógypedagógus 21 órában lát el gyerekeket, ha sni, akkor elméletileg 2-3 alkalommal/gyerek. Ha kap mondjuk 20 gyereket, akkor az nagyjából 50-60 gyereknek felel meg előírt óraszámban. Ezért muszáj összetenni 2-4 gyereket is akár. Függetlenül attól, hogy mennyire tartja hatékonynak az adott szakember - neki előírják: jelzett gyerek fő, előírt mennyiségű órát kapja meg, adminisztrálja. Hogy ér-e valamit, az mindegy. (És itt általában nem az adott szakember szakmai tudása az eredményesség gátja.)

Ehhez társul a nem megfelelő helyiség, ahova 3 gyerek és a szakember alig fér be, nem hogy hatékony és élvezetes időt tölthetnének együtt...


Ez sajnos neked nem megnyugtató, csak azért írtam le, hogy tudd, nem a te gyerkőcöddel nem akarnak törődni, de cefetül meg van kötve a kezünk, és a szakember felé fentről mennyiségi követelmény van, nem minőségi.

2016. ápr. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez nem ellenünk irányul, csak olyan bosszantó. Az ovi kérte a vizsgálatot, azzal a dumával, hogy ez a mi érdekünk, hogy legyen fejlesztés. Én inkább arra gondolok, hogy azt remélték, hogy kihoznak egy autizmust, és akkor repültünk volna.

Az igaz, hogy talonban tartottak nekünk egy gyógypedagógust, aki kijár a fiamhoz, de emellé még kiírtak logopédiát is, ami nem volt meglepő, mivel a fő tünete a beszédzavar. Ennek ellenére már 3 hónapja ezzel nem tudnak mit kezdeni.

Egyébként kivertem a balhét, most azt mondták, hogy lesz egy másik logopédus, de még nem tudják, hogy mikor ér rá.

De már mindegy is, 1 hónap múlva úgyis vége ennek a tanévnek. Találtam neki egy magán logopédust, de este 6-kor, és nagyon fáradt már, nem nagyon akarja csinálni, azért is lett volna jobb nap közben az oviban.

2016. ápr. 19. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!